Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ankieta
Pytanie: "obramowanie" skóry grubej
brak - 1 (25%)
lekkie - 1 (25%)
dość znaczące - 2 (50%)
Głosów w sumie: 4

Strony: [1] 2 3 ... 19
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: 3d by mardraq  (Przeczytany 198533 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« : 11.09.2011, 16:29:36 »

Witam serdecznie!
Od paru miesięcy pracuję nad postacią inspirowaną bohaterką cyklu "Achaja".
Swoje prace robię w 3d. Do 3d używam Blendera. DO tworzenia tekstur: GIMPa i Inkscape.
Do chwili obecnej zrobiłem koncept- oczywiście w 3d bo rysować tak jak Wy nie potrafię:

A teraz dwie wersje skórzanej dolnej zbroi dla kobiet: czytaj spódnicy:
Wersja 1:

Wersja 2:

Czekam na Wasze opinie, którą wersję wybrać do dalszej realizacji. A może jeszcze całkiem inną?
Bazowa tekstura skóry namalowana w Blenderze.
Zawijaski w Inkscape,
Mapy Diffuse, Bump, Specular w Gimpie- każda po ok. 15 warstw.  Chichot
« Ostatnia zmiana: 20.09.2013, 14:54:12 wysłane przez mardraq » Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 11.09.2011, 18:59:49 »

Przepraszam, ale ja się nie będę czepiać- tym razem poprzestanę na podziwianiu Uśmiech
Nie mogę się doczekać wersji finalnej
Zapisane

mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 11.09.2011, 19:12:07 »

NiEEEEEE!
Tak nie może być!!!
Trzeba się czepiać!!! Koniecznie musisz powiedzieć, która wersja dolnej zbroi kobiecej bardziej Ci się podoba!!!!!!! A może kolorystyka jest nie taka jak trzeba?Co?
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 11.09.2011, 19:25:47 »

Nie wiem, która spódniczka lepsza, bo nie wiem jakie będzie otoczenie dla postaci, ale w pierwszym odczuciu bardziej pierwsza mi się podoba :>
No to jak mam się czepiać ...to warkocz jest do bani, ale uznałam, że to akurat na pewno sam wiesz Mrugnięcie
Zapisane

mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 11.09.2011, 19:43:47 »

No właśnie! Jestem straszna gapa. Nie dodałem, że nazwijmy to: szkic, ma tylko ogólny zarys postaci- warkocz to eksperyment!!! Może być, albo nie. Ja tą postać (oczywiście o Achai mówię) widzę po swojemu, dlatego w jej ubiorze nie ma za wiele, z tego co opisuje autor powieści, Dla mnie jest to inspiracja dla "tworzenia" postaci pod wpływem przeczytanej powieści.  Dla mnie jest to MOCNA kobieta, która wie czego chce. Scena- to będzie, jak dla mnie najważniejszy moment powieści, scena Achai po zakończonym, finalnym pojedynku!! Nie wiem jeszcze, jak to przedstawię, ale zrobię to jak chcę, albo jak będę potrafił najlepiej Uśmiech
@Rejke
Jestem pod wrażeniem Twoich pomysłów!
Mam nadzieję, że nie będziesz się ograniczać do platform komórkowych, ale pomyślisz o szerszym świecie:
patrz tutaj : http://mdadela.com/

Z całym szacunkiem dla Ciebie
mQ
« Ostatnia zmiana: 11.09.2011, 20:07:09 wysłane przez mardraq » Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 12.09.2011, 15:35:34 »

Jestem w tej komfortowej sytuacji, że akurat tej książki nie czytałam (znajomy mi ją gorąco odradzał) więc dla mnie ta postać, to po prostu jakaś postać i wcale nie patrze na nią dzięki temu przez pryzmat książki Uśmiech W każdym razie jak dla mnie, zapowiada się naprawdę na niezłą pracę Uśmiech

a co do moich pomysłów...a cóż to za pomysły- takie tam pierdu-pierdu Mrugnięcie
Zapisane

mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 14.09.2011, 21:25:40 »

@Rejke
Moje przemyślenia odnośnie postaci nie były skierowane bezpośrednio do Ciebie, lecz ogólnie do osób, które przeczytały trylogię. Nie odbieraj, proszę, ich personalnie. A książkę, mimo opinii innych osób warto przynajmniej zacząć- jeżeli Cię wciągnie to brniesz dalej, jeżeli nie, to odłóż na bok.  Chichot
Teraz pracuję nad górną częścią zbroi, już zmniejszyłem naramienniki i przygotowuję dla nich zdobienia. Jeżeli mi się uda, to do końca  tygodnia będzie ta część odzienia skończona.
Pozdrawiam Wszystkich

mQ

Zapisane
mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 15.09.2011, 20:15:54 »

Teraz pora na pancerz. Metal wyszedł mi jak aluminium, ale na razie niech tak zostanie.


//Sooly: No jakby nie patrzeć to aluminium jest metalem. Mrugnięcie

Edit:To wszystko przez skróty myślowe laugh
Powinienem był chyba napisać: Te naramienniki wyszły jak aluminiowe. Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 15.09.2011, 21:48:46 wysłane przez mardraq » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 16.09.2011, 08:30:10 »

Spódniczki wyszły naprawdę śliczne i też nie mogę się zdecydować, która lepsza. Myślę, że to będzie zależało od reszty stroju. Górna część zbroi niestety wydaje mi się nieco mniej udana. Naramienniki nawet nie tyle przypominają aluminium, co raczej plastik, a skóra z kolei jakaś taka drewniana. No ale ja się na takich rzeczach za dobrze nie znam. Może taka ma być... W każdym razie krój mi się podoba, ale wersja z pierwszego postu bardziej przypadła mi do gustu. Zwłaszcza to zapięcie z przodu stanika.
Zapisane
mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 16.09.2011, 10:03:27 »

Dzięki  Chichot
Inny wygląd skóry spowodowany jest tym, że w teksturze twardości dałem mniejsze wartości (im obszar jest ciemniejszy, tym mniej jest "twardy", co powoduje, że pochłania więcej światła), a że użyłem tej samej tekstury dla odbić- to rezultat jest widoczny. Jest to do poprawki. Nad metalem prace będą trwały nadal- jest to trudniejszy materiał niż skóra. Myślę, że rzeczywiście wrócę do poprzedniej zapinki- ma przynajmniej łańcuszek, który wzbogaci model.  Uśmiech
Zapisane
mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 13.05.2012, 16:37:01 »

Projekt moich "podziemi" i przejściowe kłopoty zdrowotne spowodowały, że zaniedbałem ten wątek. Jednak już od dwóch tygodni, od czasu gdy dowiedziałem się, że na rynku wydawniczym pojawiła się część IV epopei o Achai, myślałem o powrocie do tematu, nawet znalazłem folder z plikami. Powstanie galerii 3d zmotywuje mnie tym bardziej do doprowadzenia postaci, a później sceny, która siedzi w mojej głowie, do końca.
 Chichot
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 13.05.2012, 16:58:38 »

I tak 3mać Mardraq! Czekamy na dalsze prace Uśmiech
Zapisane
mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 15.05.2012, 15:50:14 »

Witam Wszystkich serdecznie!
Założyłem ten temat z myślą o przedstawieniu postępów prac nad moją "lokacją- Podziemia". Wątek taki znajduje się już na Tromanie, lecz tutaj będę przedstawiał te elementy, które są bezpośrednio związane z Gimpem, czyli tworzenie tekstur.
Tekstury będę malował ręcznie i będą bardzo brzydkie, ale mam nadzieję, że tak za rok już będzie OK.
Pierwszy element nowego terenu to drzewko- na razie tylko pień z gałęziami, ale już pracuję nad liśćmi:


cdn..
Zapisane
mardraq
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 202
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 15.05.2012, 21:15:00 »

Trochę dzisiaj popracowałem, bo przez najbliższe kilka dni nie będę mógł  Chichot
Kontur liści wykonałem w Blenderze- oczywiście na bazie zdjęcia prawdziwego liścia. Liście pomalowałem sam, pędzlami, pobierając kolory ze zdjęć oczywiście. Liście zostały w Blenderze zwielokrotnione i dołączone go gałęzi (robi się to automatycznie, nie ręcznie). Gałązka z liśćmi została wyrysowana (wyrenderowana) przez Blendera. Rysunek gałęzi stał się teksturą dla obiektu o 26 trójkątach. Obiekt został (tak jak liście wcześniej) zwielokrotniony i podłączony do pnia. I to tyle  Chichot


cdn.. za kilka dni
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 19
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 3D (Moderator: Cloud)Wątek: 3d by mardraq
Skocz do: