Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Prace Kamiko  (Przeczytany 81110 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #42 : 21.03.2013, 21:59:12 »

Czy dobrze kojarzę? Jesteś autorką powieści "Wielki Północny Ocean", tak? Wpisałam tę frazę w Google, bo wybacz, ale nie słyszałam wcześniej o takiej książce, więc chciałam sprawdzić czego parodią jest Twój komiks. Przeczytałam, krótką recenzję i zdaję mi się, że ten mega poważny osobnik to Rin, a ten drugi to Enesion? Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie Uśmiech
Postacie w tym komiksie są fajnie narysowane, lubię taki styl. Nawet bardziej mi się podoba niż poprzednie(spaczenie od monochromatycznych mang? Język) Co do braku chęci do malowania, to nie przejmuj się, dasz sobie z tym radę. Ja też niedawno przechodziłam okres niemocy twórczej, który trwał dość długo, ale jakoś z niego wychodzę Uśmiech

Czekam na kolejne prace Uśmiech

PS. Zauważyłam, że pod niektórymi Twoimi pracami zablokowana jest możliwość dodawania komentarzy, to celowy zabieg?


Edit: Właśnie przejrzałam resztę Twoich prac i widzę, że Rin ma blond włosy, czyli tamten w komiksie to nie Rin?
« Ostatnia zmiana: 21.03.2013, 22:13:34 wysłane przez Hasia » Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : 22.03.2013, 15:06:48 »

Tu nie chodzi o żadną niemoc twórczą (co to jest w ogóle? brak pomysłów i chęci? To nie mój problem), tylko o jakiś psychofizyczny opór przed samym aktem rysowania (połączony z czysto fizycznymi objawami, np. duszność). Smutny

Znajdywałam różne dygresje w sieci o "lęku białej kartki", itd. na stronach profesjonalnych artystów, ale nie potrafię się przełamać - a całe życie się z tym męczę i nie mogę znaleźć wyjścia z tego ciasnego tunelu Smutny

To Kruk i Enesian.

Rin jest tutaj:



P.S. Drugi tom jest już w przedsprzedaży w Empiku, Merlinie i Matrasie http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2013/081/8/6/volume_2_by_wszechocean-d5yuqah.png Chichot
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #44 : 22.03.2013, 15:26:21 »

Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, naprawdę. mam nadzieję, że jakoś się z tym uporasz. A nie moc twórcza to właśnie coś takiego jak napisałaś.

Co do komiksu, to ten podporucznik to musi być bardzo pozytywna postać w Twojej powieści Uśmiech Z wielką przyjemnością przeczytałabym bym humorystyczną historię z tak przerysowanymi charakterami bohaterów. Po prostu lubię takie rzeczy Uśmiech
Mam nadzieję też skusić się kiedyś też na Twoją powieść Uśmiech
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 22.03.2013, 15:32:46 »

Kurczę, ja mam chyba to samo, tylko zamiast duszności mam wrażenie jakby mi ręce omdlały albo jak bym miała dwie lewe. To pewnie jakiś rodzaj fobii czy blokada psychiczna. Myślałam, że tablet mi pomoże, bo ołówka do ręki już nie biorę od dawna, ale jakoś na razie kiepsko to wygląda.
« Ostatnia zmiana: 22.03.2013, 15:44:48 wysłane przez bea » Zapisane
Cloud
Moderator

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #46 : 22.03.2013, 15:53:12 »

To się nazywa strach przed porażką;) Boicie się, że po prostu nie będzie Wam wychodzić, że nie przedstawicie tego co macie w głowie. Jak sobie z tym poradzić? Zacząć bazgrać, kilka linii i kółek, jakieś bzdety. Można też stępić ołówek, bo często idealnie naostrzony może również powodować ten sam strach co czysta kartka :p. Mi to pomaga osobiście.

A w sprawie komiksów... Nie mój typ humoru, jednak bardzo fajna kreska, przyjemne w odbiorze Uśmiech
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : 22.03.2013, 17:24:15 »

Bea, a ja ma dodatkowo nerwicę serca + wadę wrodzoną, więc to naprawdę przysparza mi mnóstwo nieprzyjemności :<


Cloud, a czemu realistyczna kobieta wychodzi mi dużo lepiej niż ludzik z kropkami zamiast oczu? Pewnie nie jest bez znaczenia, że kobieta nic mnie nie obchodzi i traktują ją wyłącznie jako ćwiczenie do odpracowania, ale jak ma mi pomóc ta wiedza?


Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #48 : 23.03.2013, 16:29:10 »

Zapraszam do mojego Szkicownika:



http://pisarka.tumblr.com/
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #49 : 28.03.2013, 10:11:46 »

ćwiczenie po nocy

Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 28.03.2013, 10:46:35 »

Cóż ja Ci mogę pisać Język Z rysowaniem radzisz sobie bardzo dobrze(jedynie do dłoni znów mam zastrzeżenia Język, ale to wymaga osobnych ćwiczeń). Doskonale wiesz jak się rysuje i z czym to się je Chichot

Nie mam co się rozpisywać, bo to tylko ćwiczenie.

Czekam na więcej Uśmiech
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : 12.04.2013, 12:25:39 »

Dzięki, Hasia :3

Dzisiaj tylko to:
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #52 : 12.04.2013, 21:19:35 »

Biedna rybka Smutny

Pomysł na komiks fajny, zabawny, może trochę makabryczny Duży uśmiech, ale wolałabym go oglądać w stylu poprzednich Twoich prac. Chyba późna godzina wpłynęła na jakoś wykonania tego komiksu. Strasznie chaotyczna kreska. Mnie osobiście razi taki brak panowania nad ręką. Bardziej potraktowałbym to jako szkic komiksu, niż gotowy komiks.

Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 12.04.2013, 21:41:55 »

Dzięki za koment.

1 - moje szkice są lepsze od moich gotowych prac
2 - zauważyłam, że wolę szkice od gotowych prac innych ludzi (np. szkice dawnych mistrzów malarstwa, zamiast gotowych płócień, szkice koncepcyjne zamiast finalnego produktu, itd.)

Podobał mi się końcowy, nabazgrany efekt, więc spróbowałam jeszcze raz w tym stylu (nie zemdlej - koszmarne dłonie Chichot ): http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2013/102/1/0/10d1cdf24cd631b6279a138c1385834d-d61ewdr.png
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : 12.04.2013, 22:07:54 »

Ponyo. Jak strasznie lubię filmy Miyazakiego, to tego jeszcze nie miałam okazji obejrzeć i nie załapałam w pierwszym komiksie, że to postacie z tego filmu Język Szczerze, to myślałam, że dłonie będą koszmarniejsze Język Uwierz widziałam gorsze Mrugnięcie

Nie powiedziałabym, że Twoje szkice są lepsze od gotowych prac. Mi bardziej podobał się styl wcześniejszych komiksów. A co do szkiców dawnych mistrzów, zauważ, że nie ma w nich właśnie takiego bazgrania. Nawet nad szkicem trzeba panować.

Ale ja to ja, więc moje upodobania nie muszą być Twoimi Uśmiech, bo w tworzeniu, najważniejsze jest aby czerpać z tego przyjemność Uśmiech


Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : 14.04.2013, 00:46:15 »

Hasia, a ile się tych szkiców mistrzów zachowało? Naprawdę niewiele... I to raczej studia do płócien niż szkice i bazgroły jako takie.

Ja najbardziej lubię takie szkice, gdzie z multum roztrzęsionych linii wyłaniają się konkretne kształty, ale całość ma w sobie tę "niestaranność".



EDIT

Ech, nie wiem, co z tego wyjdzie:



EDIT



//Hasia: Połączyłam wiadomości.
« Ostatnia zmiana: 14.04.2013, 11:06:06 wysłane przez Hasia » Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Prace Kamiko
Skocz do: