Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 3D (Moderator: Cloud)Wątek: Projekt sanie-fotel
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Projekt sanie-fotel  (Przeczytany 37421 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 21.01.2013, 00:34:12 »

Wizualizacja projektu na ergonomię.
Z założenia miały to być sanie, o nie banalnej i zabawnej formie.

Teoretycznie mogą to nadal być sanie, choć bardziej pasuje mi funkcja fotela, stąd otoczenie w wizualizacjach.



Deski podłogowe trochę przepalone, ale to wina tekstury. Jak pracowałem nad tym, to tego nie zauważyłem, ale nie zamierzam już poprawiać.

Blender Cycles 500 sampli.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.01.2013, 07:25:15 »

Gdyby to były sanie, to nie nawłaziłoby zaraz pełno śniegu pomiędzy te deski i nie spowodowało, że się w nim zaklinują i zatrzymają? I chyba nie dałoby się nimi skręcać?
A jako fotel, to by pewnie strasznie uwierał w siedzenie.
Wygląda ciekawie i ładnie, ale mam wrażenie, że niezbyt się do czegokolwiek nadaje.
Zapisane
AdamDec34
Gość
« Odpowiedz #2 : 25.08.2013, 17:54:14 »

Dla mnie to wygląda to jak jakiś radiator hehe, no ale ...
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.08.2013, 19:23:44 »

Podejrzewam, że więcej niż 10 minut mój tyłek by na takim czymś nie wytrzymał, choć design niczego sobie.
Zapisane

arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 18.09.2013, 19:47:51 »

Joł, postanowiłem się w końcu ustosunkować do komentarzy i wychodzi na to że będę archeologiem we własnym temacie Uśmiech

Gdyby to były sanie, to nie nawłaziłoby zaraz pełno śniegu pomiędzy te deski i nie spowodowało, że się w nim zaklinują i zatrzymają? I chyba nie dałoby się nimi skręcać?
To miał być tylko koncept sań, taki szalony projekt na kreatywność nie koniecznie spełniający jakąś funkcje Uśmiech

A jako fotel, to by pewnie strasznie uwierał w siedzenie.
Podejrzewam, że więcej niż 10 minut mój tyłek by na takim czymś nie wytrzymał, choć design niczego sobie.
Może od razu zaznaczę, że mebel został już dawno wycięty ze sklejki, skręcony śrubami i.....
co mnie samego zaskoczyło, był niesamowicie wygodny (wypada podziękować mojej kreatywnej drużynie projektowej, bez której nie powstałby ten mebel).
Osobiście mógłbym na nim bez problemu długie zimowe wieczory spędzać przy kominku, ale niestety nie mam kominka... Smutny Jedyne co mnie zmartwiło to że na papierze wydawał się większy, ale rzeczywistość jak zwykle bezlitośnie zweryfikowała kolejny projekt, no ale samo w sobie to nie przeszkadza, więc jest ok.
Jak również nie będę ukrywał, że jakaś mięciutka poduszka lub koc jest jak najbardziej wskazany jako podkładka pod cztery litery Język


No i mały bonus odnośnie mebla, plakat przedstawiający inspiracje dzięki którym powstały sanie:


Dla mnie to wygląda to jak jakiś radiator hehe, no ale ...
Ciężko się z tym nie zgodzić Uśmiech Może to taki radiator odprowadzający ciepło z człowieka w upalne lato...
Zapisane
Tekmata11
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Tekmata11


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 29.10.2013, 20:27:13 »

Gratulacje, super realizacja.
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.11.2013, 23:21:46 »

Byłaby możliwość zobaczenia go na zdjęciu w otoczeniu innych mebli? Ciekawi mnie jak prezentuje się w rzeczywistości. Mrugnięcie
Zapisane

arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 07.11.2013, 08:07:07 »

Dzięki, cieszę się że się wam podoba Chichot

Byłaby możliwość zobaczenia go na zdjęciu w otoczeniu innych mebli? Ciekawi mnie jak prezentuje się w rzeczywistości. Mrugnięcie
Niestety nie mam go w moim zasięgu, a jedyne zdjęcia jakie aktualnie posiadam robione były w "studio" na białym prześcieradle Język A chyba nie o to Tobie chodzi...
Zapisane
arktos
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 173
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 07.11.2013, 20:03:05 »

Dokładnie nie pamiętam, ale raczej nie przekraczały 15min. na klatkę - GPU : GTX 560Ti 2GB.
Zapisane
Klar0saan
Gość
« Odpowiedz #9 : 13.11.2013, 13:55:27 »

No no, nawet na forum blendera nie znalazłem takich wypasów.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 3D (Moderator: Cloud)Wątek: Projekt sanie-fotel
Skocz do: