Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pojawił się GIMP 2.8!  (Przeczytany 117869 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
barteke
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : 16.05.2012, 20:18:28 »

Na win xp, 32 bity, przy procesorze 2rdzeniowym 2,4Ghz i 2gb ramu, gforce 8600gt żadne problemy nie występują nawet przy wielkich rozdzielczościach. Problem pojawia się gdy zawalisz pamięć podręczną - szczególnie długie działanie przeglądarki, wtedy kursor nie działa płynnie i całość bardziej "muli".
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : 18.05.2012, 15:17:07 »

Zastanawiam się, po jakiego grzyba ktoś tłumacząc menu najnowszego GIMP-a pozmieniał polskie nazwy filtrów, np. zamiast Odwzorowanie gradientu jest Mapa gradientu, zamiast Jednolite chmury mamy teraz Jednolity szum itd. itp. Pomijając fakt, że jest to dość niewygodne kiedy człowiek jest przyzwyczajony do starych nazw, to jeszcze utrudni nowicjuszom korzystanie z tutoriali napisanych do starszych wersji Smutny
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : 18.05.2012, 18:22:56 »

Zastanawiam się, po jakiego grzyba ktoś tłumacząc menu najnowszego GIMP-a pozmieniał polskie nazwy filtrów, np. zamiast Odwzorowanie gradientu jest Mapa gradientu, zamiast Jednolite chmury mamy teraz Jednolity szum itd. itp. Pomijając fakt, że jest to dość niewygodne kiedy człowiek jest przyzwyczajony do starych nazw, to jeszcze utrudni nowicjuszom korzystanie z tutoriali napisanych do starszych wersji Smutny
Ten ktoś to Piotr Drąg jeśli cie to  irytuje to zapytaj go piotrdrag@gmail.com.
Może powie nam coś ciekawego.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : 19.05.2012, 21:22:46 »

Ten ktoś to Piotr Drąg jeśli cie to  irytuje to zapytaj go piotrdrag@gmail.com.
Może powie nam coś ciekawego.
Zapytałam, odpowiedź cytuję poniżej:

 "Witam,

 Każda z tych zmian ma inną przyczynę. Dotychczasowe tłumaczenie
 "Noise" jako "Chmury" było zwyczajnie nieprawidłowe. Błędne
 tłumaczenie "Gradient Map" jako "Mapę gradientu" wynikło z
 dwuznaczności słowa "map" w GIMP-ie oraz, no cóż, mojej pomyłki.
 Wysłałem już poprawkę, więc w 2.8.1 powinno wrócić odwzorowanie.

 Wszelkie znalezione błędy proszę zgłaszać w serwisie
 http://bugs.aviary.pl - produkt GNOME, komponent GIMP.

 Pozdrawiam serdecznie,
 Piotr Drąg"
Zapisane
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : 20.05.2012, 15:18:32 »

Czyli czytając Wasze posty stwierdzam jedno: za artefakty i wykrzaczenia się obrazu w Gimpie 2.8 ponoszą winę najnowsze i jedne z najnowszych kart graficznych Nvidii. Na wszystkich kartach Ati problem nie występuje. Na starszych kartach Nvidii 7xxx i 8xxx również problem nie występuje. Te nowsze mają coś, z czym Gimp 2.8 sobie pod Windowsem nie radzi. Dodam jeszcze, że być może winna jest obsługa DirectX'a. Ponieważ pod Windowsem jednak rządzi DirectX a pod Linuksem jedynie OpenGL. Czyli dla tych wszystkich, którzy lubią Gimpa i nie chcą się z nim rozstawać pozostaje przesiadka z Nvidii na ATI (AMD).

Chyba, że programiści Gimpa coś w nim poprawią.
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #103 : 20.05.2012, 16:25:09 »

Niestety muszę Cię rozczarować. Mam ATI Radeon X1050 i u mnie również takie rzeczy występują.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : 20.05.2012, 16:39:49 »

Czyli czytając Wasze posty stwierdzam jedno
Czytając twój post stwierdzam, że nie przeczytałeś naszych...
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #105 : 20.05.2012, 18:54:53 »

Czyli czytając Wasze posty stwierdzam jedno: za artefakty i wykrzaczenia się obrazu w Gimpie 2.8 ponoszą winę najnowsze i jedne z najnowszych kart graficznych Nvidii. Na wszystkich kartach Ati problem nie występuje. Na starszych kartach Nvidii 7xxx i 8xxx również problem nie występuje. Te nowsze mają coś, z czym Gimp 2.8 sobie pod Windowsem nie radzi. Dodam jeszcze, że być może winna jest obsługa DirectX'a. Ponieważ pod Windowsem jednak rządzi DirectX a pod Linuksem jedynie OpenGL. Czyli dla tych wszystkich, którzy lubią Gimpa i nie chcą się z nim rozstawać pozostaje przesiadka z Nvidii na ATI (AMD).

Chyba, że programiści Gimpa coś w nim poprawią.


Skoro z OpenGL są problemy pod Windowsem, to w Photoshopie też są takie kwiatki? Mrugnięcie Poza tym Nvidia wspierała, wspiera i będzie wspierać OpenGLa, bo mimo tego co ci się wydaje, to to jest za "duży gracz" na tym rynku, żeby go nie wspierać Mrugnięcie Poza tym w przeciwieństwie do DirectXa OpenGL jest jeszcze dla Linuxa (wiem, że powiesz, że linux jest za mały i bla bla) oraz dla MacOS, a z tego co mi wiadomo Maci korzystają z kart graficznych Nvidii, a i na Linuxie są dużo powszechniejsze od ATI (ze względu na sterowniki).

Chichot
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : 20.05.2012, 20:45:16 »

Cytuj
Skoro z OpenGL są problemy pod Windowsem, to w Photoshopie też są takie kwiatki? Mrugnięcie Poza tym Nvidia wspierała, wspiera i będzie wspierać OpenGLa, bo mimo tego co ci się wydaje, to to jest za "duży gracz" na tym rynku, żeby go nie wspierać Mrugnięcie Poza tym w przeciwieństwie do DirectXa OpenGL jest jeszcze dla Linuxa (wiem, że powiesz, że linux jest za mały i bla bla) oraz dla MacOS, a z tego co mi wiadomo Maci korzystają z kart graficznych Nvidii, a i na Linuxie są dużo powszechniejsze od ATI (ze względu na sterowniki).

Chichot
To znaczy, ja wiem, że nvidia wspiera openGL. Sam kiedyś używałem kart Nvidii. Ostatnia, z której korzystałem jeszcze na AGP był to GForce 6600. Jednak Nvidia mnie wkurzyła tym, że jak chciałem odtwarzać na tej karcie filmy MKV (a działały), to musiałbym kupić specjalne kodeki do obsługi tej funkcji od nich. Bez tych kodeków odtwarzanie mkv było nieporozumieniem. Dlatego min przesiadłem się na Ati, przy okazji zmieniając procesor, płytę i pamięć, wpierw na 3850, a obecnie na 6770. I tak to wyszło. Co do OpenGL pod Windowsem działa, tylko, że jeszcze soft musi umieć poprawnie z niego korzystać i tyle, bo system jako taki nie wspiera OpenGL i tyle. A w linuksie wsparcie dla OPenGL jest natywne, już w samym systemie. A co do linuxa, lubię go i czasem też się nim bawię - to wszystko. Jednak na linuxa nie ma tyle softu co na Windowsa, a większość tego co jest dostępna na Linuxa, napisane jest też pod Windowsa, więc najczęściej korzystam z Windowsa.
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : 20.05.2012, 20:55:07 »

Jeśli chodzi o problem z jpg to jest już chyba  zgłoszony do GNOME Bugzilla,ten byk zauważony został w gimpie 2.8-RC1.
O połowicznym rozwiązaniu pisałem tu http://www.gimpuj.info/index.php/topic,56228.56.html  mówię o połowicznym gdyż problem zostaje w czasie otwierania obrazu,wszystkie obrazy jpg,png etc... ważą 1.3 GB.lol

Prawidłowo działający plik jpeg.exe dla windows 64bit w załączniku.

* file-jpeg.exe_win_64bit.zip (28.23 KB - pobrany 231 razy.)
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : 20.05.2012, 20:59:51 »

Dziękuję, już pobieram Uśmiech

@Edit
Sposób działa - problem naprawiony.
« Ostatnia zmiana: 20.05.2012, 21:11:52 wysłane przez bea » Zapisane
gilban
Nowicjusz

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : 24.05.2012, 20:14:36 »

A ja właśnie zrobiłem powrót do przeszłości, czyli powrót do gimpa 2.6.12.

Chciałem dziś do obrazka wstawić tekst w nowej warstwie. I zamiast tekstu miałem tylko dziwne kwadraciki. Widzę że program ma jeszcze błędy, nad którymi muszą programiści popracować. Może gdy się pojawi wersja 2.8.2 to będzie jako tako zdatna do użytku.

Co mi z tego, że obrazki działają dobrze, jak nie mogę wpisać/wkleić tekstu.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : 24.05.2012, 20:24:07 »

U mnie wpisywanie tekstu działa bez zarzutu. Jedyne, na co mogę się uskarżać, to że znów pojawiła mi się litania niepotrzebnych czcionek, a po usunięciu pliku fonts.conf, który jest za to odpowiedzialny, GIMP wszędzie rozrzuca mi foldery "WINDOWSTEMPDIR_FONTCONFIG_CACHE". Prawdopodobnie należałoby ten plik edytować, zamiast wyrzucać, ale nie wiem co w nim zmienić, żeby pozbyć się niepotrzebnych czcionek, a jednocześnie zachować wybór ścieżki dla tego nieszczęsnego cache Smutny
Może ktoś się orientuje, co tam trzeba zmienić?

@Edit
W załącznik plik edytowany dzięki uprzejmości użytkownika Ryychuu (- jeszcze raz dzięki!) Uśmiech

* fonts.rar (6.22 KB - pobrany 197 razy.)
« Ostatnia zmiana: 25.05.2012, 11:04:01 wysłane przez bea » Zapisane
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : 25.05.2012, 16:54:43 »

bea - problem został przecież niedawno rozwiązany w temacie w którym sama uczestniczyłaś Uśmiech
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,55977.0.html tutaj molypse tłumaczy jak edytować ten plik.
Niestety, jest to rozwiązanie połowiczne, tylko dla systemu Windows. Z tego co pamiętam były jakieś kłopoty u użytkownika Linuksa. Może przy okazji ktoś zaglądnie i na coś wpadnie...
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: Pojawił się GIMP 2.8!
Skocz do: