Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Web Design - uKreskowane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Web Design - uKreskowane  (Przeczytany 19255 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 23.09.2013, 21:39:21 »

Naprawdę mdłe. Kolory takie żywe, świeże a ty tak, zabiłeś ich intensywność - przyciemniając.
Paleta kolorów nie jest zła, zależy to od tego jak ty to wy komponujesz. Nie chodzi oto przedstawić stronę we wszystkich barwach. Powinieneś się skupić na tej jednej konkretnej jeśli chodzi o tło, wiadomo możesz także użyć ich odcieni lub innego pasującego koloru ale chodzi oto aby użyć to z głową. Resztę kolorów mogą zastąpić elementy, jakie na tej stronie się znajdą.

Tekst na twojej stronie jest niezbyt czytelny. Wiadomo, stronę także trzeba przedstawić w dobrym świetle ale to tylko punkt wizualny który nie powinienem wadzić z punktem który ma odebrać, odbiorca tej strony. Strona powinna być przede wszystkim czytelna oraz przejrzysta, aby była miła dla oka a nie odstraszała swoim wyglądem.

Kolorystyka twojej strony jest mdła, nie jest ona nawet skończona. Cała wygląda zrobiona na odpiernicz, tak żeby była. Nie widzę w niej żadnych detali. A na minimalizm mi to nie wygląda. Są to tylko kolorowe prostokąty z tekstem i zdjęciami. Ile to 15 warstw? Musisz postarać się bardziej. Wierzę że następnym razem będzie coś lepszego, tylko bardziej się przyłóż i przede wszystkim - skończ ją! Uśmiech Powodzenia.
Zapisane

uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 23.09.2013, 22:03:24 »

Dzięki wielkie za porady Uśmiech
Chciałem tu głównie zobaczyć różnice w kodowaniu na grid'zi i poćwiczyć trochę układ tekstu.
Od jutra wracam do szkoły, więc najbliższą okazję, żeby poćwiczyć będę miał pewnie dopiero w weekend.
Zapisane



Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 25.09.2013, 19:37:32 »

Wierzcie lub nie, ale wyszło to z tej palety Język
Ale jakoś mi się to wszystko nie komponowało i tak mieszałem te kolory, że w końcu dałem spokój i zostawiłem to co jest teraz Mrugnięcie
Tylko kolorystyka to najgorsza strona tego co zrobiłeś, gdyby była zastosowana ta co jest w linku, co podałeś było by o wiele lepiej, ale też  zależy jaka tematyka strony. Te kolory z linku są dobrane, współgrające, sztuka teraz tylko dobrać odpowiedni krój i kolor czcionki, i ustawienie elementów. Twoje kolory są mdłe i to w każdym z tych co podałeś. Takie jest moje zdanie. Jest blado i nieczytelnie.



przecież jak widać u góry, to kolosalna różnica w tonacji i zestawieniu, powiedziałbym, że to nawet skrajnie różna. Chyba za bardzo namieszałeś te kolory.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 06.10.2013, 22:46:26 »

Dopiero teraz zauważyłem ten post.
Mówiłem, że miałem z tym problemy i zostawiłem to takie jak jest, tym bardziej, że to nie były czysto graficzne ćwiczenia Uśmiech Powiem jedynie, że Kolory -> Barwienie miały przy tej pracy pełne ręce roboty Chichot
Zapisane



Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DWebdesign (Moderator: Hasia)Wątek: Web Design - uKreskowane
Skocz do: