Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet graficzny dla początkującego
Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tablet graficzny dla początkującego  (Przeczytany 18475 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
QuisPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 21.08.2012, 22:23:30 »

Witam. Chciałem kupić sobie tablet graficzny ale nigdy nie miałem na to środków aż teraz pojawiła się okazja kupna czegoś taniego na początek. Mam ok. 150 zł i niekoniecznie mam czas oszczędzać więc raczej nie dozbieram jeszcze 50 albo 70 zł.
Przeglądałem allegro i znalazłem 2 tableciki w dobrej cenie które przypadły mi do gustu: http://allegro.pl/tablet-a4-xlslim-design-2000lpi-xp-vista-7-corel-i2573539958.html i http://allegro.pl/k34-genius-easypen-i405x-i2575304744.html
Oraz jest jeszcze http://allegro.pl/tablet-graficzny-kanvus-light-64-poreczny-i2565587310.html który był już rozstrzsany w jednym z tematów

Czy te tablety są godne uwagi? Przypominam że nie potrzebuje czegoś super, ekstra i wgl. tylko w miarę dobry tablecik dla początkującego


Pracuję na win xp sp3 i oczywiście na gimpie

Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.
Zapisane

Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 21.08.2012, 22:28:45 »

Wszelkie cacka A4 kosztujące mniej niż 500zł można sobie... *niech każdy dopowie swoje*
Jeżeli chcesz coś bezawaryjnego, bierz Wacoma A6. I nie przejmuj się małym rozmiarem, przy rysowaniu naprawdę tego nie czuć. Jako dowód dam swojego Bamboo P&T, który służy mi dzielnie prawie 4 lata, przeżył kilka upadków, zalań herbatą i ani jednej wymiany rysika <3 Toż to technologia wojskowa~
Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21.08.2012, 22:37:33 »

Wacom to klasa sama w sobie. Sam mam tańszą o 100 zl wersję bez touch Język Używane rzadko, ostatni raz do kolorowania starych rodzinnych zdjęć. Klasa sama w sobie. Od opakowania do kabelka wszystko perfekcyjnie dopracowane.
Zapisane
Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 21.08.2012, 22:55:38 »

Akurat przewód (kable i kabelki masz pod ziemią Język ) wadliwy nieco w najtańszych Bamboo jest, z tego co po forach poczytałem.

Ale też polecę Ci Wacoma, tu nie ma się nad czym zastanawiać, bo ta firma nie ma godnej konkurencji. Pod każdym względem.

Osobiście mam małe zastrzeżenia do ich wykonania, ale ja jestem na to strasznie czuły i nie znoszę tandety.

Podsumowując, najlepszym wyborem byłby w Twoim wypadku używany Wacom Pen A6.
Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.08.2012, 09:30:51 »

Amos - serio mówisz "przewód USB"?
Zapisane
QuisPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.08.2012, 11:32:05 »

najtańszy wacom pen kosztuje 200 zł nie mam tyle.
Ogólnie czytałem o wacomach i wiem że są dobre ale to nie dla mnie, ponieważ:
-cena
-mały rozmiar
-Podobno mają problemy z gimpem

Też sam przeglądałem fora i ktoś chwalił ten SLIM XL ale podobno trzeba na niego uważać bo mały upadek może go uszkodzić, mnie to nie przeszkadza bo ja ogólnie szanuję sprzęt i bardzo na niego uważam więc to nie powinien być problem.

Wie ktoś jak działa ten kanvus? Niekoniecznie podoba mi się że jest elastyczny bo nie wiem czy to nie będzie jak rysowanie na czymś miękkim, gdzie pióro się w to wbija.

Ja głównie potrzebuje czegoś dużego i podobają mi się te przyciski funkcyjne bo mogą się przydać więc wacom a6 i tak odpada. Macie jeszcze jakieś pomysły co kupić???
Zapisane

Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 22.08.2012, 12:11:21 »

Jeżeli nie malujesz przy sztaludze/na ścianach/innych wielkoformatowych powierzchniach, na 99% nie wykonujesz zamaszystych ruchów z barku. W takim wypadku A4 będzie po prostu za duży, bo nie odwzorowuje powierzchni tak jak zwykła kartka z bloku.
Problemy z Gimpem? To chyba w wersji 2.2 albo jeszcze starszych Duży uśmiech
O Kanvusach nie wiadomo nic, ta marka jakby wzięła się z powietrza. Tablet to niestety sprzęt za który trzeba trochę zapłacić, żeby mieć zapewnioną spokojną współpracę. W przypadku innych firm to naprawdę ruletka, nigdy nie wiadomo, czy piórko od takiego Geniusa/ Aipteka nie przestanie działać ot samo z siebie Q_Q

Ale kupuj co chcesz, ja jedynie piszę, jakich rewelacji naczytałam się na forach.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 22.08.2012, 13:00:09 »

Zobacz tutaj:http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom-bamboo-pen-i2575528446.html Wacom Bamboo Pen.
Nie wiem dlaczego tak upierasz się, że nie chcesz wacoma. Mały rozmiar naprawdę nie przeszkadza. Sama używam tabletu A6 i jak na razie mi wystarcza. Moim pierwszym tabletem był Genius. Był tani i działał sprawnie ale obszar roboczy szybko się porysował i musiałam go wymienić. Pieniądze się mnie nie trzymają, więc nie było mi to na rękę. Kupiłam Bamboo. I tak jak w przypadku Namae, tablet przeżył już kilka upadków(o piórku już nie wspominając), zalań kawą, herbatą, colą i nie wiem czym jeszcze. Tabletu używam bardzo intensywnie, dużo na nim maluję i w ogóle nie używam myszki, więc tablet ma ze mną ciężko, a nosi jedynie lekkie ślady użytkowania. Wacom jest firmą, która znana jest z jakości swojego sprzętu, więc powinien Ci służyć latami, co powinno być ważne dla kogoś kto nie może pozwolić sobie na szybką wymianę sprzętu. Co do współpracy z GIMP-em ja osobiście nie napotkałam żadnych problemów tak jak moja siostra i mama, które także używają Bamboo.
Może moja wypowiedź zabrzmiała trochę jak reklama, ale chciałam Cię przekonać do zmiany zdania co do wacoma.

To jest moje zdanie, a Ty oczywiście postąpisz tak jak zechcesz.
Zapisane

Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 22.08.2012, 13:04:21 »

Amos - serio mówisz "przewód USB"?
Zboczenie zawodowe ;P
Edi.t
Wszelkie cacka A4 kosztujące mniej niż 500zł można sobie... *niech każdy dopowie swoje* (...)
A jakie cacko A4 jest za 500zł? Ja nie mogę znaleźć za mniej niż tysiaka. Mrugnięcie
Zapisane
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 22.08.2012, 13:20:40 »

Oj, miałam na myśli używane Uśmiech 2'' Czasami trafiają się takie perełki na allegro.
Zapisane
QuisPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 22.08.2012, 13:44:01 »

Do Hasia:
Ten tablet jest używany nie wiem czy widziałaś, a na allegro lepiej nie ufać używanym rzeczą bo jest jakiś powód sprzedaży, poza tym niema jego zdjęcia (tylko to wzięte z internetu), a zdjęcie płyty jest więc można było pokazać tablet, rozumiesz? Dziękuje i doceniam to że się starasz.

Do Namae:
Może i masz racje ale już pisałem że nie potrzebuje czegoś super, extra i wgl. Chcę wydać te 150 na coś dzięki czemu sprawdzę czy w ogóle takie rysowanie przypadnie mi to do gustu. Również doceniam to że się starasz.

Nie znam się na tabletach dlatego spytałem Was o zdanie, to będzie mój pierwszy.
Więc: czy slim XL lub kanvus nadają się dla początkującego czy raczej nie? Chodzi mi ogólnie o tą wielkość, wysokość odczytu (8mm) i dokładność do 0.5mm (0.42mm też mi różnica ;P)
Zapisane

Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 22.08.2012, 14:00:39 »

Nie patrz na parametry, bo one nijak odnoszą się do rzeczywistości.
Skoro już tak upierasz się przy tamtych tabletach, to sorry, ale raczej nikt Ci nie powie jak się sprawują, bo nikt takich nie kupuje do rysowania. Chyba, że niezorientowana ciocia na urodziny chrześniaka.
Możesz ewentualnie poszukać czegoś na forach danych firm, jeśli takie mają. Ale w zasadzie to pewniejszym zakupem jest używka, nawet kilkuletnia,  Wacoma.

Naprawdę możesz się porządnie rozczarować, bo nie bez powodu są 10x tańsze od Wacomów o tych samych parametrach. Nie zdziwiłbym się, jeśli zwyczajna myszka komputerowa była od nich dokładniejsza.
Zapisane
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 22.08.2012, 14:23:34 »

Cytuj
Może i masz racje ale już pisałem że nie potrzebuje czegoś super, extra i wgl. Chcę wydać te 150 na coś dzięki czemu sprawdzę czy w ogóle takie rysowanie przypadnie mi to do gustu.

Nie chodzi o to, żeby sprzęt był super extra i wgl, tylko żeby po 2 tygodniach nie wylądował w serwisie Duży uśmiech Zresztą tak jak Amos pisze, nie bez powodów zieje między nimi taka cenowa dziura.


EDIT: Amos, specjalnie dla ciebie Chichot http://www.digart.pl/grupy/15071/GIELDA/forum/temat/298681/_s__Wacom_Intuos_3_A4.html
Zapisane
QuisPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 22.08.2012, 14:33:46 »

Rozumiem Cie Amos ale jednak wole nówke. Na forach też oczywiście szukałem no i kilka osób go chwaliło ale i tak wole się upewnić u Was.

Rozczarować się nie rozczaruje bo zdaję sobie sprawę że za taką cenę nic super nie znajdę.
Jeszce raz powtarzam że nie potrzebuje najlepszego sprzętu, tak samo teraz pracuje: myszka za dychę słuchawki za 2 dychy więc wiesz.
Czasem też kupuję rzeczy które wg wielu osób rozpadną się po miesiącu, a ja je mam już po 2, 3 lata


Dziękuje wam wszystkim za pomoc, chciałem sprawdzić jakie macie zdanie na ten temat, w przyszłości jeśli uda mi się dostać do technikum kierunek technik multimedialnych procesów graficznych (ale raczej nie będzie problemu) to chyba zakupie sobie jakiś tablet wacoma bo naprawdę wszyscy go polecają to musi być dobry ale to później. Jeszcze raz dięki
Zapisane

Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 22.08.2012, 15:04:09 »

To chociaż zobacz sobie Pentagramy, polska firma, przynajmniej z serwisem nie będzie problemu. No i nie są to już jakieś no-name jak te, które podałeś wcześniej, normalnie Manta mi się przypomniała. Duży uśmiech

Okej nie musi się rozpaść, ale jeśli?Naprawdę nie szkoda Ci tej kasy?
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 22.08.2012, 15:40:11 »

Ok, jak już zdecydowałeś, że nie chcesz wacoma to nie będę Cię już więcej namawiać, ale za to mogę wypowiedzieć się na temat tabletu Genius, tyle że będzie się to tyczyło modelu G-Pen 450 A6. I tak jak napisałam wcześniej, tablet działał dosyć sprawnie, ale obszar roboczy szybko się zużył(może to wina mojego intensywnego używania, bo malowałam na nim naprawdę dużo). Pamiętam też, że piórko źle zniosło upadek z mojego biurka i musiałam go sklejać, ale dalej działało. Bateria wytrzymywała dosyć długo. Byłam nawet z niego zadowolona, nie sprawiał problemów i współpracował z GIMP-em.

I może tak, jak radzi Amos01, poszukaj sobie coś z Pentagrama, z tego co wiem to Typhon ma tablet z tej firmy i chyba jest zadowolony.
Zapisane

QuisPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 22.08.2012, 15:52:23 »

Pentagramy też sprawdzałem znalazłem 1 w takiej cenie używany ale z gwarancją jeszcze 15 miesięcy, sprawdzę coś nowego może jednak slim xl będzie lepszy? Slim ma rok gwaranci więc jak coś się stanie...

Co do kasy: to idę do 2 gimnazjum nie utrzymuję się sam z siebie, a na wyjścia z kumplami zawsze się jakaś kasa znajdzie (pod łóżkiem albo coś ;P) W dodatku mam dysgrafię (i chyba dyslekcję) i jakbyś zobaczył mój zeszyt (chcesz to Ci Wyśle fotki) w to nikt się nie odczyta, pewna osoba powiedziała mi że muszę ćwiczyć rękę np. rysować, ćwiczyć pisanie. Kiedy dowiedziałem się o tabletach i możliwości połączenia mojej pasji oraz rechabilitacji to stwierdziłem że muszę taki mieć, a teraz pojawiła się iskra nadziei że mogę to zrobić. Więc nie, nie szkoda mi kasy.

Hasia
też myślałem o geniusie ale chyba się nie zdecyduje
zobaczę jak działa slim i napisze czy jestem zadowolony
Zapisane

ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 22.08.2012, 16:31:43 »

Z tego co słyszałem pentagramy były jeszcze 2 lata temu dobre, ale teraz się spsuły. Aczkolwiek potwierdzić nie mogę.
Zapisane
QuisPL
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 28.08.2012, 22:08:44 »

Tablet właśnie do mnie dotarł!
Super się na nim rysuję. Jestem z niego zadowolony, ale zobaczymy ile pożyje (trochę napewno bo ma rok gwary)
Zapisane

Strony: 1 2 [Wszystkie]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeSprzęt dla grafików (Moderator: Hasia)Wątek: Tablet graficzny dla początkującego
Skocz do: