Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Poziomy nacisku tablet wacom - jak uruchomić
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Poziomy nacisku tablet wacom - jak uruchomić  (Przeczytany 12389 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
em-linka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

em-linka


Zobacz profil
« : 09.01.2013, 09:16:52 »

Witam. Mam problem, z konfiguracją Gimpa. Od razu powiem ze Gimp 2.8 na windzie. Odkopałem po paru ładnych latach tablet graficzny Wacom volito2, zainstalowałem stery, podczas przeglądania dołączonego tutoriala sprawdziłem i siła nacisku miała wpływ na grubość kreski - sprzętowo wszystko ok. Jednak nie wiem jak uruchomić tę funkcję w gimp, bym podczas rysowania miał wpływ na grubość kreski. Proszę o odpowiedź, czy to wina braku jakiejś wtyczki, czy jakiegoś mojego błędu...
« Ostatnia zmiana: 12.01.2013, 02:11:51 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 09.01.2013, 11:20:53 »

Sprawdź w Preferencjach. Edycja->Preferencje. Urządzenia wejściowe-> Skonfiguruj dodatkowe urządzenia wejściowe. Znajdź nazwę swojego tabletu i ustaw tak:
Tryb na Ekran. X na 1 Y na 2 Nacisk na 3.
Zapisane

em-linka
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

em-linka


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09.01.2013, 23:23:00 »

dziękuję za odpowiedz, jednak problem jest następujący: gimp nie widzi tabletu... wiec mam tyko core pointer... co począć w takiej sytuacji?

EDIT:
zgodnie z poradą użytkownika Hasia na priv wystarczyło po prostu uruchomić gimpa za pomocą tabletu... dziwne ale prawdziwe.

Temat rozwiązany, Dziękuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: 10.01.2013, 22:56:33 wysłane przez em-linka » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Poziomy nacisku tablet wacom - jak uruchomić
Skocz do: