Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Logo szkoły - inspiracje, symbolika  (Przeczytany 3092 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« : 11.02.2013, 23:12:54 »

Witam. Obecnie w mojej szkole przeprowadzany jest konkurs na jej logo. Ujmę iż na konkursie bardzo mi zależy a nie jestem pewien konkurencji więc chciałbym wykonać coś perfekcyjnego i w tej sprawie piszę aby zaczerpnąć opinii, od was - Grafików. Nie chodzi mi tu o podrzucenie pomysłu bo wiem że liczy się własna kreatywność ale o waszą pomoc w stworzeniu czegoś naprawdę dobrego, co dałoby mi sporo szansę na jego wygranie.

Szkoła obecnie od kilku tygodni nosi nazwę - Centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego Logo ma być w formacie png, jpg oraz gif, co strasznie mnie zdziwiło. Choć i pozytywnie, bo lepiej pracuję mi się w GIMP-ie,  niż w Inskcape.



Proszę o wszelkie pomysły, opinię, inspiracyjne loga które mogłyby mi pomóc w konkursie. Stworzeniem logotypów dla indywidualnych klientów wypadało mi lepiej, tam mogłeś przedstawić szeroki zakres ich. Tu dość ściśle, jedno logo, jeden uczestnik. Tak bynajmniej mi się wydaję, muszę się jeszcze trochę dowiedzieć na ten temat. Czasu mam wiele, proszę o pomoc.

//bea: poprawiłam tytuł

« Ostatnia zmiana: 14.07.2013, 09:21:05 wysłane przez bea » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.02.2013, 08:49:42 »

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale skoro nikt się do tej pory nie odezwał, to postanowiłam coś naskrobać.
Jeśli chodzi o logo, które wkleiłeś dla przykładu, to przynajmniej jak na mój gust, jest ono trochę nudne i niezbyt oryginalne. Nie wiem nic o tej szkole, ale te atomy kojarzą mi się z fizyką i ew. matmą. Jeśli szkoła ma głównie taki profil to ok, a jeśli nie, to może lepiej zmienić symbolikę?
Proponowałabym coś kojarzącego się z kształceniem i pracą zawodową, skoro jest to centrum kształcenia zawodowego.
Z kształceniem kojarzy mi się np. książka, komputer, okulary i gęsie pióro, czapka absolwenta, tablica, jakieś wykresy...
Z pracą zawodową: klucz francuski, kask, wiertarka, drabina, dźwig itp.
Może dałoby się jakoś ciekawie połączyć te symbole.
Zamiast powyższych można też użyć czegoś związanego bezpośrednio ze szkołą lub jej umiejscowieniem, np. jeśli kształt budynku szkoły jest dość charakterystyczny, to można użyć w logo jego konturów albo nawiązać do herbu Złotowa. A skoro Złotów, to może warto użyć odrobinę złotego koloru w tym logo?
Ew. coś, co kojarzyłoby się ze wspinaniem po szczeblach kariery, np. drabina, pnący się w górę wykres czy stopnie schodów.
Nie wiem, czy moje pomysły są właściwe, ale może chociaż coś Cię zainspiruje.
Zapisane
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.02.2013, 16:04:54 »

Pomysły dosyć właściwe. Chodziło mi głownie o symbolikę właśnie bo nie mogłem nic dobrać. Ale dowiedziałem się właśnie wczoraj że mogę przedstawić większą liczbę prac, co może zwiększyć moje szanse. Bo wiadomo, zawsze komisja z moich 10 prac wysłanych, wybierze tą przypadająca im do gustu. Co do projektów to wczoraj zasiadłem do tego i stworzyłem dodatkowo jedno logo i drugie muszę jeszcze dokończyć. W głowie mam jeszcze wiele pomysłów aby przedstawić je, ale tym zajmę się w niedziele - przed wysłaniem projektów. Wykorzystałem już właśnie jakby "czapkę absolwenta" oraz "książkę". Gdy dokończę drugie to przedstawię, wtedy może ktoś wyda opinie. Choć i te pierwsze zamierzam wykorzystać, może im się spodoba. Jak nie, to nie. Ale będzie.  Uśmiech
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: Logo szkoły - inspiracje, symbolika
Skocz do: