Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Dropbox dla Gimpuj.info  (Przeczytany 9734 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« : 02.08.2012, 17:16:09 »

Na wstępie chcę zaznaczyć, że jest to pomysł użytkownika jknowak, ja to tylko chcę wprowadzić w życie Duży uśmiech. A więc koncept jest taki, że tworzę gimpujowe konto na dropboksie, passy mam ja i kilka zaufanych osób, które by mi w tym pomagały. Wrzucalibyśmy tam najbardziej wartościowe dodatki do gimpa takie jak: rendery, stocki, czcionki, pędzle itp. + pliki XCF i SVG ciekawych prac. Linki do odpowiednich folderów dawalibyśmy w odpowiednich poddziałach działu "Dodatki". Dzięki temu jest mała szansa, że niektóre pliki naglę znikną z serwera, ponieważ Dropbox nie usuwa plików, jak to robią inne serwisy typu rapidshare, czy hotfile. A do tego jest większa przejrzystość w przeglądaniu zawartości.

Potrzebni są tylko ludzi, którzy uploadowali by pliki na serwer, najlepiej z internetem z jak najlepszą szybkością uploadu Duży uśmiech.

Co myślicie o tym pomyśle?
« Ostatnia zmiana: 02.08.2012, 17:39:36 wysłane przez Skwarek » Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02.08.2012, 17:40:01 »

Ja już niestety mam aplikację SkyDrive oraz SugarSync, więc nie będę jeszcze instalować Dropboxa. Gdyby natomiast interesowały kogoś moje zbiory, a jest tego sporo posegregowane w folderach, m.in.: pędzle, tła, opisane skrypty, pluginy i inne dodatki, to może sobie poprzeglądać na SkyDrive: http://sdrv.ms/Rgh9OD
PS
Tylko się nie śmiać, bo pewnie jakieś zapomniane głupoty też się tam mogły znaleźć...
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 02.08.2012, 17:43:36 »

Jako zwykła przeglądaczka (to chyba złe słowo Duży uśmiech) mogłabyś ściągać i przeglądać te pliki z poziomu przeglądarki, więc wcale nie musiałabyś wtedy nic instalować Mrugnięcie.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.08.2012, 17:44:57 »

Miałam na myśli upload nie download.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 02.08.2012, 19:49:18 »

I jakby się nazywało?Uśmiech
Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 02.08.2012, 20:37:04 »

PFUGBOX? GIMPUJBOX? DROPPFUG? DROPFUG Chichot

to jest nieważne jak się będzie nazywało, ważne jest żeby to do ludzi dotarło. A bea, jak działa ten SkyDriver? albo ten SugarSync? ile masz miejsca itp? albo wygoogluję

https://www.sugarsync.com/sync_comparison.html
Wychodzi na to że w sugarsync mamy 5GIGA  Chichot i podobno nie ma ograniczeń co do folderów jakie udostępniamy. Hmmm może by to spróbować, chyba że już mamy użytkowników z Dropboxem którzy nie chcą zamieszania.

http://psdblog.pl/chmura-dla-grafika-czyli-gdzie-trzymac-pliki/
SkyDrive ma ponoć 7GB o.o
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.08.2012, 20:58:28 »

Już bardziej bym się przychylał ku Google Drive, Microsoft nadal mnie odrzuca, a do Google'a mam większe zaufanie Język. Po za tym mamy tu także użytkowników linuxa, a z tego co widzę to dla sugarsync i skydrive nie ma chyba klientów dla tego systemu.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.08.2012, 21:00:47 »

Nowi użytkownicy SkyDrive mają 7GB, ale jeśli ktoś, tak jak ja, ma konto od dawna, to 25GB za free. Działa w sumie tak samo jak Dropbox, tyle że lepiej nie trzymać tam jakichś nielegalnych plików. Aplikacja SugarSync jest wygodniejsza, bo nie trzeba specjalnego folderu - można synchronizować dowolną liczbę wybranych, już istniejących folderów. Za każdą osobę, która założy konto z reflinka jest dodatkowe 500MB, tak więc ja mam na teraz 7GB za free. Z tego co wiem, to Zbyma72age ma konto na SkyDrive z poradnikami do GIMP-a: https://skydrive.live.com/?cid=01c090aca54fac8d&id=1C090ACA54FAC8D!122#cid=01C090ACA54FAC8D&id=1C090ACA54FAC8D!241.
A tu coś o aplikacji dla SugarSync na Linuxa: http://mwillis.co.uk/projects/sugarsync-linux-client/.
« Ostatnia zmiana: 02.08.2012, 21:20:12 wysłane przez bea » Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 02.08.2012, 21:25:24 »

To może ankieta? Bo jedno kusi a drugie nęci. Od nielegalnych plików to ja mam inne rzeczy. Będzie samo Royalty Free (prawie). Nie wiem czy udostępnianie wszystkich folderów to jest gadżet potrzebny do naszego celu. Raczej może on przekonać użytkowników którzy chcą wykorzystać tę funkcjonalność a nie mają DB/ nie odpowiada im/ mogą mieć 2 Chichot

Zawsze nie problem bea jeśli pozwolisz przerzucić twoje resources na nowo wybrany eee... chmura? dysk internetowy? e...
a i jeszcze jakieś dane: http://www.makoweabc.pl/2012/04/porownanie-gdrive-z-dropbox-i-reszta/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02.08.2012, 21:34:33 »

Z aplikacją SkyDrive i Dropboxem jest jeszcze ten problem, że udostępniane pliki trzeba też mieć na kompie. W SugarSync jest opcja Web Archive. Wysłane pliki można przenieść do tego folderu i nawet po usunięciu z kompa pozostaną w chmurze. Na SkyDrive też tak można, ale tylko jeśli nie używa się aplikacji do synchronizowania, a wtedy wysyłanie jest trochę uciążliwe.
(...)Zawsze nie problem bea jeśli pozwolisz przerzucić twoje resources na nowo wybrany eee... chmura? dysk internetowy? e...
Nie mam nic przeciwko, ale ten folder ma 4,2GB. No chyba, że komuś będzie się chciało to przebierać.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02.08.2012, 21:39:59 »

Z Dropsem nie mam tego problemu. Wrzucam, udostępniam a potem kasuję pliki z własnego PCta, a tak to wszystkie XCFy i SVG etc to trzymam na Dropboxie.

Zatem wychodzi, że można mieć pliki w chmurze bez konieczności posiadania na dysku.
Chyba, że chodzi o autosynchro, to inna bajka.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 02.08.2012, 21:52:35 »

W takim razie nie wiedziałam. Kiedyś na próbę zainstalowałam Dropboxa i jak usunęłam plik z synchronizowanego folderu, to z chmury też znikał. I coś tam pisało na stronie, że jak się nie synchronizuje, to pliki są po jakimś tam czasie usuwane, ale może teraz jest inaczej albo nie obczaiłam tego dokładnie. Nawet moje konto wciąż tam pokutuje chociaż dawno temu usunęłam aplikację.
@Edit
Tu też jest ciekawie, 10GB za free: http://minus.com/pages/help. W każdym razie te 2GB, które daje Dropbox, to trochę biednie.
« Ostatnia zmiana: 02.08.2012, 22:20:37 wysłane przez bea » Zapisane
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 03.08.2012, 15:36:51 »

W razie czego mogę uploadować, mam 54Mbit/s internet  Uśmiech

Zaufanie no cóż, kiedyś byłem aktywny to niektórzy pewnie mnie pamiętają, łącznie z honorowym dawcą krwi Chichot

Skłaniałbym się ku Dropboksowi, ten cały SkyDrive nie dosć że niekompatybilny z Linuksem/Mac to ciężko przewidzieć czy nie usuną, było już kilka słnnych problemów i jak się okazało Microsoft do najmilszych i profesjonalnych nie należy.

Za to na Dropbox trzymam już grubo od 3 lat backupy androida, udostępniam grafiki i nie było jak dotąd absolutnie żadnych problemów.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 22.10.2012, 19:25:22 »

Skwarek, zrobiłeś coś z tym?
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Dropbox dla Gimpuj.info
Skocz do: