Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPAnimacjeWątek: Animowany ogień - wersja trudniejsza
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Animowany ogień - wersja trudniejsza  (Przeczytany 105114 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
danmil7716
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

danmil7716


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 13.12.2015, 14:10:25 »

Mam problem z punktem 13, a mianowicie w ogóle go nie rozumiem. Czy mógłby mi ktoś go wytłumaczyć? Oraz punkt 17 - nie mogę wybrać warstwy odwzorowanie #1. Widoczne są tylko warstwy tło #1 i odwzorowanie #2.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 13.12.2015, 17:56:00 »

A konkretnie czego nie rozumiesz w pkt.13? Nie wiesz, które to narzędzie wyrównanie? Czy może co to jest duplikat?
Narzędzie wyrównanie znajduje się w przyborniku i ma ikonkę: wyrownanie, a służy do wyrównywania/przemieszczania najwyższej widocznej warstwy względem innej warstwy lub obrazu bądź zaznaczenia.
Duplikat to kopia warstwy, w tym konkretnym przypadku kopia utworzona w punkcie 4, gdzie jest mowa o duplikowaniu warstwy.

W pkt.17 wybierasz warstwy w oknie filtra, nie w oknie warstw. W oknie filtra widoczne są tylko warstwy o tych samych wymiarach, co warstwa, na której chcesz zastosować filtr. Jeśli więc którejś nie widać, to znaczy, że ma inne wymiary.

Ogólnie jest to tutorial oznaczony jako trudny, więc przeznaczony nie dla nowicjuszy, a osób już nieźle znających program i potrafiących posługiwać się poszczególnymi filtrami i narzędziami.
« Ostatnia zmiana: 13.12.2015, 18:06:19 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: 1 2 [3]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeTutorialeGIMPAnimacjeWątek: Animowany ogień - wersja trudniejsza
Skocz do: