Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: szukam pedzla do gimpa taki jak SPRAY  (Przeczytany 13248 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kamka112
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

kamka112


Zobacz profil
« : 02.01.2012, 20:44:22 »

Potrzebuję pędzle do gimpa którym by sie malowało jak sprejem takim jak w paincie.
« Ostatnia zmiana: 02.06.2013, 02:00:57 wysłane przez bea » Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.01.2012, 00:12:24 »

A korzystałaś z narzędzia aerograf?Co?Aerograf
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.01.2012, 00:19:10 »

@Up:
Sprawdzałam już aerograf z pędzlem ustawionym na drganie, ale to nie daje identycznego efektu, tak więc jeśli już coś polecasz, to najpierw sam wypróbuj.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.01.2012, 01:22:37 »

nie polecam, tylko pytam się (w sumie bez sensu Chichot) poza tym takie pędzle nietrudno zrobić (jutro je zrobię)
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.01.2012, 01:34:53 »

No to trzymam Cię za słowo, bo ja jakoś nie umiem takiego wykombinować. Podobny owszem, ale nie identyczny Smutny
« Ostatnia zmiana: 03.01.2012, 01:45:42 wysłane przez beata072 » Zapisane
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.01.2012, 21:28:41 »

Próbowałam wczoraj zrobić taki pędzel animowany w formacie .gih (kiedys na podstawie pędzla hsparks.gih udało mi się zrobić gwiazdkę) ale niestety mi nie wyszło (przy malowaniu maluje dużym prostokątem), więc jeśli chcesz żeby był bardziej taki jak w paincie (bo z tego co pamiętam to tam chyba maluje serią obrazków) to można spróbować to połączyć w jeden pędzel.
Swoja drogą tez niedawno szukałam takiego pędzla ale stwierdziłam, że mi jednak nie jest potrzebny Mrugnięcie
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03.01.2012, 21:43:23 »

No byłoby to ciekawe, ale teraz nie mam czasu - muszę zrobić/ściągnąć  Zły prezentacje z niemieckiego, bo niedługo wystawienie ocen
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03.01.2012, 21:54:21 »

Niemiecki? Powodzenia.
Ja coś pokombinuję (bo przecież wszystko jest ciekawsze od uczenia się na sprawdzian z tkanek <aniolek>)

Edit:
Trzy lata nie trwało i zrobiłam Mrugnięcie
Wiem, że efekt nie jest powalający, że widać powtarzalność pędzla i że ustawienia przy zapisie były takie na chybił-trafił i na podglądzie jest czarny prostokąt a przy otwarciu go jako warstwy połowa warstw jest również prostokątami ale... udało mi się Mrugnięcie
@dawidosddl. Racja lepiej to wygląda, ale grubość tej linii jest chyba mniejsza niż można zrobić na paincie
ps.dorzucam też xcfa z warstwami można pokombinować z innymi ustawieniami i lepszymi rezultatami.
ps2. niestety nie mogę wrzucić plików osobno- Forum mi nie pozwala Mrugnięcie

* spray.zip (18.29 KB - pobrany 291 razy.)
« Ostatnia zmiana: 03.01.2012, 22:23:00 wysłane przez Żaba » Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03.01.2012, 21:56:54 »

Dobrym sposobem jest użycie Ołówka z pędzlem Circle (01) z ustawionym dużym drganiem, np. 30. Efekt nie jest dokładnie taki, jak w Paintcie, ale podobny, IMHO lepszy.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03.01.2012, 22:48:03 »

Proszę to co zrobiłem:
http://iv.pl/images/08144569184925755926.png

Przepis:
1. Ciapka sprayem w Paincie
2.Zaznaczenie i wklejenie do GIMPa
3.Zapis jako Pędzel

Paczka na zippy, bo jak wysyłam załącznik to rwie mi się połączenie (wykorzystany pakiet danych w Orange)
http://www8.zippyshare.com/v/24096415/file.html
No taki, to każdy by zrobił, nic trudnego ale to nie działa jak pędzel w Paincie. Tak jak już pisałam wcześniej, można zrobić podobny, ale nie taki sam.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 03.01.2012, 23:50:47 »

nom nie to samo, ale nie wiem nawet jak ma być ten pędzel wykorzystany więc to takie błądzenie, szukanie po omacku, pewnie ma wyjść coś a'la śnieg i do tego jest potrzebny ten pędzel, pewnie bez wykorzystani takiego pędzla można osiągnąć taki efekt, może nawet szybciej, ale nie wiemy jaki, można by zrobić to o czym mówi Żaba, poza tym paint zależnie od długości przytrzymania coraz bardziej zamalowuje tym sprayem do osiągnięcia obszaru o jednolitym kolorze..., ja bym proponował zaczekać aż kamka napisze jaki efekt chce uzyskać i wtedy bedziem się bawić... swoją drogą chętnie zobaczę te animowane, jeszcze się z nimi nie spotkałem Uśmiech

Jednak mam wrażenie, że kamka to użytkownik jednego postu, może pochopnie oceniam , ale tak mi się wydaje.
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 04.01.2012, 04:02:29 »

Ryychuu - muszę Cię przeprosić! Nie sprawdziłam wszystkich opcji z tym aerografem. Wystarczy wybrać pędzel Circle albo jeszcze lepiej Circle Fuzzy i aerograf z trybem ustawionym na przenikanie. Im mniejsze krycie, tym rzadsze kropeczki i to jest chyba najlepsze i najbardziej podobne do pędzla spray z Painta rozwiązanie. Zwłaszcza, że przy kryciu 100%, bardzo małym nacisku (ok.4-6), maksymalnym tempie i z największym odstępem, pozostawiony w miejscu sypie jeszcze kropkami aż do uzyskania niemal pełnego krycia, a skala pędzla nie ma wpływu na wielkość kropek. Jednym słowem efekt jest niemal identyczny z tym w Paincie.
PS
Żaba - pędzle animowane powinny być w trybie RGB, poza tym źle wybrałaś opcje podczas zapisu (chyba tak na chybił trafił?) i rysował tylko jedną warstwą. W załączniku masz poprawiony. Nie wiem czy o taki efekt chodziło. Wybrałam podczas zapisu, aby warstwy działały po kolei. Jak Ci nie odpowiada, to możesz sobie zmienić na losowy, czy co tam chcesz. Jak by co, tu masz poradnik: http://docs.gimp.org/en/gimp-using-animated-brushes.html


* sprayZ.rar (461.64 KB - pobrany 209 razy.)
« Ostatnia zmiana: 04.01.2012, 06:41:40 wysłane przez beata072 » Zapisane
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 04.01.2012, 17:19:40 »

Masz rację. Po prostu skojarzyło mi się, że zwykłe pędzle są w odcieniach szarości (żeby można było zmieniać kolor). Racja, opcje zapisu ustawiałam na chybił trafił (bardziej chybił niż trafił). Dzięki za podrzucenie poradnika Mrugnięcie
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 04.01.2012, 18:48:44 »

Aj no wszystko OK Uśmiech a z tym aerografem to strzelałem, sam go praktycznie nie używam
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: szukam pedzla do gimpa taki jak SPRAY
Skocz do: