Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak zapisać obrazek z przezroczystym tłem?  (Przeczytany 68486 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
solark
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

solark


Zobacz profil
« : 24.03.2013, 17:39:09 »

Witam wszystkich
Proszę o szybką odpowiedz
Chodzi o to żeby wycinając obrazek w postaci prostokąta z zaokrąglonymi rogami można go było zapisać w takiej samej postaci bez rogów z prostokąta bądz tła do formatu bmp albo jpg
W ogóle to nie bardzo znam GIMPA
dziękuję i pozdrawiam

//bea: Poprawiłam tytuł na bardziej treściwy. Przeczytaj regulamin.
« Ostatnia zmiana: 04.01.2015, 02:09:20 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24.03.2013, 17:41:53 »

Tylko formaty: GIF, ICO oraz PNG zachowują przezroczystość. W JPG czy BMP nie zapiszesz bez tła. Jeśli nie ma to być ikona, a obrazek chcesz mieć w jak najlepszej jakości to polecam format PNG.
Zapisane
solark
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

solark


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24.03.2013, 17:46:51 »

 Dzięki za szybki kontakt Znalazłem właśnie takie informacje w internecie ale gdy chce użyć tego png w innym programie to widać tło chyba że coś źle robię
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24.03.2013, 17:53:42 »

A to zależy w jakim programie. Niektóre programy np. wyświetlają czarne tło w pliku BMP jako przezroczyste, tak więc jest to już trochę bardziej zawiłe.
Zapisane
solark
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

solark


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24.03.2013, 17:57:32 »

Jestem konstruktorem i potrzebuje użyć takiego obrazka w Inventorze Nie da się czegoś z tym zrobić żeby w tym png nie było tła jak wczytuję może przy zapisie dałoby się coś zrobić
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 25.03.2013, 02:35:35 »

Niestety nie znam takiego programu. Może spytaj na forum dotyczącym tego Inventora. Normalnie plik PNG powinien mieć przezroczyste tło i jeśli przeglądarka internetowa oraz przeglądarka obrazów wyświetlają go prawidłowo z przezroczystym tłem, to z plikiem jest wszystko w porządku. Problemu musisz szukać w tamtym programie. Może potrzebuje plików w jakimś specjalnym formacie.
PS
Niektóre programy pokazują przezroczyste tło także w formacie BMP, który został zapisany z przezroczystym tłem, np. GIMP czy XnView ale w podglądzie obrazów Windows czy przeglądarce internetowej tło będzie czarne.

@Edit:
Trochę późno, ale jeszcze się temu przyjrzałam i może spróbuj podczas eksportu do PNG zaznaczyć opcje: "Zapisanie koloru tła" oraz "Zapisanie wartości kolorów dla przezroczystych pikseli". Nie wiem czy to coś da, prawdopodobnie nic, ale sprawdzić nie zaszkodzi Mrugnięcie
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: Jak zapisać obrazek z przezroczystym tłem?
Skocz do: