Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Header na strone WWW  (Przeczytany 3942 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Smooku
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Smooku


Zobacz profil
« : 15.06.2012, 09:39:46 »

Witam od niedawna bawie sie gimpem potrafie zrobic juz pare grafik, ale niestety mam okropnie wielkie problemy z banerami.
Otóż chcę stworzyć baner na wzor tego http://img233.imageshack.us/img233/3342/header1q.jpg
Jednak kolorystyka ma być inna mam dwa tła z których chciałbym zrobić banery o rozdzielczości 1000x250

Moje tła:


Za wszelka pomoc serdecznie dziękuję.

« Ostatnia zmiana: 15.06.2012, 22:14:57 wysłane przez Smooku » Zapisane
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 15.06.2012, 14:53:09 »

Banner jest niepoprawną nazwą, powinno się mówić header (tak, jak masz w tytule, w kwadratowym nawiasie). Opisz z czym dokładniej masz problem i zmień tytuł tematu.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Smooku
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Smooku


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.06.2012, 22:16:13 »

Chciałbym dowiedzieć sie jak wykonuje sie wszystkie elementy zawarte na tej oto grafice  .
Zapisane
Dropson
Użytkownik

Reputacja: -9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 308
Galeria Użytkownika

Dropson


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.06.2012, 14:51:52 »

Tło na warstwie podstawowej, nad nią tekst z gradientem i cieniem, to po lewej do zaznaczenie > zaokrąglij > zmniejsz > wytnij i tyle. U góry to czarny prostokąt na warstwe z kryciem 50%, pod nim pewnie kolejna cienka warstwa z niebieską linią z kryciem 100%. Z czym konkretnie problem?
Zapisane
Smooku
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Smooku


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17.06.2012, 06:40:23 »

Z czym konkretnie problem?

A no własnie z tym że nie wiem, jak dopasować tą przyciemnianą ramkę tak aby pasowała do okna logowania na stronie, wiem ze ten wątek nie powinien być tu poruszany ale skoro już tu piszemy to odpowiedz tez może tutaj się ukazać Mrugnięcie.
Nie wiem również od czego zacząć, to znaczy wiem ze najpierw muszę wczytać tło ale czy te tło jakoś edytować?
Nie mam bladego pojecia jak to zrobić, dla tego też nie wiem o co pytać, i z tąd moja prośba o napisanie tutka jak się robi taki baner, bo z tego co wiem to wiele osób ma z tym problemy.
Zapisane
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 17.06.2012, 12:32:25 »

A no własnie z tym że nie wiem, jak dopasować tą przyciemnianą ramkę tak aby pasowała do okna logowania na stronie
Robisz screen shota, wklejasz do GIMPa i dopasowujesz.

Nie wiem również od czego zacząć, to znaczy wiem ze najpierw muszę wczytać tło ale czy te tło jakoś edytować?
Jak coś Ci w nim nie odpowiada, to możesz edytować, zrobić z nim co chcesz.

Nie mam bladego pojecia jak to zrobić, dla tego też nie wiem o co pytać, i z tąd moja prośba o napisanie tutka jak się robi taki baner, bo z tego co wiem to wiele osób ma z tym problemy.
To podstawowe operacje w GIMPie, zrobienie takiego headera ze znajomością podstawowych funkcji GIMPa to 5-10 minut. Nie ma tu nic skomplikowanego.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Header na strone WWW
Skocz do: