Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak wykonać flagi i wypukłe ikony?  (Przeczytany 4162 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 06.07.2012, 11:56:54 »

Jak wykonać taki efekt flagi:




i takie "coś":
« Ostatnia zmiana: 30.06.2013, 22:31:34 wysłane przez bea » Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 06.07.2012, 14:33:02 »

Flagi są bardzo proste do zrobienia.

1
Ścieżkami zaznacz na fladze bardzo prosty kształt taki jak tutaj:
http://desmond.imageshack.us/Himg692/scaled.php?server=692&filename=61214806q.png&res=landing

2
Zmień ścieżkę na zaznaczenie, na nowej warstwie wypełnij kolorem białym. Warstwę z wypełnieniem z duplikuj, wejdź w kolor->inwersja. Warstwa z czarnym wypełnieniem powinna znaleźć się na dole, wygląda to tak:
http://desmond.imageshack.us/Himg411/scaled.php?server=411&filename=31649338.png&res=landing

3
Czarną warstwę rozmyj za pomocą rozmycia gausa, ja użyłem siły 20 lecz możesz eksperymentować.
Następnie połącz obie warstwy i zmniejsz ich krycia na takie jakie ci odpowiada, u mnie wygląda to tak:
http://imageshack.us/photo/my-images/443/79182030.png/

4
Widzę że na fladze nałożone są jeszcze jakieś efekt, podobne osiągnie się używając "filtry->renderowanie->chmury->jednolity szum"
U mnie wygląda to tak:
http://desmond.imageshack.us/Himg7/scaled.php?server=7&filename=45593525.png&res=landing

5
Następnie wystarczy zmienić krycia warstwy z szumami na pokrywanie.
Efekt końcowy:
http://desmond.imageshack.us/Himg801/scaled.php?server=801&filename=57262343.png&res=landing

Oczywiście na końcu można jeszcze poeksperymentować z jasnością i kontrastem by osiągnąć pożądany odcień kolorów ale jestem pewny ze wiesz jak to zrobić.
Zapisane
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 07.07.2012, 13:01:03 »

Dzięki stary. Uśmiech
Coś takiego mi wyszło:


A wiesz może, jak zrobić te ikonki co pokazałem wyżej?
PS. Napisz czy dobrze mi wyszła ta flaga. Bo na twojej, jak i tamtych w 1 poście widzę takie czarne cienie? Nie wiem jak to nazwać, u siebie jakoś tego nie dostrzegam. (może dlatego, że to moja praca)
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 07.07.2012, 13:08:46 »

U ciebie też są czarne cienie, chyba dałeś za duże krycie po prostu ale ogólnie jest dobrze. Możesz także spróbować użyć "kolory->Jasność i kontrast" na fladze by ją trochę przyciemnić, moja była za jasna w porównaniu z tymi co podałeś.

O ikonkach postaram się napisać później trochę jak znajdę czas, ale nie powinny być trudne do wykonania.
Zapisane
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 07.07.2012, 16:14:02 »

Ok, to z niecierpliwością czekam. Jak coś to wal na PW. laugh
Pobawię się jeszcze troszkę z kryciem i właśnie z kolorami.
PS. Łatwo się to robi, zrobiłem raz i znam na pamięć.  Cool
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 07.07.2012, 17:10:00 »

Co do tych zielonych przycisków to osiągnąłem taki efekt:
http://desmond.imageshack.us/Himg217/scaled.php?server=217&filename=przyklady.png&res=landing

Nie są trudne do zrobienia, ale są w miarę trudniejsze do opisania więc wolę wpierw zapytać się czy taki efekt ci odpowiada.

Ten czerwony kształt niestety nie będę w stanie zrobić gdyż z jakiegoś powodu w gimpie 2.8 szwankuje mi "zaznaczenie-> zaokrąglenie" (albo coś robię źle Język). Lecz jeśli uda ci się osiągnąć kształt, reszta wykonania będzie bardzo podobna jak z tymi zielonymi.
Zapisane
NexaT
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 182
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 07.07.2012, 23:34:50 »

Oczywiście, że odpowiada. Będę wdzięczny jak opiszesz sposób wykonania. Uśmiech
PS. Z tworzeniem tych flag nie mam problemu, ale ten gość, który zrobił te pierwsze 3 flagi, które pokazałem w 1 poście uzyskuje takie fajne blade kolory. Bawiłem się jasnością/kontrastem i klops, nie mogę uzyskać takiego efektu.
Zapisane



Cytat: INSEKT
Kto ma dużo reputacji, ten jest fajny  Cool
klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 08.07.2012, 01:48:15 »

Miałem zamiar zrobić to ze screenami i wszystkim, ale przypomniałem sobie jak wykonuje się twojego avatara a więc nie powinieneś mieć problemu bez screenów.

1: Zaznaczeniem eliptycznym trzymając klawisz shift zaznacz sobie kółko.

2: Wypełnij zaznaczenie odpowiadającym ci kolorem

3: Za pomocą narzędzie "perspektywa" pochyl swoje kółko na tyle ile ci odpowiada.

4: Stwórz nową warstwę, umieść ją pod warstwą z kółkiem. Następnie na warstwie z kółkiem daj "kanał alfa na zaznaczenie".

5: Udaj się do "zaznaczenie->powiększ" i w wartości wpisz 1px. Wypełnij zaznaczenie takim kolorem który byś chciał na ramkę.

6: Stwórz nową warstwę. Na warstwie z kółkiem ponownie zrób kanał alfa na zaznaczenie. Wypełnij zaznaczenie kolorem czarnym,następnie przesuń je o około 5 px w dół za pomocą narzędzia "przesunięcie" (najlepiej jest robić to za pomocą strzałek na klawiaturze).

7: Ponownie zrób kanał alfa na zaznaczenie z pierwszej warstwy z kółkiem. Gdy to zrobisz przejdź na warstwę którą wypełniłeś kolorem czarnym i naciśnij przycisk "delete".

8: Ponownie za pomocą narzędzie "przesunięcie", przesuń pozostałości czarnego elementu w górę, o tyle pixeli ile poprzednio przesunąłeś ją w dół.

9: Na czarnym elemencie użyj "filtr->rozmycie->rozmycie gaussa"(z siłą możesz poeksperymentować).

10: Już prawie masz cień. Teraz wystarczy tylko ponownie zrobić "kanał alfa na zaznaczenie" z warstwy z pierwszym kształtem. Następnie musisz udać się do "zaznaczenie -> Odwróć" i na warstwie z cieniem kliknąć delete. Cień jest gotowy.

11: Następnie robi się światło, robi się je dokładnie tak samo jak cień. Jedyna różnica to to że warstwę nie przesuwamy w dół tylko w górę także nie będę tego ponownie opisywał.

Jeśli zgubiłeś się w jakimś punkcie to powiedz a wytłumaczę go jeszcze raz dokładniej i zapewne dodam screena, aczkolwiek powinieneś se poradzić, w końcu w taki sam sposób robiłeś swojego avatara ;]
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Jak wykonać flagi i wypukłe ikony?
Skocz do: