Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zdjęcie na awatar w sztucznych kolorach  (Przeczytany 3888 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aaron
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Aaron


Zobacz profil
« : 01.08.2012, 12:17:44 »

Witam, więc chciałbym stworzyć przy pomocy Gimpa avatar. Lecz bez zabawy w tworzenie nowego tła czy wycinanie zdjęcia. Chciałbym po prostu je delikatnie przerobić a mianowicie:



Chciałbym stworzyć coś podobnego ( może się różnić ) do zdjęcia powyżej tylko, że z ładnie wtopionym napisem. I tutaj przydała by mi się wasz pomoc ponieważ nie wiem jak się za to zabrać
« Ostatnia zmiana: 04.08.2012, 22:10:11 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.08.2012, 12:22:39 »

Sprecyzuj trochę to pytanie, bo nie bardzo wiem, z czym konkretnie masz problem. Natomiast co do wtapiania napisów, to polecam tutoriale z kategorii Sygnatury.
« Ostatnia zmiana: 25.11.2012, 18:12:32 wysłane przez bea » Zapisane
Aaron
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Aaron


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.08.2012, 12:37:01 »

Chodzi mi o to aby nie wycinając tła ze zdjęcia stowrzyć fajny avatar przez zmianę koloru jak w zdjęciu powyżej no i może doadnie jakichś fajnych efektów.
Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.08.2012, 12:44:56 »

Zwiększyć nasycenie kolorów w Kolory->Odcień i nasycenie. Wyostrzyć zdjęcie. Dodać warstwę z granatowym kolorem ustawić na tylko jasniejsze i 30%. Możesz dać żółtą warstwę na wypalanie i 20%. Napisy to obczaj w tutach na sygnatury albo efekty tekstowe i napis najlepiej pod te dwie warstwy.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01.08.2012, 12:48:09 »

Ten tytuł nadal nie jest specjalnie treściwy. Jeśli chodzi Ci o efekty kolorystyczne, to tytuł powinien o tym informować. Jeśli chcesz osiągnąć taki komiksowy efekt, to spróbuj użyć maski wyostrzającej. Kolory możesz zmieniać przy pomocy trybów mieszania warstw, np. dodajesz nową warstwę powyżej zdjęcia, przeciągasz po niej jakimś wielokolorowym gradientem i zmieniasz tryb tej warstwy na Miękkie światło albo Pokrywanie czy jakiś inny. Warto również użyć opcji z zakładki Kolory.
Zapisane
Aaron
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Aaron


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.08.2012, 20:19:15 »

Dziękuje za porady oczywiście były bardzo pomocne Mrugnięcie
Zapisane
tofatodi
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 431
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.08.2012, 00:07:32 »

Pamiętaj o tagu [ROZ] przed nazwą tematu (edytuj pierwszy post) ale nie po to piszę.
Pamiętaj żeby wstawić swoją pracę byśmy mogli ją ocenić i Ci podpowiedzieć więcej. Język
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 04.08.2012, 00:14:47 »

Akurat natknęłam się na plugin dla GIMP-a: https://github.com/hejiann/beautify/wiki. Wydaje się idealny do takich efektów.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zdjęcie na awatar w sztucznych kolorach
Skocz do: