Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Jak w ekstremalnie prosty sposób narysować kształt serca w Gimp-ie.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak w ekstremalnie prosty sposób narysować kształt serca w Gimp-ie.  (Przeczytany 16724 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 31.03.2013, 18:15:56 »

heart W odpowiedzi na zapytanie nowicjusza xkamilx12 http://www.gimpuj.info/index.php/topic,59605.msg278904.html#msg278904  heart


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PKS2p88l0Ts" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PKS2p88l0Ts</a>
Zapisane

Beorn
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.05.2013, 21:04:16 »

trochę nie zaglądałem tutaj ale w końcu jestem Chichot Dziękuję bardzo za pomoc
Zapisane
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.11.2013, 07:44:21 »

POGO,witam serdecznie jak nie wiem co Uśmiech.
Zjada mnie zwykła ludzka zazdrość,dlaczego u Ciebie jest takie przyjemne w wyglądzie tło w GIMP-ie, a u mnie białe?.
Wytłumaczenie jak utworzyć serce,jest OK.
Niestety,przy moich popełniamych błędach,nie mogę uchwycić w którym miejscu robię żle.
Pewnie nie wypada poprosić o tekst?.
Bea dokładnie opisała sprawę,ale u mnie zawsze są kłopoty ze ścieżkami i raczej wychodzi bliżej nieokreślony kształt.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.11.2013, 07:58:56 »

Nie wiem, czy masz na myśli tylko tło czy też skórkę. W każdym razie kolor tła zmienisz poprzez: Edycja -> Preferencje -> Okna z obrazami -> Wygląd: Wybrany kolor wyściółki płótna (klikasz w kwadracik i wybierasz kolor).
A co do serca, to może nagraj jak je tworzysz i wtedy będzie widać gdzie popełniasz błędy. Polecam bardzo fajny programik do nagrywania: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/FreeScreenCapturer.exe, ew. zrób zrzuty z poszczególnych etapów pracy.
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.11.2013, 15:41:48 »

POGO ma GIMPA na LINUX?
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.11.2013, 19:33:01 »

POGO ma GIMPA na LINUX?

Dokładnie,mam Linux-a.

POGO,witam serdecznie jak nie wiem co Uśmiech.
Zjada mnie zwykła ludzka zazdrość,dlaczego u Ciebie jest takie przyjemne w wyglądzie tło w GIMP-ie, a u mnie białe?.
Wytłumaczenie jak utworzyć serce,jest OK.
Niestety,przy moich popełniamych błędach,nie mogę uchwycić w którym miejscu robię żle.
Pewnie nie wypada poprosić o tekst?.
Bea dokładnie opisała sprawę,ale u mnie zawsze są kłopoty ze ścieżkami i raczej wychodzi bliżej nieokreślony kształt.


Niema powodów do zazdrości, to jest tylko ciemna skórka, jak się aż tak podoba to proszą sobie pobrać i zainstalować. W załączniku skórka oraz parę plików .dll (silników) Silniki są z Gimpa 64-bitowego więc w systemie 32-bitowym mogą nie działać.

* Gimp_Black_Theme.zip (655.62 KB - pobrany 155 razy.)
Zapisane

adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24.11.2013, 06:18:27 »

POGO,nie sposób do Twojej wiedzy nie mieć szcunku.
Jest już skórka (super-skórka Chichot) i znikła tym samym moja zazdrość.
Jesteś wspaniałą Osobą bo dzielisz się z ludziskami swoją wiedzą,wspaniała rzecz.
Mam Win 64bit,więc wystarczyło wkleić do odpowiednich katalogów i gotowe Chichot
A czy o tekst (Tutorial) serca mogę Ciebie prosić ?.
« Ostatnia zmiana: 24.11.2013, 06:30:02 wysłane przez adam09 » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24.11.2013, 12:32:42 »

@adam09 - to może poszukaj sobie gotowych pędzli w kształcie serca albo jakiegoś rendera? Pełno tego w Google. Można także użyć czcionki, niektóre zawierają serca. Videoporadnik jest naprawdę bardzo dokładny i przejrzysty. Spróbuj jeszcze raz uważnie obejrzeć. Najlepiej zatrzymuj sobie co kawałek i przyjrzyj się wszystkim szczegółom oraz ustawieniom. Bardzo ważne aby tworzony prostokąt był symetryczny i umieszczony idealnie na środku obrazu. Zaptaszkuj sobie w opcjach zaznaczenia: Powiększanie od środka i zacznij tworzyć zaznaczenie w miejscu przecięcia prowadnic. Zwróć uwagę na stopień zaokrąglenia narożników. Porównuj poszczególne etapy swojej pracy z tym, co widać na filmie. Jeśli w którymś momencie u Ciebie wygląda to inaczej, to napisz gdzie dokładnie masz problem.
Zapisane
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24.11.2013, 13:11:00 »

Bea-witam serdecznie Uśmiech.
Póki co,z sercem się nie spieszę.Chciałem serduszko jako ozdobę na choinkę,ale niewątpliwie będzie sporo propozycji od Userów.
Teraz jestem już po wstępnym przetłumaczeniu poradnika i tworzę właśnie pędzle "rurowe" do bałwanka Chichot
Na skórce którą mam teraz,pracuje się "odlotowo".Białe tło już nie bije po oczach.
« Ostatnia zmiana: 24.11.2013, 19:28:37 wysłane przez adam09 » Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02.12.2013, 23:06:11 »

POGO,nie sposób do Twojej wiedzy nie mieć szcunku.
Jest już skórka (super-skórka Chichot) i znikła tym samym moja zazdrość.
Jesteś wspaniałą Osobą bo dzielisz się z ludziskami swoją wiedzą,wspaniała rzecz.
Mam Win 64bit,więc wystarczyło wkleić do odpowiednich katalogów i gotowe Chichot
A czy o tekst (Tutorial) serca mogę Ciebie prosić ?.

Miło słyszeć.Dzięki.A co do tuta w wersji txt Chichot proszę szanuj mój czas którego mam bardzo mało ostatnio.
Zapisane

adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03.12.2013, 04:11:45 »

POGO-oczywiście,że rozumiem  Uśmiech.
Pozdrawiam  Chichot
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Jak w ekstremalnie prosty sposób narysować kształt serca w Gimp-ie.
Skocz do: