Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Muzyka a Wasza praca  (Przeczytany 27105 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 25.05.2012, 21:31:34 »

Temat jest ogólny. Nie nadaje się on do HydeParku, ponieważ temat jest ściśle związany z Waszą twórczością, niezależnie od tego czy korzystacie z GIMP-a, Inkscape, Sprzętu fotograficznego czy Webdesignu.

Gdzieś przeczytałem pewną teorię, że osoby słuchającej muzyki jak metal/rock mają skłonności do tworzenia prac ciemnych, mocno oteksturowanych, natomiast osoby słuchających ambient/new age/soundtracki przykładają większą uwagę do prac minimalistycznych, jasnych, gdzie drobne szczegóły odgrywają najważniejszą rolę.

Czy to prawda? Jak to sprawdza się w Waszym przypadku?

Zachęcam do dyskusji Uśmiech
Zapisane
Grey_Wolf
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika


Kogo by tu wrzucić na ząb...


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.05.2012, 21:42:51 »

U mnie to się chyba sprawdza bo właśnie słucham cięższych kawałków ale nie tylko takich bo również coś z hip-hop'u też wpadnie Mrugnięcie

Zapisane

Pozdrawiam i zapraszam do oceniania mojej galerii Uśmiech 2
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.05.2012, 21:45:59 »

Ja słucham autentycznie wszystkiego, głównie House i Hardstyle, ale mam na dysku parę nutek Rammsteina czy ACDC, a ostatnio nawet Stinga słuchałem Język
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 25.05.2012, 21:46:38 »

No więc u mnie się niestety nie sprawdza. Lubię posłuchać i black metalu, bardzo lubię death, grind, gorecore i inne. Ale z drugiej strony przepadam za dobrym ambientem czy też muzyką barokową, klasyczną. Jednak nie mam tendencji do tworzenia mrocznych, oteksturowanych scen. Bardziej lubuję się w scenach bajkowych, z takim też klimatem.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 30.05.2012, 11:36:15 »

Gdzieś na Shoutboxie padło pytanie jakiej sam muzyki słucham (nie pamiętam czy to Ryychuu czy skwara96 pytał).

Wychodzi, że słucham różnej. Metal (power, symfoniczny, obecnie dosyć dużo neoprogresywnego słucham oraz małe pochodne od tych gatunków) trochę rocka, a z drugiej strony Ambient, New age i inne, chilloutowe. (co prawda nie chillout, ale ostatnio mocno się wkręciłem w utwory Heather Findlay, porwała moją duszę swym głosem  Zawstydzony)

Pop lubię raz kiedyś posłuchać, ale nie w takim stopniu jak powyżej Mrugnięcie Reaggae, hip-hop, rap i tak dalej, gdzie trzeba skupić się na przekazie, a nie na melodii, bardzo rzadko mnie przekonują. Można rzec, że niemal wcale.

Jak to wygląda w związku z twórczością? Ano, różnie wygląda. Ostatnio są to prace bardzo sterylne, głównie przez zafascynowanie się wektorami. Nie ukrywam, że lubię ciemną kolorystykę z kontrastowymi elementami i nie tylko, dla lepszego efektu . Może i to jest to - tak jak występuje kontrast w słuchanej przeze mnie muzyce, tak mam kontrast w pracach Język

Co do lubianych prac - lubię psychodeliczne, tajemnicze, mroczne albo tak jak Cloud - domieszka baśniowości i magii. Za to nie lubię bezładu i bezkształtu. A jeżeli tego nie ma to chociaż niech FXy będą Język FXy rodem z filmów powalą mnie na kolana na 5 min, ale za nic nie wydrukowałbym takiego plakatu by powiesić nad łóżkiem i nie zapamiętałbym tego na dłużej. Ciężko mi to dokładnie określić własny gust w tym związku.

Denerwują mnie wręcz prace napaćkane, byle jakie i nic nie wnoszące. Coś na wzór samych plam i bądź człowieku mądry "co autor chciał przedstawić". Takie prace to już do szewskiej pasji mnie doprowadzają.

Z pracami tak jak z muzyką - chcę się zachwycić i porwać się w świat, a nie zastanawiać się co autor myślał wydając taką twórczość. I dokładnie to samo staram się przedstawić u siebie. Prace mają być konkretne, nieważne czy to przedmiot, czy to jakaś głębsza myśl sparafrazowana przez obraz czy ukazanie klimatu i tak dalej - w tym kierunku zmierzam. Te bez ładu i składu i nie na (chociaż minimalnym) poziomie czy to własne czy oglądane, od razu trafiają do kosza.

Jak widać, i w guście też jest spory kontrast i ciężko mi osobiście powiedzieć wprost, na podstawie własnych prac, czy ta reguła się zgadza czy nie Mrugnięcie

No dalej ludzie, powiedzcie coś szerzej, Wasze przemyślenia na temat związku jednego z drugim. To nie ma być wątek tak jak w HydeParku, gdzie wykładacie na ladę swoich wykonawców i gatunki.
Liczę na Was Uśmiech
Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 30.05.2012, 15:44:58 »

Uff, przeczytałem Uśmiech
Lubię posłuchać muzyki przy tworzeniu czegokolwiek, ale nie zauważyłem żeby miała wpływ na treść końcowego dzieła. Może dlatego, że zwykle od początku wiem, co chcę zrobić, a do pracy siadam już z pomysłem. Generalnie słucham muzyki, nie gatunku, tak więc wszystko od klasyki do metalu. (Choć na cięższą muzykę zdarza mi się reagować w ten sposób Uśmiech)
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 03.06.2012, 17:43:50 »

No w sumie, to ja podobnie jak ghoot mam już w głowie to co chcę zrobić, zanim włączę program i odpalę muzykę. Co prawda muzyka ma jakiś wpływ na to co robię, ale nie jest czynnikiem, który zmienia mi styl. Przy muzyce dużo lepiej mi się pracuje, jestem bardziej zrelaksowany i nie denerwują mnie drobne błędy (czy też ciągłe padanie GIMP-a 2.6 ;p).
Czasami jest jednak tak, że jakaś piosenka zainspiruje mnie do zrobienia konkretnej pracy. Nie są to częste przypadki, ale znajdziecie coś w mojej galerii (Typografia z Sephiorthem, Sokoli Demon...). W sumie całkiem ciekawym motywem byłoby wyzwanie poprzez podanie słów piosenki albo całego utworu i tworzenia na ich podstawie ilustracji.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 20.06.2012, 14:21:37 »

Zależy co,gdzie i jak Uśmiech Bo puki co to tylko sound-track z jakiejś tam gry (która aktualnie okupuje moją galerię DP) a tak to:Metalica,Linkin Park,30 Seconds to Mars eee Kazik itd.
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20.06.2012, 14:44:36 »

A ja nigdy nie słucham muzyki kiedy coś robię, bo mam niepodzielną uwagę i tylko by mnie to rozpraszało. Bardzo nie lubię jak mi coś "brzęczy" w tle. Jak chcę posłuchać muzyki, to włączam głośniki na full i nic nie robię, tylko słucham, a poza tym preferuję ciszę, tak więc muzyka raczej nie ma wpływu na to co robię ;p
Zapisane
klecior
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 128
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 20.06.2012, 15:05:01 »

Bardzo trudno stwierdzić, w moim przypadku czasami się sprawdza, a czasami nie. Gdy słucham różnych cięższych gatunków, i nie jestem jeszcze pewien dokładnie jaką prace chcę zrobić to i owszem, zdarzają się sytuacje jak: "Wydaje mi się to trochę za ciemne, przyciemnię jeszcze bardziej dla pewności".
Za to dziwniej z dubstepem i inną muzyką elektroniczną, większość elektroniki jaką słucham to pełno naładowanych dźwięków na raz i dużo nieładu, ale z jakiegoś powodu przy tej muzyce robi mi się lepiej prace proste, czystsze i z większą ilością detali.

Ogólnie to nie potrafię sobie wyobrazić pracowania bez muzyki, jestem ogólnie mało cierpliwą osobą, ale muzyka pozwala mi się zrelaksować i spędzić w gimpie długie godziny.
Zapisane
Eisen
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 15
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 21.09.2012, 20:42:43 »

   
Cytuj
Uwaga: W tym wątku nie pisano od 30 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

mimo wszystko zaryzykuję :P

właśnie słucham muzyki podczas tworzenia grafiki, jak jest tak cicho to aż niezręcznie. do tej pory na słuchawkach słuchałem, ale odkąd skończyłem grać w FPSy, na głośnikach (ale z głośnością bez przesady, nie na maxa). ogólnie rock, metal - głównie starsze kawałki, ale też rap. czy ma to jakiś wpływ na prace? nie sądzę, bynajmniej ja tego nie odczuwam
Zapisane

-Komar-
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

-Komar-


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 21.09.2012, 21:15:56 »

u mnie też nie ma zbytniej różnicy, jeśli chodzi o klimat i kolorystykę.

Lubię przeważnie to, co ciężkie. Od rocka i metalu, aż po elektronikę. Zauważyłem, że najlepiej mi się rysuje przy głośno włączonym KoRnie Uśmiech
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 21.09.2012, 22:15:05 »

Jestem leniwy i nie czytam tego co już pisali. Chichot

Słucham bardzo ciężkiej muzyki, przeplatam dubstepem i czasami rapem. Prace lubię robić ciemne, bo są klimatyczne... Ale to wynika raczej z braku umiejętności do dobrego operowania światłem i kolorem. Teraz staram się robić każdej maści i każdego koloru prace.

Myślę, że muzyka ma wpływ bardziej na tematykę prac, która sama w sobie ma wpływ na kolorystykę.
Zapisane

Kwart
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 230
Galeria Użytkownika


GIMP GrandMasterPwnKoxLord


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 19.12.2012, 08:34:32 »

U mnie się sprawdza. Jak coś rysuję, to praktycznie zawsze słucham Pink Floyda. Efektem jest dużo kresek składających się w jedną całość z dużym kontrastem. Czasami zapuszczę sobie coś innego, np. Black Keys, Led Zeppelin, czy Roling Stones, wtedy efekt jest mocniejszy (Pink Floyd uspokaja, to jest najlepsze Duży uśmiech).
Zapisane

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWątek: Muzyka a Wasza praca
Skocz do: