Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.8 - opinie  (Przeczytany 29214 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ADeHaDe
Nowicjusz

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 11
Galeria Użytkownika


O.o


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 26.07.2012, 18:12:59 »

Tego gimpa to można od zaraz do kosza ***** po ściągnięciu, robisz coś przez godzinę, a on nagle ni z tego ni z owego ***** z ***** lagiem i trzeba go zrestartować oczywiście tracąc całą pracę.  Wilber

//Nose4s: Ale bez przeklinania proszę, jeśli masz jakiś problem związany z gimpem, od tego właśnie jest to forum.
« Ostatnia zmiana: 27.07.2012, 06:19:54 wysłane przez Sooly » Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #29 : 27.07.2012, 06:19:29 »

Żeby mieć lagi musiałbyś używać jakiejś wersji online czy coś. W każdym razie wiadomo, że chodzi Ci o jakieś zawieszanie i to raczej wina Twojego systemu, ja takich problemów nie mam. No ale ta dyskusja się pewnie w tym momencie nie skończy, bo od razu widać, że jesteś typowym trollem... Także kolejny post w takim tonie będzie skutkował usunięciem obu.
Zapisane

sergi
Gość
« Odpowiedz #30 : 17.08.2012, 09:19:55 »

Te suwaki są strasznie nieporęczne... Nie potrzebnie przekombinowali. Nowinki techniczne z du*y
Zapisane
Grey_Wolf
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika


Kogo by tu wrzucić na ząb...


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 17.08.2012, 10:45:26 »

Ja nie narzekam na nowego GIMPA Język Najbardziej jestem zadowolony z nie latających już okien i trybów pędzla Uśmiech 2 Jedyną rzeczą jaka mi nie za bardzo przypadła do gustu jest sterowanie wielkością gumki czy pędzla Mrugnięcie
Ale ogólnie nie widzę powodów do narzekania jeszcze NIGDY nie zaciął mi się poza jedynym razem kiedy miałem włączone trzy inne programy plus to, że słuchałem jeszcze muzyki Język Przewijanie obrazów czy ich zmniejszanie nie zacina mi się i nie mam z tym problemu Uśmiech 2 Moim zdaniem wszystko to jest tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia a nie wadliwe działanie programu albo jego złe zaprojektowanie Uśmiech 2 Język
Zapisane

Pozdrawiam i zapraszam do oceniania mojej galerii Uśmiech 2
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 17.08.2012, 12:04:10 »

dla mnie wszytko w jednym oknie to wielki plus tamte wersje mnie irytowały tymi trzema otworzonymi oknami, chcąc coś zobaczyć pod danym oknem musiałem ciągle to przestawiać, dlatego wielki plus.

Na minus to suwaki, beznadziejne, trzeba zgadywać kiedy wskoczy ta strzałeczka aby można było szybciej przesuwać kiedyś było lepiej.

Na minus u mnie przynajmniej jest to, że nie działa mi narzędzie "przekształcanie klatki" możliwe że to system, ale rozwiązania tego problemu narazie brak, dlatego uważam to za minus. Pisałem o tym tutaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,57356.msg270967.html#msg270967 i tutaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,57259.msg270968.html#msg270968

miałem też czasem problemu z wtyczką Layer Effects

Jak narazie innych problemów nie widzę i jestem zadowolony.
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Rio
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Rio


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 28.08.2012, 21:40:22 »

A ja zauważyłem brak opcji Ustawienia Wydruku.
Niby można kliknąć Wydrukuj i ustawić parametry drukowania, ale, no właśnie, jest jedno ale...
Domyślnie, nie wiedzieć czemu GIMP tak sobie zapamiętał, mam ustawioną poziomą orientację drukowania i gdy zmienię ją na pionową to na podglądzie dalej mam orientację poziomą i nie mogę ustawić wydruku wyższego niż 21 cm, owszem drukarka wydrukuje obraz pionowo ale max 21cm. Nie wiem czy to jest jakiś błąd, czy niedoróbka, w wersji 2.6 takiego zachowania nie było.
Dla mnie to trochę uciążliwe bo często obrabiane obrazy drukuję.
Zapisane
pawel71
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

pawel71


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 23.09.2012, 17:22:56 »

a mi się podoba, używam już od wielu lat go i rozwija się w dobrym kierunku.
Zapisane
iiwoonaa
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

iiwoonaa


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 15.02.2019, 10:22:51 »

Macie u siebie jeszcze na kompie instalkę do GIMP 2.8, potrzebny mi właśnie gimp 2.8 a nie nowszy
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 15.02.2019, 17:08:23 »

@iiwoonaa - https://www.gimp.org/downloads/oldstable/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 20.02.2019, 14:36:14 »

@vectorr - najnowszą wersją jest 2.10.8, nie 2.8. Ja z 2.8 problemów nie mam, natomiast z 2.10 już tak i dlatego nie używam tej wersji jako głównej.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: GIMP 2.8 - opinie
Skocz do: