Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Utrata koloru podczas przekonwektorowania.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Utrata koloru podczas przekonwektorowania.  (Przeczytany 2694 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kadlubek
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

kadlubek


Zobacz profil
« : 15.08.2012, 23:03:11 »

Znalazłem program do przekonwertorowania plików gimp-a na wektory inkscapa, niestety podczas zmiany tracę kolory ciemne zmieniają się w czarne , a jasne zanikają .Czy jest możliwość uniknięcia tego. Sprawdziłem, że mogę oddzielić wszystkie kolory na oddzielnie warstwy a potem po przekonwertorowaniu pojedynczo je importować do inkscape-a, tylko nie jestem pewien, czy będę mógł je ponownie połączyć w całość. I jest to żmudna robota bo tych kolorów jest kilka , a i projekt ma sporo stron do przetworzenia. Może jest prostszy sposób uzyskania tego samego.
A drugie pytanie dotyczy rozdzielczości. Pliki z gimpa są w rozdzielczości 300 dpi, czy aby uniknąć automatycznego przeskalowania muszę gdzieś ustawić taką samą rozdzielczość, czy program samoczynnie  ustawi ją na taką samą jak pliki importowane.
Oraz czy mogę jakoś ustawić w inkscape aby pojedyncze warstwy ustawiały się w odpowiednim położeniu względem siebie, czy każdą muszę ustawiać ręcznie. Cool
« Ostatnia zmiana: 18.06.2013, 19:28:19 wysłane przez bea » Zapisane
Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 19.08.2012, 17:07:02 »

Jak dokładnie wygląda ta konwersja? To są wektory z gimpa na wektory Inkscape'a, czy rastry gimpa na wektory? A może obrazki są wklejone do pliku Inka?
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
kadlubek
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

kadlubek


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 19.08.2012, 17:34:15 »

Rastry GIMP-a na wektory. Konwektoruję pliki GIMP-a w programie  internetowym do formatu .svg. Jednak po otwarciu ich w Inksape-ie pojawia się problem z kolorami.  A corel pokazuje w ogóle jakieś cuda. Cool
Zapisane
Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 10.09.2012, 21:38:55 »

Użyj wektoryzacji bitmapy zaszytej w Inku. Jeśli nie wiesz jak, to daj znać - pomogę Ci.
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Utrata koloru podczas przekonwektorowania.
Skocz do: