Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: TODO Rewolucji  (Przeczytany 77781 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 20.03.2012, 10:44:16 »

Autoryzacją, patronatem, jakością gwarantowaną przez markę PFUG.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 20.03.2012, 10:55:56 »

To już napisałeś, tylko jak widzisz hierarchię, sposoby zarobku klient -> forum -> wykonawca zlecenia?
Czym to miałoby się różnić od zamieszczenia postu w dziale "Zlecę/Sprzedam"?

No ale to już wszystko wyjaśnia.
Bo cały czas myślisz w kategoriach forum, zapomnij o nim. Byłoby tak jak to normalnie na rynku wygląda. Przyjmujemy zlecenia jako firma PFUG, rozdzielamy je między aktualnie wolnych projektantów, którzy realizują je w mniejszych lub większych grupach, ewentualnie samodzielnie w przypadku mniejszych zleceń. Kasę przyjmujemy jako firma, wystawiamy fakturę - to powiększa wachlarz klientów, większość sensownych chce faktury. Pracownicy dostają normalne wynagrodzenie miesięczne. Problemem mógłby być wiek wielu z was, ale to też da się rozwiązać. Oczywiście system z normalnym wynagrodzeniem na początku niekoniecznie mógłby funkcjonować, ale w miarę rozwoju to wszystko zaczęłoby trybić. W każdym razie to tylko takie gdybanie...
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 20.03.2012, 11:07:00 »

No właśnie, cały czas myślałem w kategoriach forum, bo z tym chciałem powiązać to wszystko (znaczy się sklep, smsy, paczki za konkretną cenę PZ/zł or sth) Język A do tego co piszesz przydałaby się tęga głowa z rachunkami by nie popieprzyć. Nawet jeżeli to tylko gdybanie, myślę, że warto to zapisać jako kolejny etap (przed etapem 3).
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 20.03.2012, 11:15:45 »

Forum jest niezbędne - to wylęgarnia nowych pracowników Mrugnięcie
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 20.03.2012, 11:55:01 »

Dobrotek, jeśli chodzi o sklep, smsy, itd. to musiałby się pojawić Cakper, w końcu on jest właścicielem forum.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 20.03.2012, 17:29:56 »

Dobrotek, jeśli chodzi o sklep, smsy, itd. to musiałby się pojawić Cakper, w końcu on jest właścicielem forum.


Walić go:)

Typhon: *aplauz*
« Ostatnia zmiana: 20.03.2012, 19:05:27 wysłane przez Typhon » Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 20.03.2012, 17:39:19 »

Nesq, "Przejmujemy to forum."  Zły
Zapisane

Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 20.03.2012, 18:54:40 »

Ja nie jestem pewien tych smsów. Jakiś sposób zarobków trzeba wymyślić, ale smsy to chyba najgorsza próba podejścia do tego. Za dużo podatku jest odciągane z tego przez serwisy, które umożliwiają takie sensacje.
Najlepszy jest pomysł ze studiem graficznym, ad. zarabiania na forum i przy okazji trochę na siebie.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 21.03.2012, 00:34:21 »

Gadałem z Cloudem i Soolym co do legalności działania systemu finansowego, nie jestem pewny czy w ogóle jest taka możliwość czy coś.

Forum, Blog oraz sklep jest organizacją sensu stricte. I teraz na przykładach, by było łatwiej.

Łączny dochód wyszedł 1000 zł. Jednak by uniknąć kolosalnych podatków, stosujemy zasadę, że dochód = ponoszone koszta.
Czyli 1k mamy do rozdysponowania i działalność wychodzi na 0, a wiadomo, że dochód = 0*podatek = 0, więc tą kwestię mamy z głowy. Teraz, jak tą forsę rozdysponować?

Zakładając, że (również przykładowo), dochód roczny powyżej 536,34zł jest podatkowany, ale poniżej już nie. Teraz tak - w zespole mamy 10 osób. Rocznie mamy 1k na koncie, czyli po 100 na głowę, czyli = 8,33zł/miesięcznie. I mamy całą kasę rozdysponowaną, a podatek uczestników nas nie martwi. W ten sposób, na domeny, wsparcie finansowe konkursów już jest, wsparcie dla developerów GIMPa też będzie, rozwój profesjonalnych zleceń (Sooly, coś dla Ciebie Mrugnięcie) nie będzie przeszkodą samo w sobie.

Teraz pytanie -> jak te 8,33zł ma wrócić do osoby zarządzającej finansami, by ominąć podatek, oraz żeby nie był to jako dochód w przypadku poważnej firmy?
Generalnie, chodzi o stworzenie koła, które będzie się kręcić, wypuszczając możliwie najmniej na podatek, teraz pytanie bo to co zostanie trzeba będzie odprowadzić do urzędu skarbowego, tak czy siak.
W to wszystko można jeszcze wpleść ten system, że firma może przekazać 10% swoich dochodów jako darowizny. I tu znowu - jak darowizna ma wrócić do osoby zarządzającej finansami, tak by ominąć podatek? Ofc, darowizny i ten obrót, będzie się toczył wśród zaufanych osób.

Bo inaczej podatek od każdego towaru, podatek od dochodu, podatek od oddychania zwyczajnie wpieprzy nasze 99% budżetu i z 1000zł dochodu zostanie tylko 10zł, a za to co najwyżej możemy kupić luksusowy papier do tyłka.

Przyznam, że jestem laikiem w tych kwestiach i wiem, że to niezbyt bezpieczne rozmawiać o tym na forach, ale nurtuje mnie czy takie rozwiązania byłyby w pełni legalne? Jeżeli coś jest nie tak, to odstępujemy od tego pomysłu. W ogóle najlepiej, żeby w tej kwestii wypowiedział się ktoś ogarnięty, bo to tylko pomysł i nie wiem w ilu % realny Język
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 21.03.2012, 01:02:04 »

Co Wy macie w głowie  Co? Ja tu rzucam pomysłem, a ci już kombinują jak ominąć system podatkowy.


Zakładając, że (również przykładowo), dochód roczny powyżej 536,34zł jest podatkowany, ale poniżej już nie.
Nie wiem czy gdzieś to sprawdzałeś czy tak rzuciłeś, ja nie wiem jak to jest z firmami, ale w przypadku os. fizycznych ta kwota jest znacznie wyższa - coś koło 3 000 zł.

Ale jeśli już tak mamy to rozważać to trzeba by znaleźć kogoś, kto weźmie na siebie odpowiedzialność - i tu pojawia się problem...
Bo są dwie opcje - albo ktoś zakłada działalność gospodarczą, która na obecnym etapie nie ma racji bytu, albo wybieramy kogoś, kto będzie po prostu brał to pod siebie i ewentualnie rozliczał w swoich PIT-ach.

Tylko to w przypadku rozkręcenia zleceń, tak naprawdę na razie nie ma potrzeby martwienia się podatkami, przelewy rzędu 5, czy 10 zł za jakieś paczki materiałów itp. nie mają żadnego znaczenia. Działałoby to tak jak smyczki, czy kubki, za które normalnie przelewaliście kasę do Danyeru i nikt się urzędami nie martwił.
Bardziej powinniście się zainteresować znalezieniem zaufanej osoby do przyjmowania kasy.
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 21.03.2012, 01:45:23 »

Dobrotek, mam screena, skończysz w pierdlu.

Teraz tak serio, nie chcę tutaj gasić tego zapału, ale kto poważny zleci jakąś robotę.. forum? Co w ogóle chcemy robić, jak chcemy trafić do klienta? To by wymagało całkowitego "przeprogramowania" gimpuja, a póki co to nawet pieprzonego designu (dla siebie) nie ma jak zrobić, a co dopiero dla klienta.

Zapisane

Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 21.03.2012, 08:41:16 »

No ja szczerze mówiąc też jestem trochę przerażony reakcją chłopaków, ale nie chciałem ich tak zderzać z rzeczywistością.
Także może warto zacytować słowa z poprzedniej strony:
Widzę, że tu jakieś rewolucje chcecie wprowadzać, moim zdaniem najpierw należałoby się zająć nowym smf i layoutem, a dopiero potem wszystko malutkimi kroczkami wprowadzać.

Także zróbcie najpierw to, a potem będziecie/będziemy myśleć co dalej.

Teraz tak serio, nie chcę tutaj gasić tego zapału, ale kto poważny zleci jakąś robotę.. forum? Co w ogóle chcemy robić, jak chcemy trafić do klienta?

No nie forum, pracowni graficznej. A zlecenia można przecież licytować na portalach freelancerskich.
Zapisane

Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 23.03.2012, 19:58:26 »

Dobrotek, mam screena, skończysz w pierdlu.

Nesq, wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć Chichot

A tak na serio, Sooly, wolę teraz zapuścić pomysł przygotować plan, by potem nie gdybać tylko lecieć z głównymi założeniami, a z nieprzewidzianymi przeszkodami walczyć potem.

Co do galerii jest taki myk. Przechodzimy na SMF 2.0 i rezygnujemy z obecnego pluga.
Za to w profilu dodamy ustawienie - Galeria [pole wpisu ULR-a do tematu pełniącego funkcję galerii] i już.
Galerie będą działać na tej samej zasadzie co obecnie na forum (w sensie postów na forum)

Jeżeli praca jest wybitna - otrzymuje wyróżnienie (tu akurat nic nowego). A jeżeli będzie więcej takich w tym samym czasie - utworzy się osobny plik HTML, gdzie będą miniaturki z odnośnikami do posta, gdzie ta praca miała miejsce. Aby uniknąć wygaśnięcia obrazka, możemy zrobić też tak, że miniaturka będzie miała linka do pełnego obrazka na tej samej stronie. Za jakiś czas spróbuję to odtworzyć graficznie, by wyjaśnić jak to ma wyglądać dokładniej Uśmiech


Edit: Zobrazowanie dodawania galerii do profilu:


Co zaś wszystkich rekomendacji, to bardziej by mi chodziło o system jak na cghub.com i obok tego linki do złotej galerii i srebrnej. (raz na pół roku aktualizacja). Oraz wrzucić gdzieś szczegółowe info do rotatora czy coś w tym guście.
« Ostatnia zmiana: 23.03.2012, 22:44:51 wysłane przez Dobrotek » Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 23.03.2012, 22:51:22 »

System galeryjny jest bardzo wygodny, wystarczyło by tylko zmienić plugin na jakiś bardziej funkcjonalny i sprawniej działający, moim zdaniem dawanie w profilu linku do galerii to niestety krok w tył, ale chciałbym też poznać inne opinie.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: TODO Rewolucji
Skocz do: