Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.8 - opinie  (Przeczytany 29213 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 25.06.2012, 22:22:12 »

Z dużymi obrazami z kolei w GIMPie 2.6 nie mam żadnych problemów, są one zerowe. Stabilność - maksymalna. Raz mi się tylko wysypał, a tak to działa bardziej niż wyśmienicie. Dlatego odczucia co do 2.8, cóż, nie są najlepsze pomimo interesujących i długo wyczekiwanych zmian.

Zapomniałem dodać kwestię filtrów - niby GIMP 2.8 jest bardziej zoptymalizowany, ale wykonanie zadania z filtra Selektywne rozmycie Gaussa w 2.8 jest znacznie wolniejsza niż w 2.6 przy tym samym obrazku i parametrach, mało tego, zawiesiło mi to ładnie kompa na dobre 20 min i raz wywaliło Kernel Panic. Reszty filtrów nie próbowałem, zwyczajnie się bałem. Dlatego zmuszony byłem wrócić na starą wersję. Podsumowując: mimo ciekawych rozwiązań, całokształt mnie po prostu zawiódł.
« Ostatnia zmiana: 26.06.2012, 00:34:53 wysłane przez Dobrotek » Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 26.06.2012, 00:26:31 »

I to jest właśnie jakaś dziwna właściowść 2.8, że każdy ma z nim inne problemy. U mnie pod względem wydajności i stabilności przewyższa 2.6, nawet niestabilne wersje go przewyższały. Co prawda jest pare denerwujących mankamentów, ale idzie z tym pracować.
Mimo to, czekam na nowe aktualizacje. Może część błędów zostanie poprawiona (ale pewnie dojdą nowe Duży uśmiech).
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 26.06.2012, 11:37:40 »

Oczywiście zapomniałem napisać o przesuwaniu obrazów. Najnowsza wersja tnie się przy tym, a obraz ulega zniekształceniu. Przesuwanie dużych obrazów na sporym powiększeniu to masakra.
« Ostatnia zmiana: 26.06.2012, 11:51:33 wysłane przez ghoot » Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 26.06.2012, 12:54:29 »

No i właśnie tak jak wyżej napisałem, każdy ma inne problemy z 2.8. U mnie nic się już nie dzieje gdy przesuwam duże obrazy. Żadnych zacinek, artefaktów.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 26.06.2012, 18:55:15 »

Cytuj
(...)to przy przesuwaniu już nie ma tak fajnie. Muszę otwierać grupę, zaznaczać wszystkie warstwy z osobna i przesuwać je razem, zamiast po prostu zaznaczyć grupę i przesuwać całą grupę.

INSEKT zaznacz grupę, przytrzymaj Shift i przesuwaj do woli.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 26.06.2012, 20:04:26 »

Inna sprawa to przesuwanie całych grup. To nie działa i jest to dla mnie niezrozumiałe. O ile widoczność wszystkich warstw w grupie mogę zmieniać jednym kliknięciem, to przy przesuwaniu już nie ma tak fajnie. Muszę otwierać grupę, zaznaczać wszystkie warstwy z osobna i przesuwać je razem, zamiast po prostu zaznaczyć grupę i przesuwać całą grupę.
Najwyraźniej rzeczywiście u każdego ten nowy GIMP działa inaczej. U mnie nie ma żadnego problemu z przesuwaniem grup i wcale nie muszę przytrzymywać przy tym SHIFT-a. Tylko łapię i przeciągam. Co do stabilności, to u mnie wersja 2.6 czasem się zawieszała. W 2.8 jeszcze się nie zdarzyło, ale niektóre filtry faktycznie wydają się działać wolniej. Jak na razie nie znalazłam nic szczególnie irytującego i ogólnie jestem zadowolona z tej wersji, jednak błędy jakieś się zdarzają, jak np. z tym filtrem "Stara fotografia" czy sposobem zapisu jpg (ja akurat prawie z tej opcji nie korzystam). Nie podoba mi się, że nie ma możliwości ustawienia własnego, domyślnego folderu zapisu oraz stosowania filtrów na całej grupie, zamiast na każdej warstwie z osobna. Za to bardzo podobają mi się nowe możliwości w ustawieniach pędzli oraz sposób działania narzędzia tekstowego. Ogólnie to jeszcze dokładnie tej wersji nie przetestowałam, bo zbyt wiele w Gimpie ostatnio nie działam.
Zapisane
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 26.06.2012, 20:18:03 »

Cytuj
U mnie nie ma żadnego problemu z przesuwaniem grup i wcale nie muszę przytrzymywać przy tym SHIFT-a.

Owszem, jeśli masz zaznaczone Przemieszcza aktywną warstwę w karcie Opcje narzędzia.
Zapisane

INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 04.07.2012, 22:08:24 »

Cytuj
(...)to przy przesuwaniu już nie ma tak fajnie. Muszę otwierać grupę, zaznaczać wszystkie warstwy z osobna i przesuwać je razem, zamiast po prostu zaznaczyć grupę i przesuwać całą grupę.

INSEKT zaznacz grupę, przytrzymaj Shift i przesuwaj do woli.

Próbowałem, kolego. Działy mi się nawet takie ekscesy, że jedne warstwy przesuwały się normalnie, a inne tak jakby 2 razy wolniej, czyli jedne przesunęły się np. o 100 px w prawo, a jedna tylko o 50 px.
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 04.07.2012, 22:17:50 »

Dziwne, u mnie działa be zarzutu.
Zapisane

Bakcyl_
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 89
Galeria Użytkownika


Jestem po ciemnej stronie GIMPa !?!?


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 06.07.2012, 21:29:04 »

hmm... gimp 2.6 u mnie sypał się tak często jak mógł a w ostatnich 3 tygodniach zabrakło mi prowadnic, gdzieś skrypt z nimi wyparował , a dość często z niego kożystałem

gimp 2.8 no tak lodzio miodzio, jedyny zarzut mogę mieć do GAPa bo przy tej wersji wyskakują niby błędy ale działa .

zarzut wyżej że duże obrazy przesówają się wolniej
 u mnie do rozmiaru 2100x2100 px wszystko płynnie
Zapisane


Wszystkie pytanie i prośby kierować na bakcyl@spoko.pl
INSEKT
Emeryt

Reputacja: 27 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: INSEKT@jabster.pl
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2 723
Galeria Użytkownika


Ja tu tylko sprzątam


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 24.07.2012, 12:32:07 »

2.8 wysypuje się za każdym razem, gdy próbuję skalować warstwę posiadającą maskę. Pierwszy bug do zgłoszenia Mrugnięcie
Zapisane

Nie odpowiadam na wiadomości "(Bez tematu)".
Kilka rad, czyli how-to "jak nie wkurzyć Insekta": 1, 2, 3

Twój tutorial po to tyle czasu gnije w "Gotowych", żebyś nie musiał go więcej poprawiać, gdy zostanie przeniesiony do indeksu! Każda Twoja edycja sprawi, że tutorial zniknie i nie będzie widoczny, dopóki ja go nie przywrócę.
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 24.07.2012, 13:22:53 »

Skalowanie bez maski to wielki problem i bez sposobu ani rusz.Recznie przesuwam obraz wpisuje wybrane wymiary i nie wiedziec czemu dziala/skaluje/.Na szczescie narzedzie do manipulacjami pedzlami rekompensuje wszyskie niedogodnosci.
Czy "wypalanie"w kryciu warst teraz nazywa sie inaczej,czy zostalo usuniete??
Zapisane
Silterss
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: silterss@jabbim.com
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 654
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 24.07.2012, 20:00:15 »

Chyba "Przyciemnianie".
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 25.07.2012, 10:55:49 »

2.8 wysypuje się za każdym razem, gdy próbuję skalować warstwę posiadającą maskę. Pierwszy bug do zgłoszenia Mrugnięcie
Na obrazie o dość dużej rozdzielczości próbowałam skalować warstwę posiadającą maskę zarówno poprzez menu: Warstwa -> Skaluj warstwę jak i przy pomocy narzędzia skalowanie i żadnych błędów, ani problemów nie zauważyłam. Najwyraźniej mam jakieś dziwne szczęście, że omijają mnie wszystkie poważniejsze błędy. Mam nadzieję, że nie zapeszyłam ;p
« Ostatnia zmiana: 25.07.2012, 11:15:20 wysłane przez bea » Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeGIMPWątek: GIMP 2.8 - opinie
Skocz do: