Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Wymagania dla gry - co to znaczy?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Wymagania dla gry - co to znaczy?  (Przeczytany 3742 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 15.12.2011, 12:59:19 »

Czytam sobie wymagania dla gry, którą chcę kupić i stoi tam: "karta grafiki 256 MB".

Czy ktoś mi może wyjaśnić, co to znaczy? Znam tylko nazwę modelu mojej karty (GeoForce 6150SE) i nie rozumiem, jak po tych megabajtach mogę się zorientować o jaką kartę chodzi. Obejrzałam nawet pudełko po karcie, ale nie widzę tam żadnej informacji na ten temat.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 15.12.2011, 13:58:51 »

To jest ilość pamięci RAM karty graficznej.
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 15.12.2011, 14:00:41 »

A gdzie mogę sprawdzić jaką ma moja karta?
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
domino0330
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 15.12.2011, 14:36:21 »

wpisz to na google, to nie jest takie trudne -.-
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 15.12.2011, 16:37:35 »

wpisz to na google, to nie jest takie trudne -.-

A uwierzysz, że już to zrobiłam? :/

Po prostu dla mnie nie jest to takie oczywiste, czy rozmiar pamięci to to samo co pamięć RAM :/
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 15.12.2011, 16:42:45 »

Cytat: Kamiko
A gdzie mogę sprawdzić jaką ma moja karta?
Najlepiej programem typu Everest. Nie sugerowałbym się wymaganiami gry. Bardzo często mijają się one daleko z rzeczywistymi wymaganiami/optymalizacją. Ilości pamięci nie koniecznie też świadczy o jakości karty graficznej.
Cytat: Kamiko
Po prostu dla mnie nie jest to takie oczywiste, czy rozmiar pamięci to to samo co pamięć RAM :/
Wygląda na to, że ten temat może zakrawać o dłuższą rozmowę, ale jak widzę nie będzie ona miała żadnego sensu. Reasumując. Wymagania podawane przez producenta są niemiarodajne. Jeżeli jesteś ciekawa ile pamięci posiada twoja karta graficzna użyj programu Everest. Dodatkowo możesz skorzystać z tego.
Zapisane

davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15.12.2011, 16:48:29 »

Zacznijmy od tego, że zdaje się GeForce, a nie GeoForce. W 5 minut w Google znalazłem informacje o tym, że karta ta ma dokładnie 256MB pamięci.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Gee
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 268
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 15.12.2011, 16:52:58 »

Zacznijmy od tego, że zdaje się GeForce, a nie GeoForce. W 5 minut w Google znalazłem informacje o tym, że karta ta ma dokładnie 256MB pamięci.
No to nie wiem jak shackowałeś Google, że znalazłeś ile pamięci ma dokładnie jej karta, bo z tego co widzę dostępna jest również wersja ze 128MB... W zasadzie chyba wszystkie układy wypuszczane są (przynajmniej ostatnimi laty) w różnych wariantach jeżeli chodzi o ilość dedykowanej pamięci.
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 15.12.2011, 19:13:03 »

Dzięki, Gee!!
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 16.12.2011, 21:12:06 »

Sorki że się przywalę do waszych googli ale takie sprawdzanie to można sobie odpuścić jestem na 99.9% pewien że jest przynajmniej kilka typów tych kart z którego każda może mieć inny rozmiar pamięci i takie googlowanie to niedaleko nas zaprowadzi

oto programik którym karte sobie sprawdzisz :

http://www.techpowerup.com/downloads/2039d/GPU-Z.0.5.5.exe

ilość pamięci będzie pisała w sekcji "momory size"
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Daffy
√ ι ק

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: vakrim@aqq.eu
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 441
Galeria Użytkownika


Nie noszę skarpetek.


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 16.12.2011, 21:36:28 »

strona która sprawdza czy gra Ci będzie śmigać Uśmiech http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx
Zapisane

Kamiko
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 150
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 16.12.2011, 22:17:05 »

Dzięki - też właśnie nie lubię, jak człowiek pyta się o coś na forum, a ludzie Cię na google'a wykopują :/ Jakoś im nie przyjdzie do głowy, że właśnie dlatego, że google zawiódł, człowiek się pyta.

Stronka niestety sprawdza tylko konkretne tytuły gier - mojej nie ma w spisie.
Zapisane

"Dzisiaj ceni się to, co określa się jako wolność myślenia, ale ceni się ją nie dlatego, że jest wolną myślą, lecz dlatego, że jest wolnością od myślenia, dlatego, że jest wolną bezmyślnością (...)." CHESTERTON

"Some hold the undemonstrable dogma of the existence of God; some the equally undemonstrable dogma of the existence of the man next door." CHESTERTON
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 17.12.2011, 13:16:09 »

Cytuj
Dzięki - też właśnie nie lubię, jak człowiek pyta się o coś na forum, a ludzie Cię na google'a wykopują :/ Jakoś im nie przyjdzie do głowy, że właśnie dlatego, że google zawiódł, człowiek się pyta.

To z przyzwyczajenia, bo właśnie połowa pytań już się przez Google przewinęła...
Zapisane

Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 17.12.2011, 15:07:32 »

a lukałaś w link który ci dałem, tam w tym programiku jest napisane (program sprawdza nie googluje Chichot
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Wymagania dla gry - co to znaczy?
Skocz do: