Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Rozpikselowane obrazki po wydruku  (Przeczytany 3595 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chrystian
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 104
Galeria Użytkownika


Dziadziuś?


Zobacz profil WWW
« : 28.06.2012, 09:33:30 »

Witam, mój problem polega na tym, że dostałem zdanie zrobić zakładki do książek, które miały mieć wymiary 18x5 cm. No więc wklepałem sobie te wartości przy "tworzeniu nowego obrazu" i dostałem tło teoretycznie 18x5 cm tak jak chcialem. Problem polega na tym, że chciałem użyć do robienia zakładek różnych grafik, o różnych wymiarach i tak dla przykładu z takiego obrazka: http://imageshack.us/photo/my-images/507/6fe62d4606d0eaed2e94972.png/   powstał po zmniejszeniu i poprzestawianiu taki obrazek: http://imageshack.us/photo/my-images/208/przegladarki.png/  , po wydrukowaniu takich zakładek wychodzą one rozpixelizowane, a co ciekawe podobno najbardziej widoczna pixeloza jest na napisach, które dorabiałem normalnie narzędziem tekstowym, przykład http://imageshack.us/photo/my-images/405/ponyleft.png/  , mógłbym robić zakładki w większej rozdzielczości z zachowaniem proporcji, ale koniec końców i tak mudsiałbym je zmniejszyć, żeby wydrukować w wymiarach 18x5 cm, prawda? Proszę o pomoc, rady, sugestie.

//bea: poprawiłam tytuł, bo ten brzmiał tak, jakbyś celowo chciał drukować rozpikselowane obrazki Smutny
« Ostatnia zmiana: 30.06.2012, 17:54:36 wysłane przez bea » Zapisane
Łukasz
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 902
Galeria Użytkownika


...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.06.2012, 10:16:07 »

Chwila, chwila, ta twoja zakładka ma wymiary 142x510 px i to jest 5x18 cm? Czy przy drukowaniu automatycznie ci drukarka skalowała?
Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.06.2012, 11:04:11 »

Przy tworzeniu obrazu, pod wybieraniem wielkości, jest przycisk zaawansowane. Kliknij na niego i sprawdź ustawienia rozdzielczości. Ja mam domyślnie 72 piksele/in, co daje prawie 3 (2,8...) piksele na milimetr.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 28.06.2012, 11:29:36 »

Do druku takich małych formatów rozdzielczość powinna wynosić więcej niż 250ppi, ja proponuję ustawić na 300ppi.
Zapisane

chrystian
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 104
Galeria Użytkownika


Dziadziuś?


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 28.06.2012, 20:08:01 »

Właśnie sprawdziłem i też mam ustawione 72 piksele na cal, spróbuję zmienić na 300 tak jak poleciła Hasia, dziękuje bardzo za pomoc Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Rozpikselowane obrazki po wydruku
Skocz do: