Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zdjęcie w kształcie koła w obręczy z napisem
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zdjęcie w kształcie koła w obręczy z napisem  (Przeczytany 16985 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Boker
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Boker


Zobacz profil
« : 25.04.2012, 12:53:02 »

Mam pewien problem. Mam zdjęcie i chcę wyciąć z niego okrąg ale nie jestem obeznany w gimie i nie wiem jak o zrobić. Prosiłbym o wytłumaczenie. Mam gimpa 2.6.11.

Chcę potem wstawić wokół zdjęcia obręcz a w niej dać napis. Tego też nie wiem czy zdołam sam zrobić. Proszę o wytłumaczenie.
« Ostatnia zmiana: 03.05.2012, 02:04:49 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 25.04.2012, 14:38:58 »

Wystarczy użyć zaznaczenia eliptycznego  Zaznaczenie eliptyczne. Jeśli ma to być idealne koło, a nie elipsa, to w opcjach zaznaczenia musisz zaptaszkować Stały i wybrać Proporcje. Po utworzeniu zaznaczenia dodajesz do warstwy przezroczystość: Warstwa -> Przezroczystość -> Dodaj kanał alfa, odwracasz zaznaczenie: Zaznaczenie -> Odwróć i klikasz delete. W ten sposób otrzymasz koło na przezroczystym tle. Co do obręczy z napisem, to musiałbyś dokładniej opisać, jak ma ona wyglądać. Najprościej użyć opcji: Plik -> Utwórz -> Logo -> Napis na okręgu. Możesz również utworzyć zaznaczenie, tak jak przy wycinaniu koła, zmienić je na ścieżkę i użyć opcji "Tekst za ścieżką". Było to już opisywane w tym temacie: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,51002
« Ostatnia zmiana: 26.04.2012, 11:44:32 wysłane przez bea » Zapisane
Boker
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Boker


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.04.2012, 06:38:17 »

Mam to koło ale nie wiem jak połączyć to z napisem bo on jest na osobnej warstwie.
Daje różne opcje. Próbowałem połączyć warstwy (Ctrl + M) ale to nic nie dawało. Gdy robiłem napis na ścieżce to robił się jakiś dziwny kolor i nic nie dało się zmienić.
« Ostatnia zmiana: 26.04.2012, 11:41:16 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 26.04.2012, 11:44:15 »

Po pierwsze nie pisz posta pod postem - połączyłam.
 Co do dziwnego koloru, to trudno zgadnąć co tam namieszałeś. Jeśli robisz napis wzdłuż ścieżki, to później musisz zmienić tą ścieżkę na zaznaczenie i wypełnić kolorem, a wcześniejszą warstwę tekstową usunąć. Później klikasz PPM na warstwie z napisem i wybierasz "Połącz w dół". Tutaj masz poradnik, jak prawidłowo wykonać tekst za ścieżką: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,26980.0.html
Zapisane
Boker
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Boker


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27.04.2012, 16:33:23 »

udało mi się połączyć warstwy ale mam inne pytanie do tego. Czy mogę zrobić tak żeby zdjęcie było okrągłe. Bo na razie jest kwadratowe a środku te koło z napisem.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 27.04.2012, 17:03:36 »

Przecież w moim pierwszym poście opisałam, jak zrobić koło, tak więc nie wiem o co Ci chodzi...
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zdjęcie w kształcie koła w obręczy z napisem
Skocz do: