Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Słabsza jakość grafiki po wgraniu na YT .
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Słabsza jakość grafiki po wgraniu na YT .  (Przeczytany 1771 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mrsin4stars
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

mrsin4stars


Zobacz profil
« : 02.03.2013, 12:13:09 »

Witam , mój problem jest następujący , wykonuje tła na yotube , zapisuje w formacie .jpg , ponieważ to jest format , który nie jest wyższy od 1mb .
Jak spojrzę na tą grafikę przed wstawieniem jej na youtube , to jest spoko , ale po wstawieniu się rozpikselowywuje ...
Jeżeli wiecie o co może chodzić , to proszę o odpowiedź . Uśmiech

//bea: poprawiłam tytuł na bardziej treściwy


« Ostatnia zmiana: 21.03.2013, 17:01:38 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.03.2013, 12:41:29 »

Są dwie opcje. Albo Twoja grafika zbyt dużo waży i jest konwertowana podczas wgrywania na YT albo ma zbyt małe wymiary i jest rozciągana. Stawiałabym jednak na to pierwsze.
@Edit:
Sprawdziłam na YT i jeśli obraz tła nie przekracza 1MB, to nie powinno się nic zmieniać. Może więc jest to jednak kwestia wymiarów. Sprawdź jeszcze, czy dobrze zaznaczyłeś opcje takie jak: "przewijane/nieruchome" oraz powtarzanie.

« Ostatnia zmiana: 02.03.2013, 13:13:40 wysłane przez bea » Zapisane
klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05.03.2013, 12:19:41 »

Mialem podobny problem. Upewnij sie ze uzywasz dobrych wymiarow obrazu. Najlepiej znajdz jakis szablon, lecz upewnij sie ze jest on jeszcze aktualny gdyz yt potrafi zmieniac co jakis czas ich wystroj nawet o pare pixeli. Nastepnie pamietaj ze tlo na yt aktualnie dziala po prostu jak zdjecie w tle, dla tego miejsce ktore bedzie zaslonione przez zaawartosc kanalu, wypelnij po prostu czarnym kolorem gdyz i tak nie bedzie tego widac. Zaoszczedzi to wymiarow pliku. Idac ta metoda udalo mi sie wczesniej zrobic tlo na yt w formacie .png nie przekracajace 1mb. Niestety z super skomplikowanymi tlami na YT wydaje sie nie byc za dobrze, nie wiem czy sytuacja zmienia sie gdy jest sie partnerem yt (partnerzy yt maja inny rozklad i wiecej opcji).
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Słabsza jakość grafiki po wgraniu na YT .
Skocz do: