Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.8.2!  (Przeczytany 53543 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Luki_2
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika

Luki_2


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 29.08.2012, 22:02:01 »

Mi Cage Transform wywalał się przy 32 bitowym Windowsie 7, natomiast przy 64 bitowym już nie.
Jednak i tak z Gimpa zacząłem korzystać w Linuxie i tu jest po prostu świetnie.
Zapisane
max67
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

max67


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 01.09.2012, 16:30:26 »

Dlaczego opis instalki z tej strony http://sourceforge.net/projects/gimp-win/files/ ma pojemność 76.9MB a do ściągnięcia pokazuje 73.3MB ? No i do tego te błędy  w działaniu. Czyżby to niewidzialna ręka konkurencji płatnych programów tego typu jak gimp zadziałała? Wypróbowałem wersję 2.8.2 oraz ostatnią 2.8.2-1 i w obu Cage Transform nie działa na windows 7 32bit. Tylko wersja 2.8.0 działa z tym narzędziem ale ma wadę bo gimp na tym systemie spowalnia. Niby nowe wersje miały poprawić działanie gimpa ale jak widać nie do końca to się udało. Wszystko wskazuje na to, że komuś chyba na tym zależy aby gimp na windows nie działał poprawnie. Gdyby działał to zagrażałby płatnej konkurencji bo teoretycznie to brakuje mu tylko obsługi 16bit.
Zapisane
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 05.09.2012, 17:38:29 »

Mam wrażenie, że Gimp GAP został wbudowany w Gimpa 2.8.2 i to nawet jest w większości po Polsku. Czyli jednym słowem jest menu Filmy, a w nom opcje i to wszystkie po Polsku.

Na dodatek ta wersja jest już chyba tylko 32 bit. Bo jak instalowałem wersję 2.8.0 to na Windowsie 64 bit instalował mi się gimp 64 bit. No i najbardziej się cieszę z tego, Gimp GAPa wsadzili do najnowszego Gimpa. Tak trzymać Uśmiech.


max67 nie mów, że Gimp jest konkurencją na np. firmy Adobe. Jest w pewnym sensie konkurencją, ale, tam gdzie należy wykorzystać tryb kolorów CMYK to nie jest. Tak się składa, że drukarnie i inne podobne firmy używają CMYK'a i wtedy z GIMP'a nie skorzystają. Gdy do Gimpa zostanie dodana obsługa CMYK, to tak - Adobe dostanie wtedy porządne manto i liczba kupowanych licencji znacząco spadnie.
Zapisane
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 05.09.2012, 20:41:09 »

Co ty pleciesz, jaki GAP? Sam musiałeś doinstalować, bo ja jakoś go nie mam.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
max67
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

max67


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 06.09.2012, 17:42:43 »

Gilban nie słyszałem,żeby ktoś się skarżył oddając do druku prace wykonane w gimpie i przekonwerterowane na przestrzeń kolorów CMYK za pomocą wtyczki separate+ . Pliki zapisane w ten sposób dają się edytować w Photoshopie jako pliki CMYK.Jeśli ktoś chce drukować swoje prace to potrzebna mu tylko zainstalowana wtyczka.
Dawniej kiedy w gimpie  pliki miały tylko przestrzeń RGB to program ten nie stanowił konkurencji dla komercyjnych z obsługą CMYK. Wiem,że gimp ma wady ale jego zaletą jest jego bezpłatność i duże możliwości. Brakuje mu jeszcze obsługi 16 bit ale to się ma zmienić w kolejnej wersji.
Zapisane
siedemczwartych
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 106
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 06.09.2012, 20:38:18 »

czytam Wasze wpisy.... i niestety podjąłem decyzje o przejsciu na PS.
Po kilku dniach testowania zauważam jak wielka różnica jest miedzy tymi programami... niestety na korzyść PS.
Pisze niestety, bo to znowu 3000 pln, ale chyba warto.
Szybkość, szybkość, szybkość... to jest to czego brakuje GIMPowi.
Obrót zdjęcia, skalowanie, czy maska wyostrzająca w gimpie, to czas. W PS nawet nic nie widać kiedy się czynnośc wykonuje a maska wyostrzająca działa w czasie rzeczywistym... ah.
Szkoda mi GIMPa, ale 2.8.2, to kolejne problemy z niedziałającym UFRawem, trzeba doinstalować 2.6, wywalanie się przy otwieraniu kilku zdjęć.
Zastanawiam się dlaczego GIMP nie wykorzystuje mocy komputera by działać podobnie szybko.?
Zapisane

Jeżeli opuszczają mnie moje diabły, obawiam się, że ulecą z nimi moje anioły. (Rilke)
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 06.09.2012, 20:48:21 »

Szybkość, szybkość, szybkość... to jest to czego brakuje GIMPowi.

Piszesz, że Gimp jest wolny. Co do PSa, to zależy na jakim sprzęcie. Na procesorach 4-ro rdzeniowych najnowszej generacji i więcej będzie działał szybko. Również z dobrymi kartami graficznymi i dużą ilością ramu. Natomiast np. na komputerach szkolnych z procesorem Celeron dwurdzeniowym na podstawce 775 i ze zintegrowaną kartą graficzną Intela, uwierz mi, ale w PS CS4 obraz się skaluje i wszystko się ślimaczy. Natomiast Gimp śmiga w stosunku do PS.

Co do mojej wcześniejszej wypowiedzi. Doszedłem do wniosku, że mam Gimpa zainstalowanego jako 64 bit i potwierdzam, że GIMP GAP jest w niego wbudowany. Tym bardziej, że GIMP GAPa w wersji 64 bit pod Windows nigdy nie było.
Zapisane
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 06.09.2012, 20:55:46 »

Gilban nie słyszałem,żeby ktoś się skarżył oddając do druku prace wykonane w gimpie i przekonwerterowane na przestrzeń kolorów CMYK za pomocą wtyczki separate+.

Nie wiedziałem, że istnieje taka wtyczka, więc się cieszę, bo lubię Gimpa. Tylko teraz powiedz mi skąd ją pobrać w wersji 64 bit do Windowsa 64 bit no i do Gimpa 2.8.2 Będę bardzo wdzięczny.
Zapisane
siedemczwartych
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 106
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 06.09.2012, 21:04:12 »

Szybkość, szybkość, szybkość... to jest to czego brakuje GIMPowi.

Piszesz, że Gimp jest wolny. Co do PSa, to zależy na jakim sprzęcie. Na procesorach 4-ro rdzeniowych najnowszej generacji i więcej będzie działał szybko. Również z dobrymi kartami graficznymi i dużą ilością ramu. Natomiast np. na komputerach szkolnych z procesorem Celeron dwurdzeniowym na podstawce 775 i ze zintegrowaną kartą graficzną Intela, uwierz mi, ale w PS CS4 obraz się skaluje i wszystko się ślimaczy. Natomiast Gimp śmiga w stosunku do PS.

masz rację... ale każdy sie rozwija i nie po to wydałem kilka tysiecy na kompa, który już ma rok i jest przestarzały a mimo twego GIMP jest na tyle w tyle, zę nie potrafi wykorzystać potencjału sprzętu i działać szybko.
Nie zamierzam atakować GIMP, stwierdzam tylko fakt, że mój ulubiony program nie dostarcza mi tego czego oczekuję.
Zapisane

Jeżeli opuszczają mnie moje diabły, obawiam się, że ulecą z nimi moje anioły. (Rilke)
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 06.09.2012, 21:55:00 »


masz rację... ale każdy sie rozwija i nie po to wydałem kilka tysiecy na kompa, który już ma rok i jest przestarzały a mimo twego GIMP jest na tyle w tyle, zę nie potrafi wykorzystać potencjału sprzętu i działać szybko.

Zgodzę się z Tobą. Tylko weź pod uwagę, że jednak Adobe Photoshop jest programem komercyjnym i kosztuje bardzo dużo pieniędzy, tym bardziej jak na polskie warunki, to bardzo dużo pieniędzy. Jest jeszcze Wersja Elements, ale ta jest gorsza w wielu sprawach od Gimpa. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że Gimp jest jednak programem darmowym, pisany często przez hobbystów i będzie miał przez to pewne niedoróbki w stosunku do PS, który jest dosyć kosztowy. Jest jeszcze pewna i tańsza alternatywa do Corel Draw, który jest tańszy i w którego skład wchodzi Corel Photopaint oraz kolejny to PaintShopPro. I tak to wygląda.
Zapisane
max67
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

max67


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 07.09.2012, 15:42:15 »

Witam

Siedemczwartych czytasz post ale nie do końca rozumiesz o co chodzi...Używam gimpa od ładnych paru lat i wiem, że poprzednie wersje z serii 2.6xx działały bardzo szybko pod Windowsem. To co stało się z najnowszą wersją gimpa z serii 2.8 przeraziło wielu użytkowników mających dobre komputery z dużą ilością ramu i o szybkich procesorach.Głośno jest o tym na zagranicznych forach. Spowolnienie gimpa nie wynika w takim stopniu z tego,że ktoś ma słaby sprzęt tylko z tego,że gimp na Windows z serii 2.8 posiada masę błędów. Gimp jest programem LINUXOWYM i pod linuksem działa podobno wyśmienicie.To ,że można go używać w  Windowsie to jest zasługa kilku zapaleńców, którzy dostrzegli wartość tego programu i dokonali odpowiedniej kompilacji.o kłopotach gimpa pod Windowsem piszą sami jego twórcy i proszą o pomoc w jego udoskonaleniu na tą platformę systemową. Jest o tym wzmianka na tej stronie http://www.gimp.org/ To czego brakowało najbardziej gimpowi w starszych wersjach to było narzędzie do swobodnego  przekształcania ,które pojawiło się właśnie w wersji 2.8 pod nazwą Cage Transform.Kto czytał wcześniejsze posty ten wie, że i to narzędzie przestało jakimś cudem działać w najnowszej poprawionej ponoć wersji gimpa 2.8.2-1. Tak więc gimp ma już to co photoshop z wyjątkiem obsługi 16 bitowej.Z mojej obserwacji tego programu jasno wynika ,że jest jakaś tajemnicza siła , która sprawia, że im bardziej gimp zbliża się do photoshopa tym więcej w nim błędów w działaniu. I jeszcze jedna sprawa Gimp w wersji podstawowej ma tylko to co jest mu niezbędne do działania.Trzeba go nawet skonfigurować w preferencjach tak aby lepiej wykorzystywał procesor kompa i ram. Funkcje samego programu rozbudowuje się za pomocą wtyczek czyli pluginów i scriptów do pobrania z tej strony http://registry.gimp.org/. Na tej właśnie stronie znajduje się wspomniana przeze mnie wtyczka do CMYK-a separate+ http://www.registry.gimp.org/node/471 Dopiero rozbudowany Gimp pokazuje swojego "pazura". Dodatki do gimpa można znaleźć na różnych stronach np. tu http://www.deviantart.com/. Miałem kiedyś nawet chińskie scripty świetnie odszumiąjące i wyostrzające zdjęcia. W swoim gimpie połączyłem to co dawał gimp photo specjalnie stworzony do obróbki zdjęć z normalnym gimpem instalując z niego odpowiednie wtyczki i scripty do zwykłego gimpa. To co można zrobić na gimpie zależy od znajomości samego programu i od umiejętności rozbudowywania go. Dziwią mnie takie argumenty, że na photoshopie się lepiej pracuje niż na gimpie. Dla mnie prawda jest taka, że jeśli ktoś nigdy nie pracował ani na gimpie ani na photoshopie to oba te programy będą dla niego tak samo trudne do opanowania. Nikt nie rodzi się od razu gimpowcem czy photoshopowcem. To tak jak z komputerem - komputer potrafi tyle ile umie jego użytkownik. Pozdrawiam wszystkich użytkowników gimpa.
« Ostatnia zmiana: 07.09.2012, 15:53:02 wysłane przez max67 » Zapisane
max67
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika

max67


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 07.09.2012, 17:15:19 »

Zapomniałem dodać,że większość starych pluginów i scriptów z poprzednich wersji gimpa działa na gimpie 2.8xx
Działanie ich trzeba po prostu sprawdzić po zainstalowaniu.
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 07.09.2012, 18:45:18 »

pod linuksem działa podobno wyśmienicie
Potwierdzam, u mnie faktycznie Gimp 2.8 działa bez żadnych zastrzeżeń... W zasadzie ja ten wątek czytam niemal jak s-f.
Zapisane

siedemczwartych
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 106
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 07.09.2012, 19:52:20 »

wszystko rozumiem i byłem wielkim fanem GIMP, użytkowałem go kilka lat... niestety tak się złożyło, trochę przypadkiem, że na moim kompie pojawił sie PS CS6... i szok.
Nic mnie nie zaskoczyło jak ta szybkość.
Narzędzie identyczne, ale ta SZYBKOŚĆ. Już wyżej pisałem o jakie narzędzi mi chodzi i jak na każdym obrabianym zdjęciu, a mam ich co tydzień ok 1000, mogę zaoszczędzić 30 sek, to jest dla mnie bardzo dużo. Łatwo to pomnożyć. Uśmiech
Dla jednego projektu, to gimp ok. Dla masówki dopiero teraz widzę ile czasu traciłem.
Pomijam ciagłe problemy z "kompatybilnością". Gdzie sie nie ruszę na warsztaty, wykłady itp, to PS.
także decyzję podjąłem i staję się uboższy o 3000 Uśmiech ale za to bogatszy w świetne narzędzie.
A jak wiadomo pieniadze szczęścia nie dają... Uśmiech
Zapisane

Jeżeli opuszczają mnie moje diabły, obawiam się, że ulecą z nimi moje anioły. (Rilke)
Strony: 1 [2] 3 4
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: GIMP 2.8.2!
Skocz do: