Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Moje prace  (Przeczytany 3699 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Darkfault
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Darkfault

Kuku :|


Zobacz profil
« : 29.01.2012, 23:23:03 »

Będę wdzięczny za wszelką konstruktywną [CO jest nie tak/CO zmienić] krytykę oraz komentarze :-)

Tak na dobry start:

(z góry zaznaczam: dopiero zaczynam i zapewne popełniam masę błędów: uczę się na bieżąco, rysując i poprawiając. Przeczytałem kilka tutoriali, ale nie potrafię się wczuć w "cudze" techniki - muszę sam dojść w jaki sposób coś wykonać, czy to włosy, czy oczy; czasami wracając do pracy po kilku godzinach/dniach, usuwając dany element i robiąc od nowa)

Rysowane myszką; niektórzy twierdzą, że wyszło trochę "męsko" - jeśli tak, proszę o sugestie jak można temu zaradzić :-)
W sumie pierwsza próba "malowania" czegokolwiek od zera w GIMP'ie
[wcześniej pokolorowałem delikatny szkic z google, jednak autor nie jest znany, więc nie będę umieszczał bo mi się ACTA do tyłka dobierze], według mnie całkiem udana.

« Ostatnia zmiana: 29.01.2012, 23:45:57 wysłane przez Darkfault » Zapisane

~Karmić wyłącznie świeżymi ciastkami :|
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 30.01.2012, 15:33:33 »

Jak na pierwszą pracę(w dodatku myszką) to nie jest źle. Rzeczywiście trochę męsko Ci wyszła, ale to przez grube i krzaczaste brwi. Wszystko jest zbyt rozmazane, za mało ostrości w szczegółach. Włosy może zbyt chaotycznie zrobione, a usta według mnie są za jasne. Cieniowanie, moim zdaniem, też za mocno zachowawcze, więcej odwagi Mrugnięcie
Dobrze, że nie chcesz na siłę naśladować czyiś technik, ale tutoriale o digital paintingu nie mają służyć nauczenia kogoś danej techniki, ale mają pomóc wypracować swoją własną, więc nie rezygnuj z tutoriali, bo one naprawdę są pomocne. No i przede wszystkim dużo ćwicz  Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie,
hasia.
Zapisane

Kutsu
Użytkownik

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 232
Galeria Użytkownika


907610717098


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31.01.2012, 12:14:35 »

Właściwie hasia napisała wszystko co można było. Z tym, że serce mi się raduje kiedy widzę nowe prace, więc cóż: cierpliwości i ćwicz dalej Chichot
Zapisane




Darkfault
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Darkfault

Kuku :|


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01.02.2012, 12:41:53 »

Dzięki za komentarze Chichot

Powolutku: Brwi i usta, w ten sposób?



Co do chaotycznych włosów: Nie miałem zielonego pojęcia jak je zrobić, więc machnąłem plamę w ich kształcie, a następnie machałem pędzelkiem 1px o różnych odcieniach [później lekkie rozsmarowanie i przyciemnienie/rozjaśnienie]

Z rozsmarowaniem fakt, przesadzam - mam jednak tak, że jak coś jest zbyt kanciaste, czy odstaje to tyle będę smarował, aż zacznie hmm "pasować" - czy to bardzo źle? :|
Zapisane

~Karmić wyłącznie świeżymi ciastkami :|
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 01.02.2012, 13:43:21 »

Tak, z takimi brwiami wygląda bardziej kobieco.

Jeżeli chodzi o rozsmarowywanie, to rozumiem, że jako użytkownik myszki musisz się wspomagać tym narzędziem, ale używaj go z umiarem.

Proponuję, żebyś nie męczył już tej pracy ale zaczął nową.

Kilka rad ode mnie:
Maluj na większych formatach( u mnie A5 to minimum, później skaluję zanim wrzucę do galerii).
Może na początek maluj w czerni i bieli.
Staraj się nie pracować na białym tle.
Spróbuj wydobyć formę twardymi pędzlami o zmniejszonym kryciu, a dopiero później jak będziesz chciał, wygładzisz przejścia między kolorami miękkim pędzlem.
O ile to możliwe nie maluj z pamięci. Maluj z natury lub z dobrych referencji.

Życzę powodzenia  Uśmiech

Pozdrawiam,
hasia.
Zapisane

Typhon
Opiekun tutoriali

Reputacja: 20 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 874
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01.02.2012, 23:24:33 »

A najlepiej to zamiast poprawiać, namaluj to jeszcze raz. Więcej się nauczysz ćwiczeniami, niż poprawkami.

Podpinam się pod hasię. Najpierw naucz się rysować to co widzisz, z racji, że mnie uczą rysunku technicznego, to taki polecam. Według mnie rysowanie konstrukcyjne jest najbardziej wiarygodne.

Co do włosów, wystarczy plama. Najpierw ogół, później światło, później kształt, później detal.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DDigital Painting (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Moje prace
Skocz do: