Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jaki aparat wybrać?  (Przeczytany 2584 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 14.08.2012, 12:49:42 »

Nie mam pojęcia jaki wybrać aparat i w jakich granicach pieniężnych. Powiedzmy do 2 tys, choć jakieś grosze jeszcze może by się znalazły.
Fujifilm'y są tanie i można po dokupywać sporo akcesorii. Jakoś bawić się tym i rozwijać.  Ale mają efekt mydła, co mnie najbardziej zraża.

A może wyprodukowali jakieś modele bez tego efektu?
Jakie model polecacie z tej firmy?
I co o tym sądzicie FinePix HS25EXR?

Zależy mi na dużym zoomie, spodobała mi się fotografia ptaków. Poza tym wszystko po trochu.
Szybka i celna ostrość, nie elektroniczna. Ruchomy wyświetlacz też fajna sprawa. Funkcja filmowania.

Może jakieś inne propozycje?
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.08.2012, 21:21:04 »

Rozumiem, że poszukujesz kompaktu?

Ja przeglądając ten ranking kompaktów: http://www.chip.pl/ranking/foto-video/aparaty-cyfrowe-kompaktowe zdecydowałem się na Panasonic Lumix DMC-FZ150 (w granicach 1700zł) i jestem zadowolony, jak na amatorskie zastosowanie spokojnie wystarcza, przy takim budżecie jakoś nie miałem ochoty pchać się w żadne lustrzanki. A taki kompakt spełnia moje oczekiwania (spory zoom 24x, nagrywanie w full HD, wyświetlacz o jaki Ci chodzi i w sumie jest dosyć szybki).

Na początku miałem brać Canona SX40 HS, ale Lumix przekonał mnie możliwością podłączenia zewnętrznego mikrofonu stereo, co na pewno mi się przyda.
Oczywiście jest to tylko opinia amatora i nie bierz mojej wypowiedzi za wypowiedź kogoś, kto na tym się zna. Mrugnięcie

Zapisane

OKTS'a
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 93
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.08.2012, 13:10:34 »

Tak.
Szczerze mówiąc ten aparacik to strzał w 10 dla mnie. Bardzo mi się przypodobał. Poszperałam trochę w necie, pooglądałam filmiki i zdjęcia. Poczytałam opinie. Nie ma z nim jakiś problemów. Jak za taką cenę, naprawdę jest bardzo dobry i do tego mały, poręczny. Można go zabierać ze sobą. Supcio.

Masz możliwość podesłać jakieś foty, filmy, gdzie są/powinny być szumy, jak w trudnych warunkach się sprawdza. Będę wdzięczna.

Poczekam jeszcze na opinie innych.
« Ostatnia zmiana: 15.08.2012, 21:36:30 wysłane przez OKTS'a » Zapisane

-Komar-
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

-Komar-


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 15.08.2012, 16:31:56 »

Ja prawie od 4 miesięcy mam Fudżika HS20EXR, kupiłem na Allegro za 900zł i jest wspaniały.
Mi się przydaje przede wszystkim do makro, 30-krotny zoom w połączeniu z soczewką makro +8 daje niezłe powiększenie, jest też dobry do roślin, architektury, mniejszych krajobrazów...
Tym, których kręcą te sprawy gorąco polecam, jednak jeśli ktoś miałby robić nim ogromne doliny, bociany w locie, czy dzikie zwierzęta, to zastanowiłbym się. Nie wiem też, czy takie rzeczy są osiągalne dla kompaktów bez specjalnych obiektywów (nie przeczę, po prostu nie wiem).
Ja też specjalistą nie jestem, to tylko moja opinia ;}
Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 16.08.2012, 17:21:33 »

Dobrze, że ten wątek powstał, bo akurat też się rozglądam za aparatem.
Jednak póki co to strasznie mi namieszaliście w głowie Uśmiech... do tej pory myślałam, że chcę ten aparat http://www.sony.pl/product/dsc-h-series/dsc-hx100v
ale ten, który poleca Terrqge faktycznie wygląda interesująco...
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 18.08.2012, 01:05:26 »

Tak.
Szczerze mówiąc ten aparacik to strzał w 10 dla mnie. Bardzo mi się przypodobał. Poszperałam trochę w necie, pooglądałam filmiki i zdjęcia. Poczytałam opinie. Nie ma z nim jakiś problemów. Jak za taką cenę, naprawdę jest bardzo dobry i do tego mały, poręczny. Można go zabierać ze sobą. Supcio.

Masz możliwość podesłać jakieś foty, filmy, gdzie są/powinny być szumy, jak w trudnych warunkach się sprawdza. Będę wdzięczna.

Poczekam jeszcze na opinie innych.

Nie za bardzo rozumiem. Mam specjalnie robić zdjęcia z szumami? Może mam ISO olbrzymie ustawić, żebyś mogła sobie je dokładnie obejrzeć? Uśmiech
Nie wiem gdzie powinny być szumy, a gdzie ich być nie powinno, robię zdjęcia tylko amatorsko, głównie użytkowo, bo aparat w telefonie czasem nie wystarcza.

Na razie zrobiłem jedno, z którego w miarę jestem zadowolony, choć pewnie nie jeden fotograf by mnie wyśmiał, bo zwyczajnie zdjęć robić nie umiem. Przejrzałem prawie całą instrukcję i mętlik mi się w głowie zrobił od tych funkcji, już chyba wolę w auto pstrykać dla zabawy.

Przykładowa fota z makro: http://www.forumrowerowe.org/uploads/gallery/album_2140/gallery_146492_2140_74557.jpg

Może jutro/pojutrze jakiś film w HD na Youtube wrzucę, choć chyba jest tam kilka testów video fz150, mi w zupełności jakość nagrań wystarcza, można nawet w trakcie nagrywania filmu zrobić zdjęcie w pełnej rozdzielczości. (2 spusty) Dosyć szybko łapie też ostrość. Brakuje tylko pauzowania.

Jeśli macie jakieś na temat zachowania, opcji itp. chętnie odpowiem. Nie oczekujcie jednak fachowych odpowiedzi. Uśmiech 2
Warto np. wyłączyć podgląd zdjęcia po jego zrobieniu. Wtedy można pstrykać bardzo szybko.
« Ostatnia zmiana: 18.08.2012, 01:17:31 wysłane przez Terrqge » Zapisane

Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 31.08.2012, 12:20:03 »

Hej, ja już swój aparat kupiłam i jednak ostatecznie zostałam przy sony Uśmiech wydaje mi się, że na moje potrzeby bardziej mi się on nada - głównie dlatego, że robię ogromne ilości tekstur do swoich modeli i grafik do wykorzystania na modelach więc automatyczny hdr rewelacyjnie się tu sprawdza (nie, nie mam czasu na robienie hdr z plików RAW, ta automatyczna funkcja zupełnie mi wystarcza).
I na szybko jedno z pierwszych zdjęć wykonanych tym aparatem. Jakość lustrzanki to to nie jest ale ... na moje potrzeby starcza Uśmiech
https://dl.dropbox.com/u/168518/DSC00147.JPG
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Jaki aparat wybrać?
Skocz do: