Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak z filmiku zrobić gif.  (Przeczytany 63458 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 23.07.2007, 15:20:42 »

Spadaj. Ten tut jest OK. Jakby tarfił do kosza to by tylko świadczyło, że moderatorzy sa jacyś nieteges. Tut jest OK. A linuxa nie używam. Mam windowasa, więc nie mam pojęcia jak się pracuje na Linuxie. A po za tym zrozumiałam cię. Myślisz, że skoro jestem dziewczyna to można mnie dyskryminować? A nigdzie nie czytałam jak można screena GIMPiem zrobić. Jak jesteś taki oświecony to napisz  Zły


Ziomioslaw: Czy ten tut jest ok? No nie wiem, za samo używanie Windows Media Playera ten tutorial zbliżył się do kosza...

Cytuj
moderatorzy sa jacyś nieteges
radzę uważać na słowa...
Cytuj
Mam windowasa, więc nie mam pojęcia jak się pracuje na Linuxie.
Trzeba się więc dokształcić. Nie wszyscy są dronami.
Cytuj
A nigdzie nie czytałam jak można screena GIMPiem zrobić
Ja też, a jednak umiem robić:) Opiszę Ci to, jak GIMPa zainstaluje.

Już jakoś doszłam (z pomąco Shaha) jak się te zrzuty robi i poprawiłam. A tam nie jest napisane, że modratorzy S! nieteges tylko jakby... to by byli.
« Ostatnia zmiana: 23.07.2007, 16:29:35 wysłane przez dzialo9 » Zapisane

Kifer71
Gość
« Odpowiedz #15 : 23.07.2007, 21:45:31 »

Jak dla mnie cała ta dyskusja jest zbędna.

Po pierwsze: to jest forum o Gimpie, a nie o WMP i FastStone Capture.
Po drugie: po co używać trzech programów do czegoś, co można wykonać jednym, właśnie Gimpem z doinstalowanym GAPem i to w kilka minut, a nie jak u ciebie dzialo9, zapewne w godzinę lub dłużej.
Po trzecie: efekt końcowy jest bardzo mizerny w porównaniu z tym co potrafi GIMP.

Tak na koniec mała rada dzialo9. Skoro twoje tutki trafiają do kosza lub do "perełek" może przestań je pisać, przynajmniej do chwili kiedy lepiej poznasz Gimpa. Trochę więcej samokrytyki.
Zapisane
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 23.07.2007, 21:57:17 »

Samokrytyki? Już sie najadłam samokrytyki. A jak się da tylko GIMPem i GAPem to napisz, chętnie się dowiem. Jestem otwarta na wszelkie poprawki. A Mykuszowi dziękuję. Reczywiście da sie GIMPem zrobić screen.  UśmiechZawstydzony
Zapisane

no-name
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 224
Galeria Użytkownika

no-name


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 23.07.2007, 22:20:47 »


Na ja tym razem wezmę w obronę Dzialo9, ale tylko połowicznie. Tutorial nie jest rewelacyjny, ale nie jest też tak tragiczny, jak to opisujecie.

Jak dla mnie cała ta dyskusja jest zbędna.

Po pierwsze: to jest forum o Gimpie, a nie o WMP i FastStone Capture.
Po drugie: po co używać trzech programów do czegoś, co można wykonać jednym, właśnie Gimpem z doinstalowanym GAPem i to w kilka minut, a nie jak u ciebie dzialo9, zapewne w godzinę lub dłużej.
Po trzecie: efekt końcowy jest bardzo mizerny w porównaniu z tym co potrafi GIMP.

Ja jednak będę się upierał, że trzeba co najmniej dwóch programów, bo Gimp zasadniczo nie jest przeznaczony do oglądanie filmów, tylko trzeba odtwarzacza do filmów (chyba że powstała tak wtyczka, aczkolwiek nie słyszałem).

Ktoś pisał, że sam fakt że tutorial był pokazany na WMP go dyskryminuje, tlyko że WMP ma instalowany każdy użytkownik okienek, a że użytkownik Dzialo9 nie ma linuksa, to nie mogła pokazać jak to zrobić.

Sposób Dzialo9 nie jest sposobem najlepszym (najszybszym) na przerobieniu filmu na gif-a, a oprócz tego trzeba jeszcze 3-go programu. Ale tutorial jest zrobiony przyzwoicie, często są screeny i wszystko jest ładnie opisane. Ogólna ocena to 5/10.
Zapisane
mauf
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: umariusz@jabster.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 464
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 23.07.2007, 23:01:02 »


Ja jednak będę się upierał, że trzeba co najmniej dwóch programów,...

Przeczytaj co napisał @Kifer71 Gimp + wtyczka GAP

Cytuj
Ktoś pisał, że sam fakt że tutorial był pokazany na WMP go dyskryminuje, tlyko że WMP ma instalowany każdy użytkownik okienek, a że użytkownik Dzialo9 nie ma linuksa, to nie mogła pokazać jak to zrobić.

Pod windowsem też da radę.

Cytuj
Sposób Dzialo9 nie jest sposobem najlepszym (najszybszym) na przerobieniu filmu na gif-a, a oprócz tego trzeba jeszcze 3-go programu.

Bzdura, zrzucenie stu klatek filmu przy użyciu Gimpa z GAP-em zajęło mi 40 sekund.
Nie ma potrzeby stosowania innych programów  Duży uśmiech
Zapisane
no-name
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 224
Galeria Użytkownika

no-name


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 24.07.2007, 01:00:26 »


Cytuj
Sposób Dzialo9 nie jest sposobem najlepszym (najszybszym) na przerobieniu filmu na gif-a, a oprócz tego trzeba jeszcze 3-go programu.

Bzdura, zrzucenie stu klatek filmu przy użyciu Gimpa z GAP-em zajęło mi 40 sekund.
Nie ma potrzeby stosowania innych programów  Duży uśmiech

Chodziło mi o to, że jest to wadą tuta Dzialo9, źle to ująłem, powinienem napisac "a nadomiar złego" lub coś takiego Uśmiech.
Zapisane
dzialo9
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 577
Galeria Użytkownika


Beztalencie.


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 24.07.2007, 14:02:12 »

Ja nie znam sposóbu z zrzucamiem GAPem kaltek z filmu. Jak to zrobic? Chętnie się dowiem.
Zapisane

Ravicious
√ ι ק

Reputacja: 11 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 792
Galeria Użytkownika


Yep, that's right


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : 25.07.2007, 16:10:55 »

Cytat: Ziomioslaw
Czy ten tut jest ok? No nie wiem, za samo używanie Windows Media Playera ten tutorial zbliżył się do kosza...

Hehehe, właśnie Język

Cytat: Catchmarx
Ktoś pisał, że sam fakt że tutorial był pokazany na WMP go dyskryminuje, tlyko że WMP ma instalowany każdy użytkownik okienek.

I każdy użytkownik okienek może zainstalować jakiś zamiennik, powiedzmy choćby Sub-edit player...


A tutaj przedstawię coś znalezionego w sieci, zrobionego prawdopodobnie w podobny sposób Uśmiech

Zapisane

Justin
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Wiadomości: 31
Galeria Użytkownika

Justin


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 25.07.2007, 18:58:16 »

Dzialo,Twój język i sposób prowadzenia spokojnej wymiany zdań zaczyna upodabniać się do Twego tuta,bądz na odwrót...
Więcej pokory.

Spadaj. Ten tut jest OK. Jakby tarfił do kosza to by tylko świadczyło, że moderatorzy sa jacyś nieteges. Tut jest OK. A linuxa nie używam. Mam windowasa, więc nie mam pojęcia jak się pracuje na Linuxie. A po za tym zrozumiałam cię. Myślisz, że skoro jestem dziewczyna to można mnie dyskryminować? A nigdzie nie czytałam jak można screena GIMPiem zrobić. Jak jesteś taki oświecony to napisz  Zły
Z naciskiem na
Cytuj
Myślisz, że skoro jestem dziewczyna to można mnie dyskryminować?
Ile masz lat ? Bo niedojżałością należy usprawiedliwić tak infantylne pytanie,stwierdzenia...?

Pozdrawiam.
Zapisane
Izzyx (A.N.Onim)
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika


Contact juggler.


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 12.08.2007, 13:15:00 »

A ktos powie jak ten efekt uzyskać za pomoca samego gimpa - no i Gapa? Bo efekt jest bardzo fajny, a ja przy działanuu z gimpem korzystam z linux'a Uśmiech
Zapisane

Dawniej A_N_Onim.
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwumTutoriale wycofane z indeksuWątek: Jak z filmiku zrobić gif.
Skocz do: