Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tekstury wektorowe pod Inkscape-a  (Przeczytany 8047 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 18.06.2012, 15:17:52 »

Witam pod adresem http://malyszkz.deviantart.com/#/d53wx8x umieściłem trochę tekstur wektorowych zrobionych pod Inkscape-a, jeśli ktoś ma ochotę, to może sobie je ściągnąć i używać.
Zapisane

kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18.06.2012, 19:44:21 »

Dzieki.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21.06.2012, 20:10:29 »

Krzysztofie !
Chyba nikt nie zna Twojej "przekornej duszy" - ale tak myślę, że gdyby ktoś poprosił - zamieściłbyś te tekstury w wersji dla Gimpa czyli jako desenie (patterns).
Ja już swoją deklaracją (w innym wątku) mam drogę zamkniętą - więc skoro uznałem, że warto Twoją pracę udostępnić w szerszym zakresie (po kilkuminutowej "ciężkiej pracy") -  to jest do pobrania w załączniku Patterns MalyszKZ (*.pat).
I już całkiem serio - dzięki za udostępnienie !

* Patterns MalyszKZ.zip (19.71 KB - pobrany 243 razy.)
« Ostatnia zmiana: 21.06.2012, 20:24:46 wysłane przez MareroQ » Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.06.2012, 18:37:11 »

Fajne masz dewiacje Malyszu to origami bardzo ładne.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 04.07.2012, 17:42:43 »

Dzieki.

Proszę bardzo.

Krzysztofie !
Chyba nikt nie zna Twojej "przekornej duszy" - ale tak myślę, że gdyby ktoś poprosił - zamieściłbyś te tekstury w wersji dla Gimpa czyli jako desenie (patterns).
Ja już swoją deklaracją (w innym wątku) mam drogę zamkniętą - więc skoro uznałem, że warto Twoją pracę udostępnić w szerszym zakresie (po kilkuminutowej "ciężkiej pracy") -  to jest do pobrania w załączniku Patterns MalyszKZ (*.pat).
I już całkiem serio - dzięki za udostępnienie !

Cóż, wektorowe tekstury mają dużą funkcjonalność, można je w Inkscapie skalować, obracać, pozycjonować, tego wszystkiego nie ma w Gimpie na tak łatwym poziomie jak w Inkscapie. Poza tym w Gimpie nie można powiększać tekstur bez straty ich jakości o czym nie można z kolei powiedzieć o teksturach wektorowych w Inkscapie.
Kolejna sprawa, zrób sobie drogi MareroQ małe doświadczenie z teksturami, które łaskawie wyeksportowałeś do plików .pat (o ile dobrze pamiętam rozszerzenie). Utwórz rozsądnych rozmiarów bitmapę, wypełnij ją czarnym kolorem a następnie teksturą gronostaja a zapewne przyznasz mi rację, że nie tak łatwo jest przerobić teksturę wektorową na bitmapową, aczkolwiek doceniam twój wysiłek i wkład.
Kilka z tekstur wykonałem by kiedyś wykorzystać je przy tworzeniu map. Do takich należą wszystkie tekstury lasów i cmentarzy, w związku z czym przezroczystość tła jest potrzebna, ponieważ umożliwia umieszczenie dowolnego obiektu pod spodem o wybranym przeze mnie kolorze. W Gimpie trudno się robi mapy, więc z tych względów uznałem za niepotrzebne przerabiać owe tekstury na wersje rastrowe.

Fajne masz dewiacje Malyszu to origami bardzo ładne.

Dzięki, te origami powstało w wyniku tego, że siostra kupiła dzieciakowi książkę do robienia origami i tak się zaczęło, w sumie to bardziej z nudów niż z jakiegoś wielkiego zamiłowani do origami.
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 05.07.2012, 19:47:32 »

Masz rację – zrobiłem to beznadziejnie bo nie pomyślałem o zachowaniu przezroczystości.
Ciekawy pomysł to wypełnianie czarnego „czarnym”.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Tekstury wektorowe pod Inkscape-a
Skocz do: