Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.8.2!  (Przeczytany 53550 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 07.09.2012, 19:57:14 »

siedemczwartych no i super, nie wiem tylko czemu się tak nad tym rozwodzisz i to akurat w tym wątku Uśmiech Fajnie, że jesteś szczęśliwy i wszyscy bardzo się z tego cieszymy.
Zapisane

davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 08.09.2012, 11:10:47 »

Ja mam 6-oletniego kompa z dwurdzeniowym procesorem 2Ghz i 3GB RAMu i GIMP 2.8 u mnie śmiga perfekcyjnie, natomiast PS (CS5, CS6 nie testowałem) zamula.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
max67
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

max67


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 08.09.2012, 11:47:33 »

Siedemnascieczwartych....zrobiłem sobie test prędkości i do porównania użyłem Gimpa i PhotoFiltre. Testowałem obrót zdjęcia o wymiarach 4000x3000 o kąt 25 stopni.Czas dla gimpa od 10 do 12 sekund dla PhotoFiltre 12-14 sekund.Jeżeli w dwóch  różnych programach ta sama opcja trwa podobnie to znaczy, że gimp nie odstaje od innych programów tego typu a różnica w czasie u Ciebie wynika ze złej konfiguracji.
« Ostatnia zmiana: 09.09.2012, 08:50:59 wysłane przez max67 » Zapisane
Luki_2
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Luki_2


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 10.09.2012, 12:13:01 »

Spróbujcie Gimpa na Linuxie, a nie pitolicie. W necie jest tyle tutoriali, że nie powinno być z tym problemu.
Działa wyraźnie szybciej niż na Windowsie. Poza tym Gimp właśnie teraz zaczyna przechodzić zmiany w wydajności - próbuje wykorzystać wielordzeniowość, a następnie grafike.
Zapisane
Grey_Wolf
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika


Kogo by tu wrzucić na ząb...


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 10.09.2012, 12:25:26 »

Przy moim kompie (8Ghz i 8 GB RAM'u) nic się gimpie nie tnie chyba że chcę działać na obrazach o wymiarach większych od 7000x7000  Obecny gimp nie zacina się i nie tnie natomiast Layer Effect nie działa Smutny 
Zapisane

Pozdrawiam i zapraszam do oceniania mojej galerii Uśmiech 2
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 10.09.2012, 12:26:10 »

8GHz z proca? :O człowieku, jak to zrobiłeś? Duży uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 10.09.2012, 12:30:16 »

Layer Effect na 2.8.2 nie działa? Bo na 2.8.0 działa (przynajmniej u mnie). Właśnie wciąż nie mogę się zdecydować, czy instalować wersję 2.8.2, skoro z 2.8.0 nie mam żadnych większych problemów i trochę się boję coś sobie popsuć... Zaryzykować czy nie?
Zapisane
Grey_Wolf
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika


Kogo by tu wrzucić na ząb...


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 10.09.2012, 12:36:54 »

W 2.8.0 mi nie działał a teraz mi się zwiesił Smutny , a co do 8 Ghz to sam składałem kompa Dobrotku Uśmiech 2
Zapisane

Pozdrawiam i zapraszam do oceniania mojej galerii Uśmiech 2
Luki_2
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Luki_2


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 10.09.2012, 15:25:51 »

Jakby co, mi też w Windowsie Gimp się jakoś nie tnie czy coś przy nVidii. Jednak kolega ma Radeona i podobno ma spore problemy z nowym Gimpem (2.8) w Windowsie. W Linuxie natomiast Gimp sporo szybciej chodzi (odczuwalnie znaczy się), co nie znaczy znowu, że w Windowsie jest mulasty.
Zapisane
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 10.09.2012, 18:04:38 »

bea jeśli masz Layer Effect w pythonie to nie masz się czego obawiać. Działa i to znakomicie. Co zaś się tyczy scm, to fakt, nie wszystko chodzi.
Zapisane

siedemczwartych
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 106
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 14.09.2012, 06:39:49 »

Siedemnascieczwartych....zrobiłem sobie test prędkości i do porównania użyłem Gimpa i PhotoFiltre. Testowałem obrót zdjęcia o wymiarach 4000x3000 o kąt 25 stopni.Czas dla gimpa od 10 do 12 sekund dla PhotoFiltre 12-14 sekund.Jeżeli w dwóch  różnych programach ta sama opcja trwa podobnie to znaczy, że gimp nie odstaje od innych programów tego typu a różnica w czasie u Ciebie wynika ze złej konfiguracji.

zrobiłem taki sam test na CS6:
obrazek 4000x3000 obraca o kąt 25 stopni chyba nawet nie sekundę. Po prostu klikasz i jest.
Aby ta czynność trwała 10 sekund obrazek musi mieć wymiary 25000x18750
I to bez wykorzystania procesora karty graficznej (a takie wspomaganie w CS6 można włączyć. Chociaż w testach nie do końca się to sprawdzało)
Komputer, to: Intel Core i5-2500k 3,3Ghz, Ram 8 Gb, Windows 7 Professional 64 bit.

Nie zrozumcie mnie źle. Nie atakuje Gimpa. Wiele lat na nim pracowałem i byłem bardzo zadowolony. Niestety trzeba uczciwie przyznać, że na te chwilę został trochę w tyle. Jak dla mnie ta szybkość to istotna różnica. Przy obróbce wielu setek zdjęć różnica w czasie obrotu między sekundą a 10 sekundami ma ogromne znaczenie bo przekłada się na minuty i godziny oszczędności.
Zapisane

Jeżeli opuszczają mnie moje diabły, obawiam się, że ulecą z nimi moje anioły. (Rilke)
lordeon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 17
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 18.09.2012, 21:21:27 »

Jasne że został w tyle - tylko że to "stanie w tyle" jest darmowe. Przypomnij ile kosztuje licencja na PS w wersji 6? Bo za tą cenę mogę sobie spokojnie poczekać dodatkowe 10 sekund  laugh
Zapisane

ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 19.09.2012, 12:29:53 »

Przepraszam że się wtrącę, ale od jakiegoś czasu mam wrażenie, że wchodząc do wątku "GIMP 2.8.2!" wcale nie zobaczę w nim komentarzy dotyczących najnowszego GIMP-a. Przerodziło to się w dyskusję GIMP vs Photoshop. Z tego co pamiętam jest gdzieś taki wątek. O, chyba tutaj.
PS Przykro mi, jeśli wyszedłem poza swoje kompetencje.
Zapisane
max67
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

max67


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 21.09.2012, 00:44:52 »

Siedemnascieczwartych w moim teście chodziło o to,że dwa różne programy wykonują tą samą czynność w podobnym czasie to oznacza,że działają podobnie a prędkość nie zależy od użytego programu tylko od parametrów komputera na którym się pracuje. U mnie wyszło 10 sekund bo mam słabszy procesor. Gdyby gimp znacznie odbiegał z prędkością w działaniu to właśnie taki test powinien to wykazać. Nie wiem skąd masz taką wielką różnicę w prędkości?...pewnie to wina konfiguracji samego gimpa.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: GIMP 2.8.2!
Skocz do: