Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyBitwy użytkowników (Moderator: Ziomioslaw)Wątek: Turniej: Cloud, Rejke, Typhon (Prehistoria + elementy sci-fi - Digital Painting)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Turniej: Cloud, Rejke, Typhon (Prehistoria + elementy sci-fi - Digital Painting)  (Przeczytany 17903 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« : 22.02.2012, 20:10:14 »

Typ pracy: Digital Painting oczywiście
Temat pracy: Prehistoria + elementy sci-fi ;p
Wymiary: dowolne
Programy: GIMP, MyPaint, Alchemy
Rozstrzygnięcie: do 5 pkt. przewagi, bądź przez tydzień

A:
http://dl.dropbox.com/u/30924935/poza1.png

B:
http://www.gimpuj.info/replacement.png

C:
http://dl.dropbox.com/u/168518/diatrymaIzabelaLatak.png

Powodzenia.

A: 0
B: 0
C: 0
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 22.02.2012, 20:26:32 »

A: 0
B :2
C: 0

Od strony technicznej się nie wypowiem.
W pracy A ciekawa kompozycja, jednak B i C bardziej oczom mym się spodobały.
Po chwili napawania się pracami, T-Rex po prostu Mnie pożarł, zatem mój głos leci na pracę B.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Amos01
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 25
Galeria Użytkownika

Amos01


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.02.2012, 20:54:03 »

Postaram się krytycznie odnieść do każdej z prac.

A: 0 Jeśli chodzi o anatomię, kompletna katastrofa, wiem, że to prehistoria, ale on w ogóle nie ma łokci, a prawa ręka jest krótsza od lewej, a głowę wbitą w klatkę piersiową. No i o ile śnieg na drzewach jest zabójczo ostry, to o tyle ślady, które znajdują się w mniej więcej tej samej odległości, są rozmyte. Pracy brakuje głębi.

B :2 Głosu Rejke nie liczymy, tak? Ha, tu było mi się ciężko do czegoś przyczepić, ale pooglądałem trochę zdjęć rekonstrukcji tyranozaura i zauważyłem, że u Ciebie skóra tego zwierzęcia jest zbyt gładka, w co niektórych miejscach powinny uwydatniać się kości i kosteczki. Również brakuje mi jakichś kawałków wcześniejszych ofiar, jakichś oderwanych ścięgien, czy włókien mięśniowych, które dodałyby pracy smaczku. Moim zdaniem jest to praca najlepsza z tych trzech, świetne jest to rozmycie tła, które nadaje niesamowitą głębie pracy. Mój głos leci tutaj.

C: 0 Pomysł chyba najlepszy, ale wykonanie kuleje. Ta wisząca skała na niebie (czy coś w ten deseń) jest ostrzejsza niż wylot jaskini, ostrzejsza nawet niż twarz tego jaskinowca, przez co w sumie nie wiem na czym mam skupić swoją uwagę. Skupiłem ostatecznie na skale, która zajmuje 1/20 pracy. Również dyfrakcja świetlna nie została uwzględniona (lubię się tego czepiać, jedyne co pamiętam z fizyki Chichot), cień przy blisko obiektu musi być bardzo ostry, po czym się rozmywać aż do płynnego przejścia w jego brak, tutaj wydaje się na całej lini rozmazany. Bardzo ładne niebo.

PS. To o te kreski chodziło? Język
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 22.02.2012, 21:22:30 »

A:0
B:3 Praca najlepsza pod względem technicznym, chociaż pomysł mógł być bardziej oryginalny.
C:0
Zapisane

sinapis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

sinapis


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.02.2012, 21:28:45 »

A:0 Pomysł bardzo mi się podoba, niestety trzeba troszkę popracować nad warsztatem i anatomią.
B:3 Swietne wykonanie, ale...pomysl najsłabszy. Nie widze SF ani ani. Super fajny, ekspresyjny T-REX (może troszkę zbyt plastikowa skóra) ale nic ponad to w temacie.
C:1 Ta praca jest najbardziej zrównoważona - dobry pomysł (oddaje założony klimat) i poprawne wykonanie (z niewielkimi zastrzeżeniami)
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.02.2012, 21:30:24 »

Cóż, pomysł pracy A - coś by się dało z tego klimatu wyciągnąć, ale niestety jest słabo. Praca B miażdży technicznie, ale pomysł też niezbyt oryginalny - nie trzeba daleko szukać - Jurassic park się nasuwa jako pierwsze, jednakże moim zdaniem jest to, ogólnie rzecz biorąc, najlepsza praca Uśmiech Praca C - pomysł genialny, jednak, podobnie jak w pracy A - technicznie wiele brakuje, co ostro się odbija się na jakości.

Zatem wynik wygląda tak:

A: 0
B: 4
C: 1
Zapisane
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22.02.2012, 21:31:11 »

A: 0
B: 5
C: 1

Pozwoliłem sobie nie zaliczyć głosu Rejke, z oczywistych względów.

A:
Dobre wrażenie przestrzeni, podoba mi się ten okrąg z drzew. śnieg jest świeży, puszysty i miły dla oka. Całkiem ciekawa poza (chociaż lewa stopa do poprawy - wygląda jak pozbawiony kości, skrzywiony do przodu kikut). Drażni mnie trochę brak odcieni na drzewach; powoduje że obraz staje się momentami plaski. Przepalony niebieski kolor na rękach, przepalone włosy i przepalony cień pomiędzy nogami - oj ktoś za dużo burna używa. Miecz świetlny nie jest zbyt ładny (rozmazane to i krzywe), a zupełnie niepotrzebny (element sci-fi wprowadzony na siłę). Odciski na śniegu psują nieco perspektywę,  popraw cienie w tym miejscu - powinno pomóc.

B: Ciężko mi ocenić, bo to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy. Świetne cienie, tylko prawa dolna część stwora wydaje się byc płaska. Anatomia świetna; wydaje mi się jednak, że można by określić początki mięśni, z których wychodzą łapy - powinny już być raczej widocznie (tyranozaur miał co prawda małe łapki, ale jednak miał), odnoszę dziwne wrażenie, że język wychodzi z podniebienia.

C:
Bardzo klimatycznie. Bogata kolorystyka, uproszczony światłocień; całość tworzy pewien styl kojarzący mi się z dzieciństwem (początki digital paintingu, bardzo wiele ilustracji do książek dziecięcych tworzono w ten sposób). Przesadne rozmycie podłoża nie wpłynęło na polepszenie głębi, wręcz odwrotnie jest przez to płasko i niechlujnie. Nogi Homo neandertalensisa powinny być krótsze od człowieka współczesnego, a w tej pracy jest na odwrót, coś nie tak. Przyznam że całkiem nieźle wyszły dłonie. Poza bardzo ciekawa, kojarzy mi się z modelem na wybiegu.



Wszystkie prace cieszą me oczy. Wybrałem 2 obraz, ponieważ najzwyczajniej w świecie ta osoba ma największy staż w rysowaniu i digital paintingu. Wszystkie osoby mają potencjał i chęci, kwestia czasu. Cieszę się, że malowanie jest coraz bardziej powszechne na forum, myślę że wszyscy na tym skorzystamy.
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 23.02.2012, 15:24:12 »

A:0 - Świetnie zrobiony śnieg, za to drzewa będące najbliżej wydają się nieestetyczne. I to czerwone coś przy włóczni nie pasuje
B:6 - Nieeeessaaaamowite. Genialne tło, świetnie namalowany diunuś Mrugnięcie. Mistrzowskie operowanie światłem.
C:1 - Chyba najlepsza wg mnie interpretacja tematu, aczkolwiek  szyja u ... tego stworka mogła by być mniej kolorowa


PS. I tak wiadomo czyja jest czyja. Typhona nie da się nie rozpoznać Mrugnięcie. Rejke też jest jedyna taka.
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 23.02.2012, 17:58:42 »

Zwyciężył:

Typhon

Gratuluję.
Zapisane
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 23.02.2012, 18:03:55 »

Szybko rozegrana, cieszę się, że ludzie brali udział w głosowaniu Mrugnięcie
Teraz już mogę oficjalnie pogratulować Typhonowi, i dzięki obojgu za bitwę!
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 23.02.2012, 18:41:10 »

Dzięki wielkie za walkę Uśmiech
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyBitwy użytkowników (Moderator: Ziomioslaw)Wątek: Turniej: Cloud, Rejke, Typhon (Prehistoria + elementy sci-fi - Digital Painting)
Skocz do: