Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zarabianie na GIMP  (Przeczytany 22558 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« : 06.11.2012, 23:25:29 »

Naprawdę jest trudno odnaleźć konkretny dział, gdzie można by było ten temat umieścić, dlatego zrobię to tutaj.
W wątku http://www.gimpuj.info/index.php/topic,58034.new.html#new zapytałem o to jak szukacie zleceń płatnych.

Chętnie zapoznam się z radami jak, gdzie i na co zwracać uwagę, przy szukaniu płatnych zleceń.
Interesuje mnie też jakiego typu prace wykonujecie, czy są tylko proste, czy skomplikowane.
Na czym polega technika przygotowywania oferty czy też projektu. Itp...
Jeżeli ktoś ma doświadczenie to chętnie poznam wasze rady, i doświadczenia.
No i jeszcze ważna sprawa jak rozliczacie projekty ? chodzi o kwestię podatków, formy pracy, zlecenie, umowa o dzieło, lub bez ?

Za rady we wspominanym wątku dziękuję zacytuje tutaj:
Cytuj
Ja osobiście często szukam zleceń na portalach ogłoszeniowych takich jak oferia, freelancer czy getak itp. Często także zleceniodawcy zgłaszają się osobiście do mnie. Polecam także dla kreatywnych oraz chętnych się wykazać platformę konkursowa mintia.


Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Grey_Wolf
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika


Kogo by tu wrzucić na ząb...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.11.2012, 23:26:49 »

Też dołączam się do pytania Pshem'a jeśli można Uśmiech 2
Zapisane

Pozdrawiam i zapraszam do oceniania mojej galerii Uśmiech 2
sylwekqaz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07.11.2012, 00:14:18 »

Wiem że kumpel na oferi przerabia zdjęcia ale w psie, myślę ze jak by dopisać skrypt to można tak samo z gimpem robić, podajesz katalog a on przerabia z szablonu wszystkie zdjęcia, a kasiora się trzepie. Drugą opcją jest nauczenie sie html + css i robienie szablonów/styli na strony za styl można nawet 400zł wyciągnąć
Zapisane

Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.11.2012, 00:27:57 »

Wiem że kumpel na oferi przerabia zdjęcia ale w psie, myślę ze jak by dopisać skrypt to można tak samo z gimpem robić, podajesz katalog a on przerabia z szablonu wszystkie zdjęcia, a kasiora się trzepie. Drugą opcją jest nauczenie sie html + css i robienie szablonów/styli na strony za styl można nawet 400zł wyciągnąć
Poważnie na retuszach można zarobić ? ciekawe robiłem coś takie ze zdjęciami rodzinnymi np: http://www.gimpuj.info/replacement.png

To było robione w Gimp więc się da jak najbardziej, napewno z automatu szybciej, ale jak widać tutaj było dużo roboty z reperacją, ciekawe ile za coś takiego można wyciągnąć. No i forma rozliczenia mnie interesuje.

Co do drugiej sprawy, to fakt, nauczenie się html+css jest też w moich planach, ale narazie wolę sie ograniczyć do tego co potrafię robić
« Ostatnia zmiana: 07.11.2012, 01:28:35 wysłane przez Pshem » Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.11.2012, 01:00:33 »

Wiem że kumpel na oferi przerabia zdjęcia ale w psie, myślę ze jak by dopisać skrypt to można tak samo z gimpem robić, podajesz katalog a on przerabia z szablonu wszystkie zdjęcia, a kasiora się trzepie. Drugą opcją jest nauczenie sie html + css i robienie szablonów/styli na strony za styl można nawet 400zł wyciągnąć

Tak jest mnóstwo takich ofert i nie tylko na oferi. No ale nie wiem czy istnieje taki skrypt do GIMP-a, ktory edytuje je masowo. Po przerabiać, ogółem z edytować np. 500 zdjęć pojedynczo to jednak nie lada pracochłonne wyzwanie. Ale jest mnóstwo innych zleceń graficznych np. Projektowanie stron internetowych, tworzenie logotypów, grafika użytkowa i reklamowa itp. Zleceń jest mnóstwo, rożnego typu. Jak i konkurencji.  Mrugnięcie
Zapisane

klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07.11.2012, 02:44:42 »

Co prawda nie zarabiałem jeszcze na grafice, ale przeczytałem niedawno całkiem pożyteczny artykuł w którym było dokładnie opisane czemu nie należy się zgadzać na wynagrodzenie w stylu "ileś % z zysku" gdyż na 99% cie wykołują.

Było też bardzo dobrze opisane czemu nie należy pracować za pół darmo, bo pracodawcy niemal zawsze wybiorą taniznę, a przez to inni graficy będą musieli obniżyć swoje ceny, i ogólnie każdy na tym straci.

Oczywiście to co tu napisałem jest w "super skrócie", sam artykuł był bardzo rozbudowany, szkoda że nie pamiętam tytułu bo bym wstawił. Wiem tylko że był na Deviancie i był po angielsku, więc jeśli ktoś zna i wie gdzie go znaleźć sądzę że pożyteczne by było zarzucenie go tutaj gdyż poruszał dużo więcej wątków związanych z zarabianiem na grafice. Uśmiech
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 07.11.2012, 11:19:24 »

... przerabiać, ogółem z edytować np. 500 zdjęć pojedynczo to jednak nie lada pracochłonne wyzwanie. ...
Tylko ja się zastanawiam (rozumiem, że możesz nie wiedzieć), po co komu masowa edycja 500 zdjęć, co to daje, skoro nawet przy poprawianiu dużej ilości, trzeba i tak pojedynczo regulować różne ustawienia. Nie da się z automatu tego zrobić. No powiedzmy efekt HDR może być do pewnego stopnia z automatu. Jest pewien sposób robienia tego w GIMP, i tutaj przydał by się taki skrypt. Bo trzeba wykonać kilka czynność, które z powodzeniem mógłby robić automat, ale i tak nie da się tego tak do końca zrobić tak samo z każdym zdjęciem. Druga sprawa, chociażby tak jak pokazałem zdjęcie swoje, tutaj nic bez mozolnej pracy nie zrobimy, automat temu nie podoła. Dlatego nie wyobrażam sobie takiej automatycznej obróbki 500 zdjęć, bo retusz nie na tym polega. Tak mi się wydaje. Traktowanie automatem 500 zdjęć to już wyrobnictwo, a nie grafika. No ale nie istotne.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
dree
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 297
Galeria Użytkownika


buuhaa..


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 07.11.2012, 11:27:57 »

Pshem, nie chodziło mi dosłownie o obróbkę zdjęć, profesjonalna obróbkę. Bo wiadomo ze żaden automat tego masowo nie zrobi, nawet jeśli by zrobił to zapewne zapewniłby słabe efekty. Chodziło mi bardziej o edycje zdjęć, masowo. Mialem raz propozycje masowo poucinać zdjęcia o np. 3 cm z lewej i obrócić, zdjęć było bodajże z 300-400. Nie znalazłem żadnego takiego skryptu do GIMP-a który byłby wstanie to zrobić, masowo. Słyszałem ze do PS-a jest taki no ale wtedy jeszcze go nie używałem.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 07.11.2012, 13:41:09 wysłane przez dree » Zapisane

Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 07.11.2012, 11:33:32 »

Pshem, nie chodziło mi dosłownie o obróbkę zdjęć, profesjonalna obróbkę. Bo wiadomo ze żaden automat automat tego masowo nie zrobi, nawet jeśli by zrobił to zapewne zapewniłby słabe efekty. Chodziło mi bardziej o edycje zdjęć, masowo. Mialem raz propozycje masowo poucinać zdjęcia o np. 3 cm z lewej i obrócić, zdjęć było bodajże z 300-400. Nie znalazłem żadnego takiego skryptu do GIMP-a który byłby wstanie to zrobić, masowo. Słyszałem ze do PS-a jest taki no ale wtedy jeszcze go nie używałem.  Mrugnięcie
Ok, rozumiem. Zaryzykuję i zapytam : jak kształtuje się cena takiej usługi ?
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 07.11.2012, 13:50:36 »

Ja mam z lekka inną profesję, niż wypowiadający się tutaj. Robię ilustracje do książek. Jakoś tak wyszło, że nie szukam zleceń (jak na razie). Nawiązałam stałą współpracę z wydawnictwem i to dla nich pracuję. Rozliczam się za pomocą umowy o dzieło.
Zapisane

Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 07.11.2012, 14:11:17 »

Ja mam z lekka inną profesję, niż wypowiadający się tutaj. Robię ilustracje do książek. Jakoś tak wyszło, że nie szukam zleceń (jak na razie). Nawiązałam stałą współpracę z wydawnictwem i to dla nich pracuję. Rozliczam się za pomocą umowy o dzieło.
To jest coś czego sam bym szukał, aczkolwiek nie mam takich zdolności plastycznych jak ty Uśmiech oglądałem twoje ilustracje Uśmiech
Chociaż od czasu do czasu dla wydawnictwa bardzo małego robię drobną pracę graficzną, polegającą na wstawieniu nowych tekstów, z inną kolorystyką na gotowy projekt graficzny okładki serii książek, zajmuje mi to pół godziny, ale robię to darmowo. Nawet nie wiem jak miałbym coś takiego wycenić.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
sylwekqaz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 07.11.2012, 16:34:08 »

Jeżeli chodzi o retusz zdjęć to faktycznie nie zrobimy z automatu ale należy wiedzieć ze część zdjęć jest robiona ta takim samym oświetleniu wiec można raz w skrypcie ostawić odpowiednie dane na jednym zdjęciu a do następnych 20 zastosować to samo z 500 set zdjęć wychodzi 25, inną sprawą jest to ze np zdjęcia z wesela mają taką ramkę z powiększonego rozmytego zdjęcia w tle + jakaś biała obramówka z tych zadęć wybieramy kilkanaście i do nich jeszcze coś doklejamy/ łącznymi kilka zdjęć w jedno, jest to na pewno duże ułatwienie. Z tego co wiem to można napisać skrypty w script fu.
Co do ceny to kolego powiedział ze dostał 20 zdjęć  po 1zł i miał obrobić bo fotograf złe tło dał.Kokosy to nie są ale jak dostajemy 500 zdjęć i robimy automatem to ładna premia wpada.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 22.11.2012, 23:58:54 »

Ja mam z lekka inną profesję, niż wypowiadający się tutaj. Robię ilustracje do książek. Jakoś tak wyszło, że nie szukam zleceń (jak na razie). Nawiązałam stałą współpracę z wydawnictwem i to dla nich pracuję. Rozliczam się za pomocą umowy o dzieło.

Może kiedyś się zgłoszę Język Nawet w webdesignie czasem jakaś ilustracja jest potrzebna.

Drugą opcją jest nauczenie sie html + css i robienie szablonów/styli na strony za styl można nawet 400zł wyciągnąć

Hah, to chyba studenciak. Ja od dawna w ten sposób się utrzymuję.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 23.11.2012, 00:16:03 »

Drugą opcją jest nauczenie sie html + css i robienie szablonów/styli na strony za styl można nawet 400zł wyciągnąć
Hah, to chyba studenciak. Ja od dawna w ten sposób się utrzymuję.
A o zlecenie musicie walczyć, czy raczej są ?
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: Zarabianie na GIMP
Skocz do: