Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Ulubiona książka  (Przeczytany 25048 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ewe
Użytkownik

Reputacja: -5 Offline Offline

GIMP: 2.4 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 210
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 06.09.2011, 23:21:24 »


Poza tym można znaleźć mnóstwo ciekawych komiksów on-line, te polecam:
http://romanticallyapocalyptic.com/home - totalna bomba, mój ulubiony. Tworzony bardzo fajną techniką, taki trochę fotomontaż i matte painting.
http://www.lfgcomic.com/ - też bardzo fajny, taka fantastyka wypchana czarnym humorem.
http://www.bearnutscomic.com - po prostu pociesznie zabawny.
http://feelafraidcomic.com - naprawdę świetny absurd.
http://www.goblinscomic.com/ - raczej dla fanów D&D, reszta może nie zrozumieć niektórych żartów. Język Poza tym bywa bardzo brutalny, że tak powiem "contains scenes of violence and gore".
http://www.gamer9.net/ - dla graczy.
Z tych krótkich komiksów, to szczerze polecam
http://zomiks.blox.pl/html - bardziej przemyślenia niż komiks, to klatki za każdym razem są takie same.
Agrh, ale offtop mi wyszedł.
Zapisane

Varg aka Lucyfer
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 07.07.2013, 20:59:56 »

Moje ulubione książki, jak na razie:
 Lime Point "Thor" - Wolfgang Hohlbein (król fantasy, 160 bestsellerów na koncie) - jak sam tytuł wskazuje - opowiada o Thorze. Tylko na samym początku on nie ma bladego pojęcia kim jest. Ale jednak najgorsze było to, że Loki pojawia się na ostatnie 150 stron  Płacz za mało najfajniejszego charakteru we wszystkich filmach i książkach o Thorze.
"Thor" pojawił się dopiero chyba w 2011 roku, a po polsku są na razie tylko 2 części. Będę czekała na następne tak, jak moja przyjaciółka czeka na kolejne części "Domu Nocy"  Język

 Lime Point Saga "Wiedźmin" Andrzeja Sapkowskiego - widać o czym to jest Duży uśmiech

 Lime Point Trylogia "Fionavarski Gobelin" - Guy Gavriel Kay - nie da się opowiedzieć tak, żeby nie zdradzać całej akcji...
Zapisane

Cytat: Serj Tankian
Nie chcę być bardziej ani mniej zapamiętany niż drzewo przy drodze.
http://ask.fm/Vargusia
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 03.01.2014, 19:05:08 »

Wiem, że już się tu wypowiadałam, ale od tamtego czasu powstała lista książek najbardziej ulubionych z ulubionych, które koniecznie chcę kiedyś mieć na swojej półce Chichot Takie must have:
-Janusz Korczak- ,,Król Maciuś Pierwszy" i ,,Król Maciuś na wyspie bezludnej"
-Antoine de Saint-Exupéry ,,Mały Książę"
-Éric-Emmanuel Schmitt- ,,Oskar i Pani Róża"
-Dorota Terakowska -,,Tam gdzie spadają anioły"
-C.S Levis- ,,Opowieści z Narnii"
Wiem, że powyższe książki są uważane za książki dobre dla dzieci, jednak moim zdaniem są po prostu piękne. I są w nich momenty, które moim zdaniem są nieco za poważne dla dzieci (na przykład zakończenie ,,Króla Maciusia na wyspie bezludnej")
-Nancy H. Kleinbaum- ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów"- Książka na podstawie filmu, którego nie widziałam Uśmiech
-Jerome David Salinger- ,,Buszujący w zbożu"- ponoć ulubiona książka Marka Chapmana, zabójcy Johna Lennona. Nie, nie zamierzam nikogo zabijać.
-Johan Wolfgang von Goethe- ,,Cierpienia Młodego Wertera"- może to trochę dziwne, ale bardzo mi się podobało, nie rozumiem dlaczego większość osób z którymi rozmawiałam twierdziło, że to okropna książka.
-Bolesław Prus- ,,Lalka"- W ogóle lubię powieści pozytywistyczne i utwory Bolesława Prusa.
-Fiodor Dostojewski- ,,Zbrodnia i Kara"
-Michaił Bułhakow- ,,Mistrz i Małgorzata"
-Stefan Żeromski- ,,Ludzie Bezdomni"
-Witold Gombrowicz- ,,Ferdydurke"

A z komiksów- raczej nie czytam, ale przeglądam ,,So... you're a cartoonist?" i ,,Alex Ze Pirate"  Chociaż ostatnio odcinki pojawiają się coraz rzadziej...
@Ziomioslaw- Chata Wuja Freda?

Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Madzialena
Użytkownik

Reputacja: 8 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 206
Galeria Użytkownika


I told you I'm a psycho @.@


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 03.01.2014, 22:49:26 »

No to ja teraz wyjadę z listą same Mrugnięcie
-John Grisham: "Zaklinacz deszczu" Bardzo fajna ale i przygnębiająca lekko historia młodego prawnika walczącego z towarzystwem ubezpieczeniowym o pieniądze dla chorego na raka chłopaka.
-Tom Clancy: "Czerwony królik" Historia zamachu na papieża widziana od strony USA i ZSRR, fajna pozycja dla tych którzy lubią teorie spiskowe i klimaty zimnej wojny.
-Tom Clancy: Netforce (10 tomów z czego tylko 4 są dostępne w Polsce) Trochę wojny między hakerami, trochę romansów, trochę strzelaniny, trochę polityki i kasa Chichot
-Robert Ludlum "Trylogia Bourne'a (Tożsamość Bourne'a,Krucjata Bourne'a i Ultimatum Bourne'a)"
Jedna z niewielu serii gdzie bohater rzeczywiście starzeje się z powieści na powieść.Na początku ciężko rozkminić co i jak głównie z powodu rozdwojenia osobowości głównego bohatera ale potem to już wszystko gładko idzie.
-Ciszewski Marcin, Liedel Krzysztof 'Gliniarz" powieść ukazująca policyjną robotę od drugiej strony, czasy PRL i może trochę później (dalej ją czytam).
-Rafał Pasztelański, Marcin Przewoźniak "Bajki dla dzieci gangsterów"Tu nie ma historyjek o mafiozach tylko o... Rycerzach z walecznych księstw Pruszkowa i Wołomina którzy muszą walczyć a to z zastępami księcia pana czyli czarnymi hełmami, a to z błękitnymi oddziałami albo po prostu z konkurencją Mrugnięcie
-Oliver Bowden "Assassin's Creed Renesans,Bractwo,Objawienie i Tajemna Krucjata" Powieści pisane na podstawie serii gier, bajer ale Objawienie i Krucjata już spadły z poziomem.
-John Grisham "Theodore Bonne: Młody Prawnik,Porwanie" Fajna seria dla dzieci, of kors romansik jest Mrugnięcie
To jak na razie tyle Mrugnięcie
Zapisane


Prawda jest w oczach.I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie"-Robert Ludlum
Sygnaturki Chichot
Webdesign Duży uśmiech
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 04.01.2014, 13:09:29 »

Nie widzę żebym się tu wypowiadał, więc tak:
Numerem jeden jeśli chodzi o autorów jest dla mnie H. P. Lovecraft. Wszystkie jego opowiadania są w mojej topce, ale najbardziej lubię "Szepczący w ciemności", "Wyrzutek" i "Koszmar w Dunwich". Drugi to oczywiście Tolkien i jego Silmarillion, a dopiero potem reszta jego dzieł. Ogólna twórczość Cooka i Simmonsa, oboje zahaczają o dark fantasy. Zaś z takiego typowego mrocznego fantasy to Esslemont.
No a co do komiksów...! ;>
Numer jeden to Hellboy, kocham kreskę Mignoli. Potem Justice League, Batman, Flash i Swamp Thing jeśli chodzi o DCC. Od Marvela czytałem X-menów, Spider-mana i cośtam Moon knighta, a aktualnie poluję na Ghost Ridera. Poza tym dobra jest Liga niezwykłych Gentelmenów, Street Fighter no i przecież Kaczor Donald! Duży uśmiech
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 04.01.2014, 23:04:57 »

Ja też się chyba nie wypowiadałem, to też się pochwalę.
Tylko, że wymienić ulubioną książkę, to jest dla mnie nie wykonalne zadanie. Lubię różne publikacje, z różnych powodów.

Aktualnie jednak czytam Petera Wattsa, tylogię rifterów, ale jego "Ślepowidzenie" też jest fajne. Zaraził mnie tym autorem mój znajomy, więc pozdrawiam. Co prawda tutaj nie zagląda, ale jakbyś zajrzał, to wiesz, że o Ciebie chodzi:P
Zapisane
jocelyn2972
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

jocelyn2972


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 11.11.2014, 21:08:33 »

książek niestety mało czytam. przeważnie gazety czy wiadomości w necie (nie uznaję tv) ale jeśli mam wybrać ulubioną książkę to chyba tożsamość bourne'a
Zapisane
Natalian20
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 0
Galeria Użytkownika

Natalian20


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 13.11.2014, 09:23:51 »

Ja również nie czytam książek, ale nie dlatego że nie lubię tylko po prostu nie mam na to czasu nad czym niestety ubolewam bo kiedyś czytałem bardzo dużo... Jako młody chłopak przeczytałem wszystkie cześci Harrego Pottera i polecam je wszystkim do dziś pamiętam każdą z nich
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 13.11.2014, 12:29:29 »

@ Natalian20 ja też nie mam czasu na "czytanie", ale z książek nie zrezygnowałam Uśmiech Teraz pochłaniam 3 książki miesięcznie....słuchając ich! Bardzo polecam Uśmiech
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 13.11.2014, 13:35:57 »

Niestety Natalian20 prawdopodobnie jest botem Smutny
A co do słuchania książek, to musisz mieć podzielną uwagę. Ja bym nie umiała słuchać książki i w tym czasie jeszcze coś robić. Zresztą w ogóle słuchanie książek to nie dla mnie, zdecydowanie wolę czytać, tylko chyba już wyczytałam wszystko, co mi się mogło podobać (przynajmniej z tego, co dostępne po polsku).
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : 13.11.2014, 14:20:14 »

@ be@ fajny ten bot :>
A co do podzielności uwagi...nigdy nie uważałam się za kogoś, kto ma podzielną uwagę. Wręcz przeciwnie Uśmiech Ale "rysowanie czegoś" wykorzystuje inne obszary mózgu niż "słuchanie", dlatego nie mam z tym problemu Uśmiech Powiem więcej, jak nie myślę o pierdołach gdy pracuję, tylko jestem zajęta słuchaniem, to lepiej i sprawniej idzie mi praca. Za bardzo się rozpraszam gdy nie mam czego "słuchać" (muzyka nie wystarcza, bo nie analizuję poezji tekstu piosenki:D).
Z ciekawych książek, to ostatnio "world war z" pozytywnie mnie zaskoczyło. Film był naiwny i idiotyczny do granic możliwości, ale książka jest nawet niezła Uśmiech
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 13.11.2014, 14:22:33 »

To nie wiem, może mam coś z mózgiem, bo ja nawet muzyki nie mogę słuchać kiedy coś robię Język
Film "World war Z" oglądałam, nie był najwyższych lotów, ale jako rozrywka do odmóżdżenia nawet mi się podobał. Jednak książki już mi się jakoś nie chce czytać. W tej chwili zastanawiam się  natomiast, czy se nie przeczytać Blade Runnera. Wieki temu oglądałam film i bardzo mi się podobał, ale ponoć książka jest zupełnie inna.
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : 13.11.2014, 14:32:24 »

No właśnie z zombiakami jest ta sama sytuacja, książka w ogóle nie przypomina filmu, jakby dwie różne historie Uśmiech Książka składa się z serii krótkich wywiadów przeprowadzonych kilkanaście lat po zakończeniu wojny Uśmiech Fajne, fajne, polecam Uśmiech
A jeszcze mogę polecić, "dziewczęta z Szanghaju" i tom drugi "Marzenia Joy" (Lisa See). Genialna książka, która co prawda nie jest oparta na faktycznych wydarzeniach, ale jednak świetnie opisuje realia Chin sprzed czasów komuny i w trakcie trwania makabrycznego "wielkiego skoku". Zazwyczaj wolę fantastykę, ale ta książka jest naprawdę świetna. Naprawdę Chichot
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 13.11.2014, 18:06:41 »

czy se nie przeczytać Blade Runnera. Wieki temu oglądałam film i bardzo mi się podobał, ale ponoć książka jest zupełnie inna.

"Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?"

Oczywiście księgarze dopisują nazwę "Blade runner", ale moim zdaniem nie powinno się tego robić. Film w zasadzie eksponuje jeden motyw z całej książki. Nie jest zły, jest po prostu o czymś innym.

@Rejke: a znasz może "Kochankę z Szanghaju"?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Ulubiona książka
Skocz do: