Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: ,,Usuwwanie jednolitego tła z obrazka"  (Przeczytany 7751 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« : 30.04.2012, 21:01:51 »

Mam pytanie: czy to tak łatwego tuta jak ten: usuwanie jednolitego tła z obrazka warto dodawać obrazki? Myślę, że ten tutek mógłby się przydać niektórym użytkownikom GIMP-a... Jak tak, to już zaczynam,a jak nie to trudno Mrugnięcie
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30.04.2012, 21:21:23 »

Wydaje mi się że tutorial jest tak napisany, że bez trudu można go zrozumieć i w tej formie.
Zapisane
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.05.2012, 20:43:08 »

Sorry za "lekkie" spóźnienie, zapomniałem o tym temacie. Jeśli propozycja wciąż aktualna, to jak najbardziej tak. Tylko przy okazji trzeba by było wprowadzić ewentualne poprawki związane z GIMPem 2.8.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Grey_Wolf
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika


Kogo by tu wrzucić na ząb...


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.05.2012, 21:05:00 »

Jeżeli to nie problem to mogę spróbować zrobić zdjęcia do tego tutka w week mam 2.8 więc to nie jest wielki problem Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam i zapraszam do oceniania mojej galerii Uśmiech 2
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.05.2012, 22:02:30 »

Poczekaj, może Żaba jeszcze odpisze, w końcu to jej temat, więc ma pierwszeństwo. Chyba, że nie chce, wtedy jak najbardziej możesz to zrobić.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Grey_Wolf
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika


Kogo by tu wrzucić na ząb...


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.05.2012, 22:05:35 »

OK masz racje to może być nie miłe z mojej strony jak tak się wepchnę Żabie Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam i zapraszam do oceniania mojej galerii Uśmiech 2
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.05.2012, 20:24:11 »

Już odpisuję, nie było mnie kilka dni a tu proszę- już mi chcą zajęcie zabrać Chichot Obrazki mogę dodać nawet teraz, ale z dopasowaniem do wersji 2.8 się nie wyrobię. Chyba nie byłoby dużym problemem jeśli obrazki będą z wersji 2.7?
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 23.05.2012, 20:47:57 »

Nie korzystałem z wersji 2.7, więc nie wiem, czy między nią, a 2.8 są jakieś wizualne czy kosmetyczne zmiany, ale myślę, że było by lepiej, gdyby screeny były z 2.8.

EDIT: Jak widzę dodałaś już screeny. W takim razie ja w wolnym czasie dostosuję to do 2.8, skoro nie ma do tego chętnych.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 23.05.2012, 21:01:45 »

EDIT: Jak widzę dodałaś już screeny. W takim razie ja w wolnym czasie dostosuję to do 2.8, skoro nie ma do tego chętnych.
Dzięki. Ja w tej chwili się po prostu nie wyrobię. A i sprawdziłam obrazki- są robione jednak w wersji 2.8, więc nie będzie raczej problemu
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Grey_Wolf
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 160
Galeria Użytkownika


Kogo by tu wrzucić na ząb...


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 23.05.2012, 21:30:43 »

Spoko ja mam 2.8 ale dopiero teraz dostałem się do kompa i nie zdążyłem odczytać wiadomości Język . Fajnie że jest już zrobione jak coś to polecam się na przyszłość Mrugnięcie
Zapisane

Pozdrawiam i zapraszam do oceniania mojej galerii Uśmiech 2
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 24.06.2012, 20:38:13 »

Nie widzę rozbieżności między obrazkami z wersji 2.8 a treścią z 2.7. Błędów też nie widzę, więc uznaję, że skończone  laugh
Edit: Mogłabym dopisać fragment o usuwaniu przy pomocy zmiany kolory w alfę? I wspomnieć, że można jeszcze zaznaczyć ,,różdżką" z przybornika zamiast zaznaczenia wg.koloru.
« Ostatnia zmiana: 24.06.2012, 21:24:19 wysłane przez Żaba » Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 24.06.2012, 21:50:15 »

i wspomnieć, że można jeszcze zaznaczyć ,,różdżką" z przybornika zamiast zaznaczenia wg.koloru.
Prawdę mówiąc, to lepiej użyć różdżki, bo jeśli kolor tła występuje również wewnątrz obiektu, który chcemy wyciąć, to przy użyciu zaznaczenia wg koloru zostaną zaznaczone także fragmenty obiektu.
Zapisane
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 24.06.2012, 22:05:23 »

Mogłabym dopisać fragment o usuwaniu przy pomocy zmiany kolory w alfę? I wspomnieć, że można jeszcze zaznaczyć ,,różdżką" z przybornika zamiast zaznaczenia wg.koloru.
Tak, dopisuj.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialePropozycje tutoriali (Moderator: davlasq)Wątek: ,,Usuwwanie jednolitego tła z obrazka"
Skocz do: