Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: GIMP 2.8 - Ostatnia prosta  (Przeczytany 7448 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ba®thez
√ ι ק

Reputacja: 12 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: barthez(na)gimpuj.info
Licencja: Copyright
Wiadomości: 366
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 17.10.2011, 21:58:45 »

Podczas gdy GIMP 2.8 jest już w ostatniej fazie przygotowań do wydania, przygotowywane są wielkie plany co do wersji 3.0.

W ostatnim czasie zostały wykonane ogromne prace mające na celu wyczyszczenie kodu GIMP-a z nieużywanych fragmentów. Wydanie stabilnej wersji było blokowane przez obsługę masek grup warstw, ale zostanie ono prawdopodobnie przesunięta do kolejnego wydania. Prace nad edytorem metadanych plików są już w fazie testowania i usuwania błędów. Prace nad tym edytorem trwały już od wersji 2.4!

Przed wydaniem wersji 3.0 ma zostać wydana wersja 2.10 zawierająca projekty z GSoC 2011. Jedynymi innymi pracami wykonywanymi przy wersji 2.10 mają być prace porządkowe (kod GIMP-a jest pisany od kilkunastu lat przez wielu różnych ludzi). Wydanie 2.10 ma pojawić się jak najszybciej będzie to możliwe.

GIMP w wersji 3.0 ma być przeportowany na bibliotekę GTK+ 3 oraz całkowicie opierać swoje operacje graficzne na bibliotece GEGL co pozwoli na bezstratną obróbkę obrazów w 8/16/32 bitowej głębokości koloru. Nad tymi dwoma aspektami pracują już Michael Natterer i Martin Nordholts, a ponieważ nie jest zaplanowana dla nich żadna praca przy wydaniu wersji 2.10, mogą już teraz skupić się i przygotować GIMP-a do wkroczenia do nowej ery.

Źródło: http://libregraphicsworld.org/blog/entry/gimp-2-8-is-getting-finalized-high-bit-depth-support-is-on-radar
Zapisane

Serdecznie zapraszam do mojej galerii

Nie udzielam pomocy poza forum i kanałem IRC
siedemczwartych
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 106
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 31.10.2011, 09:00:50 »

KIEDY, KIEDY, KIEDY !!!!!!?Co?? wreszcie bezie? Uśmiech
Zapisane

Jeżeli opuszczają mnie moje diabły, obawiam się, że ulecą z nimi moje anioły. (Rilke)
Platun
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 33
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 19.11.2011, 17:09:36 »

Są już jakieś nowe wieści kiedy GIMP 2.8 ? Bo już doczekać się nie mogę.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootNews-roomGIMPWątek: GIMP 2.8 - Ostatnia prosta
Skocz do: