Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wybór szkoły  (Przeczytany 13468 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« : 11.02.2012, 17:19:18 »

Jestem w klasie 3 gimnazjum, a więc najwyższy czas wybrać szkołę Język. Ogólnie chodzi mi o to, żeby pójść w grafikę i rzeczy z nią związane Chichot. Myślałem o projektowaniu i kodowaniu stron, tworzeniu aplikacji na smartfony itp. dlatego najlepiej jakby uczyli PHP, Java lub C++. Chciałbym pójść do technikum, ale liceum profilowanym też nie pogardzę. Jaki kierunek wybrać? Ogólnie mam zamiar iść do Szczecina, więc może ktoś kto tam się uczy opowie mi o tamtejszych szkołach. Najbardziej zależy mi na opiniach z doświadczenia Uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.02.2012, 17:26:15 »

Gdzieś słyszałem zasadę, że jeżeli masz już na dobrze przyjęte cele - kieruj się do technikum, tam się nauczysz tego co będzie niezbędne. A jeżeli nie wiesz dokładnie, bądź samo słowo "technikum" sprawia, że masz ciary na plecach to idź do liceum, jednakże miej świadomość, że jest baaaaaardzo wątpliwa szansa na to, że chociaż nauczą Cię tego co chcesz.

A co jeżeli patrzysz jeszcze dalej? Studia, politechnika czy uniwerek? Polecam zaznajomić się z opiniami osób, które już maja to za sobą Mrugnięcie

Link do tematu

Od siebie dodam, że jeżeli chodzi o liceum, to jest strzał w stopę. Nawet na profilu mat-infa, nie nauczą porządnie HTMLa, CSS, ba nawet do PHP czegoś takiego nie miałem, zaś C++ skończył się na przerabianiu pętli. Za to jest full matmy, fizyki, która częściowo ma zrekompensować to co czeka mnie na uniwerku tudzież na politechnice (o ile się dostanę Język)
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11.02.2012, 17:36:52 »

W takim razie raczej pójdę do technikum. Dzięki za lekturę na dziś Chichot. Czytałem gdzieś o kierunku "technik cyfrowych procesów graficznych". Czy to dobry pomysł?
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 11.02.2012, 20:28:47 »

Ja będę na pewno cisnął na Liceum Mat-fiz-inf, do tego korepetycje na DUGu Mrugnięcie i bedzie to co chcem Mrugnięcie a dlatego na taki kierunek, bo chce 2 kierunki zrobić (albo chociaż jeden z nich) tj. bede albo robotykiem, albo programistą, albo oboma Mrugnięcie

Ps. Skwara a skąd jesteś Mrugnięcie sądząc po szkole to pewnie z sąsiedniego województwa (ja z Lubuskiego)
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 11.02.2012, 20:32:20 »

Podepnę się z lekka pod temat, gdyż jestem w podobnej sytuacji Mrugnięcie Jestem z Sopotu, znalazłem 5 techników w Trójmieście, które biorę pod uwagę. Rozważam zawody technik informatyk i technik cyfrowych procesów graficznych. Jednak z nastawieniem na technik informatyk, gdyż zdaje się, że to drugie to bardziej w kierunku druku itp., z takim zawodem można np. w drukarni pracować. Chętnie jednak bym się coś więcej o tym dowiedział, może jest tu ktoś, kto uczy się w takim technikum?
Nie wiem, czy jest coś takiego we wszystkich technikach, ale w dwóch z wybranych przeze mnie szkołach są na stronie opisane specjalizacje. Jest to faktycznie jakieś konkretne ukierunkowanie, czy tylko z nazwy to się tak nazywa? Zastanawiałbym się w takim wypadku pomiędzy grafiką komputerową, a aplikacjami internetowymi.

Sorry skwara, mam na dzieję, że Ci taka podpinka nie przeszkadza Mrugnięcie
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.02.2012, 20:36:39 »

Ja panowie stwierdzam, że jeśli ruszę i opanuje kodowanie to już produkcji web aplikacji nauczę się z czasem Mrugnięcie, a grafikę można ogarnąć na forum i ew, kursach - więc po co się pchać dodatkowo do szkoły, jeśli niektóre rzeczy można ogarnąć samemu Mrugnięcie
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11.02.2012, 21:07:44 »

@ryychuu
Ja jestem z Goleniowa, około 40 km od Szcecina.

@dawidosddl
Spoko, podpinaj się Uśmiech.

@Znowu ryychuu
Z drugiej strony, czemu by nie robić w szkole tego co się lubi?
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12.02.2012, 00:00:10 »

Ja chyba pocisnę w mat/fiz, a potem studia informatyczne, takie klasyczne. Wątpię żebym się mógł utrzymywać z pracy jako freelancer, więc coś trzeba będzie złapać.
Zapisane
Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 12.02.2012, 01:48:56 »

Ja jestem na mat-fiz-inf i jestem zadowolony. Jednak trzeba się liczyć z tym, że na każdym przedmiocie usłyszysz "jesteście mat-fiz, więc logiczne myślenie jest u was podstawą, dla tego będziecie mieli trochę więcej..."...

Jeżeli masz w 100% obrany kierunek, weź technikum. Ale tam jest o wiele więcej pracy, niż w liceum ogólnokształcącym.
Najlepiej to liceum profilowane, no ale te są płatne z reguły.
Zapisane

Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 12.02.2012, 02:00:26 »

@skwara - Bo zainteresowania możesz sam rozwijać zazwyczaj, a tych które samemu duużo trudniej ruszyć, ruszasz w szkole Mrugnięcie

@Typhon - Niekoniecznie, mój kumpel chodzi do technikum do Poznania (koło okrąglaka) i mówi jego koledzy z internatu którzy chodzą do Lice muszą więcej zasuwać Mrugnięcie, wszystko zależy od szkoły
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 12.02.2012, 02:03:00 »

Jeśli chcesz się dostać na dobre studia lepiej wybrać liceum. Mrugnięcie
Technikum przygotowuje zarówno do matury jak i do egzaminu zawodowego, a więc maturę jest zdać znacznie trudniej, bo masz na głowie jeszcze egzamin, zresztą, maturę rozszerzoną z matematyki (bardzo ważna przy studiach politechnicznych) o wiele łatwiej zdać po dobrym liceum mat-fiz niż po technikum.
Zapisane

agape
√ ι ק

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: nesq@gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 842
Galeria Użytkownika


hejo


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 12.02.2012, 22:31:09 »

Ja Ci powiem tak, żadna szkoła Cie grafiki nie nauczy, z programowaniem w sumie podobnie. Technikum graficzne to syf, to tak jak z ASP, jeśli masz talent i chęci to ta szkoła Ci nie potrzebna, jeśli nie masz talentu, ani chęci to szkoła Ci nie pomoże.
Zapisane

Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 13.02.2012, 07:20:16 »

Ciężko mi się wypowiadać, bo nie znam nowego systemu (mimo, że niecałe dwa latka minęły od czasów liceum - "zabawne"). Ze swojego niesamowicie bogatego doświadczenia (całe 3 lata, wohoooo...) mogę ci powiedzieć, że w zasadzie wybór szkoły średniej nie będzie aż tak istotny. Każda szkoła kieruje się programem, który nigdy (bo jest to po prostu niemożliwe) nie będzie zadowalał wszystkich uczniów. Wszystko zależy od ciebie, twoich chęci i włożonej w siebie pracy (ewentualnie od czynnika losowego).
Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 13.02.2012, 11:24:45 »

jeśli masz talent i chęci to ta szkoła Ci nie potrzebna, jeśli nie masz talentu, ani chęci to szkoła Ci nie pomoże.

Talent nie istnieje...
Z resztą gdyby istniał to po co nam wyższe szkoły? Przecież rodzimy się z genem malarza/projektanta/informatyka.

Także nawet jeśli "nie masz talentu" (o zgrozo!), a będziesz się przykładał to się po prostu nauczysz.
Zapisane

Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Wybór szkoły
Skocz do: