Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkGimpuj Pixel Town (Moderator: Daffy)Wątek: O tym jak graficy tworzą wymarzone miasto - GPT2
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: O tym jak graficy tworzą wymarzone miasto - GPT2  (Przeczytany 7441 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Daffy
Moderator

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« : 25.03.2012, 19:57:19 »

O tym jak graficy tworzą wymarzone miast

Tak oto stało się. Pierwszy sezon został w pełni skończony. Tworzyliśmy go prawie dwa i pół roku. Musimy przyznać, że były chwile przerwy - czasami brakowało chęci, ale w końcu udało się dokończyć projekt!

Dziękuję wszystkim za współpracę” - zauważyłem teraz, że używałem tych słów prawie w każdym dłuższym poście na temat GPT2. Możliwe, że to przez mój ubogi słownik, ale myślę też, że po prostu nie ma lepszych słów, które charakteryzowałyby naszą pracę w GPT2. Wiem, że każdy puzzel to cieżka praca, a teraz mamy ich prawie 200. To liczba, która mówi o tym jak bardzo wszyscy jesteście zaangażowani w to miasto. Poza tym słowo “współpraca” - to chyba jest to co przyświęcało powstaniu miasta i to jest to, co teraz cieszy mnie najbardziej. Tworzymy społeczność, która ma wspólny cel i dążymy do niego wspierając się nawzajem, pokazując własne błędy, proponując nowe elementy na puzzlach, rzucając niezliczone pomysły na rozwój miasteczka.

Miasto teraz wygląda imponująco. 4 miliony 320 tysięcy pikseli, które tworzą jedną całość. Szukałem wczoraj jakiegoś mądrego cytatu, który podsumowałby naszą drogę do celu skończenia pierwszego sezonu, ale nic nie wydawało się dobrze opisywać dzieła, które tu tworzymy wspólnymi siłami. A jesteśmy ludźmi tak różnymi od siebie, każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny, a zjednoczyliśmy się pod sztandarem jednego wirtualnego miasta, w którym każdy znajdzie schronienie dla swojej kreatywności i wizji twórczej.

Lecz jak to często bywa koniec pewnej drogi oznacza początek zupełnie innej - nie inaczej jest tutaj. Z chwilą zamknięcia pierwszego sezonu na horyzoncie pojawiają sie nowe tereny gotowe pod zabudowę Waszymi pomysłami. Mam nadzieję, że drugi sezon zaczniemy z jeszcze większą werwą.
Na koniec życzę wszystkim jeszcze więcej koncepcji i inicjatyw!

Pozdrawiam
Don Daffy
« Ostatnia zmiana: 25.03.2012, 20:35:56 wysłane przez DaFFy » Zapisane

Axoi
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 25.03.2012, 19:59:59 »

Dwa i pół roku pracy od powstania miasta. Ja dołączyłam dwa lata i trzy miesiące temu. Dwa dni przed sylwestrem trafiłam na stronę GPT2, zarezerwowałam puzzla i robiłam, nocą początku nowego roku. Pamiętam że miałam w tamtą północ otwarty plik z moim pierwszym puzzlem i męczyłam się z napisem na moim fatalnym delfinarium. Pamiętam tez że gdy dodałam puzzla Cieszyłam się z każdej uwagi, komentarza admina, dodanie puzzla potem. Dzisiaj sama co chwila się czyjegoś puzzla czepiam, sama jestem adminem, miasteczka, dodaję puzzle. Szczerze mówiąc wtedy się nijak nie spodziewałam niczego takiego. Byłam praktycznie pewna że się nie nadaję, a puzzel jest fatalny i go usuniecie. Jak widać stało sie inaczej. Uśmiech
Tamta sylwestrowa noc jak każdy sylwester była jednocześnie końcem i początkiem.
Końcem... Cóż, tego opowiadać nie będę. Długie, nudne, nieciekawe.
Początkiem. Wielu przyjaźni. Zaufałam kilku tutejszym mieszkańcom, nie żałuję. W pewnym sensie bardzo mi pomogliście, uzyskać jakiśkolwiek kontakt z otaczającym mnie światem. Nawet nie wieci jaka ze mnie wcześniej była samotniczka.

Dzisiaj wprowadzamy kolejny sezon miasteczka, kolejna zmiana. Mam nadzieję że nie tylko mi miasteczko pomoże się ogarnąć.

Dziękuję wam za współpracę.

I za przyjaźń, dodam od siebie.

Pozdrawiam
Axoi
 
Zapisane
AfroMetal
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 65
Galeria Użytkownika


Tak, mam afro i słucham metalu.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 25.03.2012, 20:50:51 »

W GPT siedzę prawie od początku, i mówię tu o GPT1. Dwójka zaczęła się dla mnie w "testach beta". Nie żałuje ani chwili spędzonej nad puzzlami, dyskutując o mieście i wszystkim innym, komentując i oceniając.

Zebrała się na prawdę fajna ekipa, wspierająca się i wytykająca błędy, wnosząca wiele ciekawych pomysłów. Cieszę się, że ciągle się rozwija, ciągle nowi "młodzi i gniewni" graficy dołączają do projektu. Taki na przykład Deykun, Axoi, którzy dołączyli do nas dopiero w GPT2 i to nie od początku, a wydają się być z nami od zawsze. Robią więcej ode mnie i robią to lepiej. Takich ludzi nam trzeba i cieszę się, że są.

Każdy włożył kawałek serca w nasze Gimpowe Pikselowe Miasto. Każdy ma jakieś wspomnienia. Jakieś doświadczenia. Każdy na pewno po prostu dobrze się bawił. Żeby to trwało jak najdłużej.

Część z ważniejszych dni w roku spędziłem albo na IRC-u GPT, albo nad puzzlami... Dwa razy wieczór urodzinowy, dwa sylwestry... Boże Narodzenie 2010... i często pewnie w takich chwilach będę zasiadał przed ekranem z GIMPem, obrazem 150x150px i ołówkiem "w ręku". Nie żałuję.

Dziękuję wszystkim, a szczególnie Daffy'iemy i pevelowi, za inicjatywę, opiekę nad nami, często nie potulnymi barankami. Za pracę wszystkich, czas, za to, że jesteście ze mną, z nami od ponad dwóch lat i za to, że pewnie będziecie jeszcze długo.

Życzę nam wszystkim wytrwałości i pomysłów.

Pozdrawiam,
AfroMetal
Zapisane


"Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na bilion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na bilion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
— Terry Pratchett
Mort
elementiro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 31.03.2012, 19:27:30 »

W GPT jestem stosunkowo od niedawna (krócej niż pół roku), więc pewnie nie mam tylu związanych z nim doświadczeń co niektórzy, lecz napotkałem tu niezwykłą atmosferę. Atmosferę wzajemnej pomocy i współpracy. Od samego początku inni użytkownicy GPT byli dla mnie mili. Pomagali mi i służyli dobrą radą. Teraz ja mogę pomagać innym. Mam ogromną nadzieję, że całe miasteczko i ów łańcuch pomocy i współpracy będą trwać jak najdłużej.

Dziękuję wszystkim i życzę im kolejnych sukcesów w GPT. Tym bardziej, że będzie co tworzyć, bo rozpoczął się 2 sezon.

Dziękuję i pozdrawiam,
      elementiro
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkGimpuj Pixel Town (Moderator: Daffy)Wątek: O tym jak graficy tworzą wymarzone miasto - GPT2
Skocz do: