Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Rangi Cam  (Przeczytany 3046 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Camper1996
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Camper1996


Zobacz profil
« : 26.11.2011, 12:15:37 »

Witam w tym wątku pokaże wam tutka mojego autorstwa jak zrobić swoje własne rangi Cam

1. Tworzymy Nowy obraz ( Plik -> Nowy) z podanymi na obrazku danymi.



2. Wybieramy kolory 65c33c i 5a7050. Bierzemy Gradient i przeciągamy z górnego lewego rogu do dolnego prawego. Powinno nam wyjść coś takiego.



3. Tworzymy nową warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa). Dajemy kolor 000000 jako pierwszoplanowy. Wybieramy pędzel i jakiś wzór ja użyje "InnerUniverse_2" Tryb warstwy ustawiamy na Miękkie światło a krycie na 40.



4. Wklejamy Nasz obrazek ustawiamy go po prawej lub lewej stronie i na oderwane zaznaczenie naciskamy PPM (prawy przycisk myszy) i zaznaczamy Nowa warstwa.



5. Teraz dodajemy Tekst. Moja czcionka to "Sans Bold" o rozmiarze 12 piszemy tekst ja napisałem Administrator. mamy zaznaczoną warstwę tekstowa wiec najeżdżamy na Filtr -> Światło cień -> Rzucanie cienia... i ustawiamy z parametrami podanymi poniżej.



6. Teraz czas na cień ! Tworzymy nową warstwę i wybieramy Zaznaczenie eliptyczne i zaznaczamy tak aby nam pasowało. Jako kolor pierszo planowy wybieramy Biały. Potem bierzemy wypełnienie kubełkiem i naciskamy w miejscu gdzie zaznaczyliśmy. Tryb warstwy zostawiamy a krycie ustawiamy na 20 .



7. Teraz naciskamy Ctrl+A  wchodzimy w Zaznaczenie -> Zaokrąglenie i ustawimy na 20 % naciskamy Ctrl+i teraz na każdej warstwie wciskamy Delete.



8. Teraz  na warstwie tło naciskamy PPM ( prawy przycisk myszy) i wybieramy Kanał alfa na zaznaczenie. Tworzymy nowa warstwę. Następnie wchodzimy w Zaznaczenie -> Zmniejsz i ustawiamy na 2 px teraz naciskamy Ctrl+i i wypełnimy kubełkiem kolorem białym na nowej warstwie i krycie ustawiamy na 40.



9. Znowu wybieramy warstwę tło i naciskamy na niej PPM ( prawy przycisk myszy) i wybieramy Kanał alfa na zaznaczenie. Tworzymy nowa warstwę. Następnie wchodzimy w Zaznaczenie -> Zmniejsz i ustawiamy na 1 px teraz naciskamy Ctrl+i i wypełnimy kubełkiem kolorem czarnym na nowej warstwie i krycie ustawiamy na 40.



10. Teraz dajemy Zaznaczenie-> zaokrąglenie i ustawiamy na 20. Naciskamy Ctrl+i wtedy na każdej warstwie naciskamy Delete. I oto nasz końcowy wygląd.




Dodam w linku także plik xcf
Oto on
ttp://www.przeklej.pl/plik/koniec-xcf-00378g1kc6jo

Mam nadzieje że komuś się przyda !

Sory za obrazki ale spieszyłem się
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 26.11.2011, 16:43:28 »

W punkcie 6 powinno być chyba światło, nie cień? Poza tym nie powinieneś podawać wyłącznie skrótów klawiaturowych; ktoś może mieć przypisane inaczej i nie będzie wiedział o co chodzi. A tak ogólnie, to całkiem dobry poradnik.
« Ostatnia zmiana: 26.11.2011, 20:37:45 wysłane przez beata072 » Zapisane
Camper1996
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Camper1996


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.11.2011, 17:07:36 »

Ok dzięki za poradę
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialeWasze poradniki (Moderator: davlasq)Wątek: Rangi Cam
Skocz do: