Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska  (Przeczytany 81964 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
TL
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 258
Galeria Użytkownika


Tao Leny


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 30.09.2007, 19:27:13 »

Ja się tu wypowiem jako ktoś kto przeczytał 3 tony książek fantasy:

Inne cywilizacje niż ziemska istnieją !!!
Zapisane

Czytaj regulamin ! //Domaxi
AroGancjA Records
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika


A.G.A


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : 01.11.2007, 20:40:22 »

Wie ktoś z was co to połączenie astralne?

Ziomioslaw: sorry, że Ci przerwę...
« Ostatnia zmiana: 18.06.2009, 20:35:12 wysłane przez Ziomioslaw » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 18.06.2009, 20:34:39 »

Czas na odrobinę archeologii, jako, że wywaliłem nowy wątek tego typu.
Ostatnio czytałem coś tam o 'świadomym śnie'. Co ciekawe, zdaje mi się, czy to nie jest do końca 'paranormalne'. To znaczy, że każdy, ja, Ty, INSEKT:P, Cakper czy nawet pani z warzywniaka, może czegoś takiego doświadczyć.
Może ktoś potrafi coś więcej powiedzieć?
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : 18.06.2009, 20:52:10 »

Świadomy sen to najnormalniejsze z paranormalnych zjawisk. Język
LD (z angielskiego Lucid Dream, czy jakoś tak Uśmiech) to sen, w którym wiemy, że śnimy i jesteśmy w stanie go kontrolować, dowolnie zmieniać otoczenie, bieg wydarzeń itp.
To czy tego doświadczamy zależy od indywidualnych predyspozycji, niektórzy mają co noc, a inni (jak ja) 1-2 razy w życiu.
Są sposoby, które pozwalają na "wymuszenie" świadomego snu, można o nich poczytać na forach o tematyce parapsychologicznej, poza tym powstało wiele książek na ten temat.

Ja osobiście mam mieszane uczucia co do parapsychologii - z jednej strony jestem racjonalistą, nie wierzę w zabobony, nie mam żadnych preferencji religijnych i ogólnie to wszystko jest dla mnie trochę śmieszne ale widziałem już takie rzeczy, że w istnienie niektórych elementów typu telekineza czy poltergeisty w sumie jestem zmuszony wierzyć.
Poza tym długo starałem się to wszystko badać, dowiadywać się jak najwięcej, bo uważam że żeby coś zanegować trzeba najpierw poznać temat i mieć dowody na niebyt danego zjawiska. Uśmiech
Zapisane

cziken
Użytkownik

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 339
Galeria Użytkownika

cziken


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 18.06.2009, 21:20:34 »

A czy w LD jest w ogóle coś paranormalnego? Oo Tak jak napisał Sooly, to sen, nad którym mamy pełną kontrolę i jesteśmy świadomi, że śnimy. Co ciekawe, wszystkie przeżycia podczas snu są bardziej intensywne niż w świecie rzeczywistym. Smaczku dodaje pełna kontrola, możemy zabawić się w Boga: P Albo np. gdy zamienimy się w dane zwierzę to widzimy tak samo jak one, i pewne zmysły nam się bardziej wyostrzają i na odwrót.

Co do zjawisk paranormalnych... wszechświat jest tak duży, że na pewno gdzieś tam jest jakieś inne stworzenie, lecz nie wierzę, że kiedykolwiek przyleciało do nas jakieś ufo : p W duchy i te inne rzeczy też nie wierzę.
Zapisane

Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 18.06.2009, 21:28:33 »

No to tak, ja wierzę w obce cywilizacje, a bynajmniej uważam, że jest duże prawdopodobieństwo ich istnienia, ale to, że są bardziej rozwinięci od ludzi i posiadają jakieś tam "UFO", to jak dla mnie kompletny zabobon. Co do LD, również mam do tego mieszane uczucia, jakoś tam w Boga wierzę, i właśnie dlatego niezbyt mi się to podoba.
Zapisane

afk
caje
Emeryt

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: caje@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 802
Galeria Użytkownika


chyba mam napis na ryju


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 18.06.2009, 22:01:41 »

No to tak, ja wierzę w obce cywilizacje, a bynajmniej uważam, że jest duże prawdopodobieństwo ich istnienia, ale to, że są bardziej rozwinięci od ludzi i posiadają jakieś tam "UFO", to jak dla mnie kompletny zabobon. Co do LD, również mam do tego mieszane uczucia, jakoś tam w Boga wierzę, i właśnie dlatego niezbyt mi się to podoba.
Hm, a czy wiara w obce cywilizacje nie kłóci się z bogiem bardziej niż świadome sny?

Inne cywilizacje oczywiście że mogą istnieć. Wszechświat jest wielki i możliwe, że gdzieś też nastąpiły takie zbiegi okoliczności, które pozwoliły powstać rozwiniętym istotom.
W świadomych snach jak Kuragon nie widzę nic paranormalnego. Wszystko dzieje się w naszej głowie, jest wytworem naszego mózgu. Zdaje mi się, że kilka razy udało mi się tego doświadczyć, pamiętam jak kiedyś w śnie latałem, dwa dni później leżąc w łóżku myślałem, aby znowu latać i udało się Język ale to z pół roku temu było. Ogólnie to ciekawy temat jest, aż mnie naszła ochota aby więcej o tym poczytać (i może przetestować Mrugnięcie)
Zapisane

pozdro & poćwicz

marchewa128
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

marchewa128

I'm baaaaaad! :D


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 18.06.2009, 22:03:55 »

Wierzę w takie rzeczy, jestem zmuszona w to wierzyć. Słyszeliście może o OOBE? Doświadczałam czegoś takiego wiele razy... dziwne może to jest, może i mnie ludzie maja za dziwadło, ale ja się już nie dziwię...

Co do UFO... w zielone ludziki z Marsa nie wierzę, w obce cywilizacje tak :d
Zapisane
edziuK
Użytkownik

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 213
Galeria Użytkownika


American Staffordshire Terrier


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 18.06.2009, 22:12:17 »

Było by strasznie głupim, gdybyśmy to tylko my Ziemianie zamieszkiwali tą ogromną przestrzeń nazywaną wszechświatem. Jedna jedyna malutka planeta, w malutkiej galaktyce.
Jeśli wierzyć w to że Bóg stworzył wszechświat, to czy tworzył go tak wielkim tylko dla nas?
Równie niezbadanym i tajemniczym jest ludzki mózg, wszystkich odpowiedzi na pytania o świadome sny i podobne kwestie należało by szukać właśnie w nim. Kiedyś na jakimś forum czytałem, że komuś udało się niejako doprowadzić do stanu świadomego śnienia (chyba nieświadomie) poprzez wybudzenie się i ponowne zaśnięcie, tak po prostu.
Kilka dni po tym zdarzyło mi się coś jakby na kształt tego, z tym że żadnej kontroli chyba nie miałem, najprawdopodobniej był to po prostu bardzo wyraźny sen.

Cytuj
Co do LD, również mam do tego mieszane uczucia, jakoś tam w Boga wierzę, i właśnie dlatego niezbyt mi się to podoba.
Dlaczego, jak to rozumieć?

Zapisane
Namae
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 216
Galeria Użytkownika


Let's go!


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : 19.06.2009, 11:48:19 »

1) w LD( lucid Dream: nie wiem czy dobrze zapisałam ;p ) nie ma nic paranormalnego. To najzwyczajniejszy sen, z tym, że wydarzenia w nim mogą być przez nas kontrolowane. Czasem można odsiagnąć LD poprzez wybudzenie się i ponowne zaśnięcie, ale sa też inne metody, bardziej pracochłonne (xD), ale dające wieksze szanse na LD na życzenie. Po więcej informacji odsyłam do gugli.

2) OOBE- Out Of Body Experience- wychodzenie świadomosci poza ciało. Podczas OOBE nie można:
- umrzeć
- nie wrócić do ciała
-mieć dwóch świadomości w ciele( jakiś byt wlezie do ciała czy cuś w tym stylu)
 Po prostu stan podczas przebywania świadomości poza ciałem jest takim samym stanem jak sen. A podczas chrapania cięzko jest kopnąć w kalendarz bez jakichś zewnetrznych pomocników( nóż, tabletki, wkurzony sąsiad lub psychiczna ciotka...). W tym stanie możemy się przemieszczas po całej kuli ziemskiej( to zalezy od traningu. Im lepiej jestesmy wytrenowani tym dalej możemy podróżować), lub nawet po astralu. No, ale wychodząc z ciała mozna się również natknąc na nieprzyjazne byty, a nawet demony( tak, tak. Nie same dobre duszyczki plączą się po Ziemi).  Poza ciałem wszystko jest mozliwe ;p

No to tyle z odpowiedzi na osttanie pytania. Po więcej informacji radze się pofatygować na inną stronę.
Zapisane
Grolak
√ ι ק

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
JID: grolak@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 126
Galeria Użytkownika


Kreator mody


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 19.06.2009, 13:16:45 »

Cytuj
Co do LD, również mam do tego mieszane uczucia, jakoś tam w Boga wierzę, i właśnie dlatego niezbyt mi się to podoba.
Dlaczego, jak to rozumieć?

LD to IMO trochę jakby "zabawa w Boga", próba, może nawet nieświadoma, stania się "władcą" wszystkiego co nas otacza we śnie.
Zapisane

afk
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 19.06.2009, 15:53:14 »

Jeśli chodzi o OOBE to uważam to za jeden wielki kit...
Przez ponad miesiąc próbowałem to osiągnąć, korzystałem nawet z presetów z programów I-Doser i Brain Wave Generator i... Nic! No ale może nie mam odpowiednich predyspozycji. Pewien mój kolega twierdził, że często mu się to udaje ale on zainteresował się parapsychologią wcześniej (i potem mnie wciągnął Język) więc może to kwestia treningu.
W każdym razie jestem do tego sceptycznie nastawiony.
A tak w ogóle to polecam forum paranormalne.pl, kiedyś było tam wiele zorientowanych w temacie osób, chociaż zdarzali się oszuści. Nie wiem jak jest teraz więc nie ręczę za informacje, które tam znajdziecie.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 19.06.2009, 15:58:35 »

Na wiki stoi, że OOBE jest uważane za świadomy sen.
Zapisane
Joten8
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 184
Galeria Użytkownika

Joten8

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 19.06.2009, 16:44:12 »

To wszystko to co śnimy pochodzi z naszego mózgu więc LD i OOBE to jego badanie, albo wciskanie kitu... nie zobaczymy kogoś kogo nie widzieliśmy nigdy w życiu... ale jeśli widzieliśmy chociaż nieświadomie to ponowne zobaczenie może być trochę fascynujące jeśli mózg zapamięta to za nas... Sen to najlepsza rzecz, jaka może nas w życiu spotkac, a w PK piszą, że możliwe że nawet Bóg może do nas przemówić, nam coś przekazać. Np. Ja śniłem o śmierci, a dzień po tym śnie zginęła jakaś osoba znana mi ale nie ta co w śnie.
Zapisane

Nie ma mnie... Przerzucam się na PS'a.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 21
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: UFO, Parapsychologia, duchy i inne, nie wyjaśnione zjawiska
Skocz do: