Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: ld4r0l Gallerie :)  (Przeczytany 2921 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ld4r0l
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

ld4r0l


Zobacz profil
« : 28.04.2013, 22:33:14 »

Witam jako, że jestem tu nowy to wrzucam swoje prace do oceny i komentowania Uśmiech
Na razie wrzucę najnowszą, resztę jak tylko zeskanuję Uśmiech niestety większość rysuję ręcznie Uśmiech
Czarno białe:

i w kolorze Uśmiech :
« Ostatnia zmiana: 30.04.2013, 06:36:41 wysłane przez Hasia » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 29.04.2013, 14:59:34 »

To prace z tutoriala, więc nie ma co za bardzo oceniać. Ogólnie to trochę przesadziłeś z fakturą tych skał. Moim zdaniem, prace wyglądają też na robione w pośpiechu.

Podejrzewam, że to Twoje pierwsze "digitalowe" prace?
Zapisane

ld4r0l
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

ld4r0l


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.04.2013, 20:24:16 »

Jeżeli chodzi o GIMP-a to tak. Wcześniej robiłem w Photoshopie. Trochę mi to zajeło wiec nie wiem czy tak w pośpiechu (ok. 2.5h).
A jak chodzi o ocenę i nie z tutoriali to tutaj taka mała galeria, troszkę stara ale wiele się nie zmieniło :>

http://www.rysuj.pl/index.php?option=com_comprofiler&task=userProfile&user=12947&Itemid=104
« Ostatnia zmiana: 30.04.2013, 06:37:51 wysłane przez Hasia » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 29.04.2013, 21:35:59 »

Tradycyjnie jest lepiej, ale to kwestia opanowania nowego medium jakim jest program graficzny Uśmiech Nawet jeśli wcześniej malowałeś coś w Ps-ie to raczej musiało być tego nie wiele.

2,5h na digital paiting to wcale nie jest dużo Mrugnięcie Ja przykładowo poświęcam swoim pracom dwa, nierzadko nawet trzy razy więcej czasu Uśmiech

Wrażenie pospiechu wywołują przede wszystkim te chaotyczne mazaki na skałach. W ogóle, strasznie dużo się tam dzieję. Przez co praca staje się mało czytelna. Radziłabym Ci na początek ograniczyć ilość "efekciarskich" pędzli. One jak najbardziej się przydają, ale bryłę najlepiej budować zwykłym okrąglakiem a teksturę stosować z umiarem.

Na przykładzie Twojej pracy:


Wystarczyło "uspokoić" nieco obraz usuwając nadmiar tekstur i od razu staje się czytelniejszy.

Przestudiuj sobie ten artykuł: Art tutorial. Moim zdaniem, jest to jeden z najlepszych poradników dla początkujących rysowników.
Zapisane

ld4r0l
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

ld4r0l


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 29.04.2013, 22:06:17 »

Super! Kurde, no może i tak... Musze poćwiczyć Uśmiech dzięki za radę Uśmiech P.s Twój rys. jest o niebo lepszy Uśmiech

Edit: Aha jeżeli masz więcej Twoim zdaniem tutków do chętnie poczytam. Ten już kiedyś gdzieś widziałem Uśmiech Oczywiście doczytam dokładniej.


//Hasia: Nie wiem dlaczego w ogóle nie używasz polskich znaków. Poprawiłam Twoje posty sama, bo byłoby tu za czerwono. To polskie forum, więc proszę pisz jak należy.

Edit: Mam niemiecką klawiaturę dlatego tak mi łatwiej Uśmiech Będę się starać Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 30.04.2013, 08:35:19 wysłane przez ld4r0l » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 30.04.2013, 07:07:01 »

Ja znam bardzo dużo tutków do digital paintingu, ale nie wszystkie nadają się dla początkujących.

Z tego co znam i pamiętam mogę Ci polecić:

http://gimp.edu.pl/903-digital-painting-kilka-zasad-i-porad-dla-poczatkujacych.html To nie tutorial, ale kilka bardzo przydatnych rad dla początkujących.
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,58567.0.html Kolorowanie szkicu. Myślę, że może być przydatny, ponieważ rysujesz tradycyjnie. W GIMP-ie mógłbyś pokolorować swoje szkice.
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,36210.0.html Tutek dobry dla początkujących.
http://www.max3d.pl/tutorial.php?id=98 O walorze.

Jak poćwiczysz i zaznajomisz się z programem, to wtedy przyjdzie czas na jakieś trudniejsze tutoriale.


Zapisane

ld4r0l
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

ld4r0l


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.05.2013, 14:47:57 »

Kolejne 2 prace... Pokolorowane szkice. Uważam, że nie wyszły ale jakieś postępy są. No tak proszę o rady itd.. Uśmiech



Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: ld4r0l Gallerie :)
Skocz do: