Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Śnieg na literkach?  (Przeczytany 3199 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rexon123
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 12
Galeria Użytkownika

rexon123


Zobacz profil
« : 21.11.2011, 23:05:53 »

Witam!
Mam do was pytanie jak zrobić śnieg na literkach?
« Ostatnia zmiana: 26.11.2011, 19:54:26 wysłane przez beata072 » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.11.2011, 00:35:09 »

Możesz po prostu domalować miękkim, białym pędzelkiem na osobnej, przezroczystej warstwie powyżej warstwy z tekstem i lekko rozmyć gaussem. Następnie tworzysz nową warstwę, wypełniasz ją kolorem czarnym i umieszczasz pod warstwą ze śniegiem. Łączysz warstwę śnieg z czarnym tłem i stosujesz: Kolory -> Barwienie wybierając jakiś odcień niebieskiego. Następnie wybierasz: Kolory -> Zmień kolor w alfę i zamieniasz kolor czarny w przezroczystość. Jeśli śnieg jest zbyt rozmyty, możesz wyostrzyć albo zduplikować warstwę ze śniegiem i połączyć kopię z oryginałem lub poprawić za pomocą krzywych wybierając kanał alfa. Na większej grafice warto jeszcze dodać na śniegu odrobinę szumu i delikatnych plamek (dobrze wychodzą pędzlem Galaxy).


Im większy ma być napis, tym więcej szczegółów. Tutaj jeszcze rozjaśniłam śnieg od góry (malując miękkim, białym pędzlem przy zablokowanej przezroczystości) i dodałam cień.
Inny sposób, to użycie aerografu, tak jak w tym tutorialu: http://www.youtube.com/watch?v=-7JUeMDJNsM
« Ostatnia zmiana: 26.11.2011, 20:00:33 wysłane przez beata072 » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Śnieg na literkach?
Skocz do: