Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ]łączenie animacji gif  (Przeczytany 8756 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sylwekqaz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 27.03.2012, 22:28:32 »

Witam mam problem, a mianowicie mam 4 obrazy w gimpie 1- tło w jpg  a pozostałe 3 to są animacje obracających się kółek o rożnych ilościach klatek i niewidem jak złożyć je w jedną animacje tzn żeby stworzyło do jednej klatki 4 warstwy tło i odpowiednia klatka z 3 animacji. Próbowałem w GAP kombinować ale wgl nie widzi w warstwach tych animacji.
« Ostatnia zmiana: 28.03.2012, 21:16:43 wysłane przez sylwekqaz » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.03.2012, 22:56:53 »

Trochę chaotyczny ten opis. Chodzi Ci o umieszczenie tych trzech obracających się kółek obok siebie na białym tle?
Zapisane
sylwekqaz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.03.2012, 06:31:44 »

Tak tylko ze nie na białym tle. Może podam link do grafiki żeby lepiej pokazać o co chodzi

chodzi mi o taka animacje gdzie obracają się te kółka
tu animacje kółek



no i tło
http://www.gimpuj.info/replacement.png

P.S.
to jest do strony na zaliczenie

//beata072: do takich dużych grafik podajemy tylko linki - poprawiłam
« Ostatnia zmiana: 28.03.2012, 09:06:07 wysłane przez beata072 » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28.03.2012, 09:11:36 »

Nie wiem jak to zrobić w GAP, bo nigdy tego dodatku nie używałam. Natomiast bez dodatków, to jak sądzę należałoby dopasować liczbę klatek poszczególnych animacji tak, aby każda miała ich tyle samo, zachowując swój wygląd i przebieg - taki wspólny mianownik. Następnie powielić tło tyle razy, ile wynosi liczba klatek i odpowiednio połączyć z tymi kółkami, tzn. na pierwszą warstwę tło nałożyć pierwszą klatkę każdego z kółek, na drugą warstwę tło - drugą klatkę każdego kółka itd.
« Ostatnia zmiana: 28.03.2012, 09:30:24 wysłane przez beata072 » Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28.03.2012, 17:36:12 »

Cytuj
Nie wiem jak to zrobić w GAP, bo nigdy tego dodatku nie używałam. Natomiast bez dodatków, to jak sądzę należałoby dopasować liczbę klatek poszczególnych animacji tak, aby każda miała ich tyle samo, zachowując swój wygląd i przebieg - taki wspólny mianownik. Następnie powielić tło tyle razy, ile wynosi liczba klatek i odpowiednio połączyć z tymi kółkami, tzn. na pierwszą warstwę tło nałożyć pierwszą klatkę każdego z kółek, na drugą warstwę tło - drugą klatkę każdego kółka itd.
Tu jest tut na kółka z użyciem GAPa,spoko możesz zrobić to co potrzebujesz. Chichot
Cytuj
P.S.
to jest do strony na zaliczenie
Wydaje mi się że należy to zrobić w HTMLu. laugh
Ja użyłem skryptu do łączenia animacji i wyszło coś takiego.


Jeśli Cię to zadowala to skrypt do łączenia animacji znajdziesz tu http://registry.gimp.org/node/24408 a do podkładania tła tutaj Combine background  laugh





Zapisane

sylwekqaz
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 19
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 28.03.2012, 21:16:24 »

Wielkie dzięki POGO a odnośnie klatek animacji to akurat było zaplanowane aby bardzo zoptymalizować (do 36 klatek 9,12,18).
 jak chcecie to tu macie link do zrobionego http://img808.imageshack.us/img808/3660/end3.gif

@POGO tak ale HTML tło i tak czerpie z gifa

@beata072 czy artykuł o 3D na forum się przyda (Bardziej co to jest, jak to działa niżeli związane z gimpem?

//beata072: to raczej nie mnie o tym decydować, ale myślę że w odpowiednim dziale byłby mile widziany
« Ostatnia zmiana: 28.03.2012, 21:26:15 wysłane przez beata072 » Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ]łączenie animacji gif
Skocz do: