Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Prośba o tutorial falującym efektem tekstowym
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Prośba o tutorial falującym efektem tekstowym  (Przeczytany 1624 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Modes
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Modes


Zobacz profil
« : 12.07.2011, 00:02:27 »

Witam
Znalazłem tutorial do świetnego efektu tekstowego, niestety jest on w całości napisany po angielsku i bazuje na photoshop'ie. Bardzo mi zależy na szybkim wykonaniu takiego efektu w gimpie, dlatego zwracam się z prośbą o chociaż przetłumaczenie tego tutorialu. Z góry dziękuję Uśmiech

Link do tut'a:

http://psd.tutsplus.com/tutorials/text-effects-tutorials/create-a-layered-glowing-text-effect/

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 12.07.2011, 15:11:35 wysłane przez Modes » Zapisane
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 12.07.2011, 00:15:14 »

Wystarczyło przejrzeć tutoriale, które mamy na forum...
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,41860.0.html
Żeby świeciło tak jak w tym do PS-a musisz pokombinować z jaśniejszymi kolorami, kryciem i ewentualnie rozmywaniem. No i tam jest delikatniejsze falowanie.
Zapisane

Modes
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Modes


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.07.2011, 00:24:53 »

Bardziej zależy mi na tych liniach a raczej literach... w tym instruktorze są one trochę tak jakby rozmazane, a mi chodzi o "czyste i proste" linie  Język No ale niestety łatwiej powiedzieć, gorzej zrobić  Smutny
Zapisane
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.07.2011, 09:40:44 »

Ostrzeżenie
Tutorial, do którego link podał Sooly jest i tak bardzo podobny to efektu, który chcesz osiągnąć. Więc nie spodziewaj się nowego tutka.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Sooly
Emeryt

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 1 838
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 12.07.2011, 11:10:08 »

No to napisałem, że musisz mniej falujące zrobić. Jeśli dasz mniejszą amplitudę a większą długość fali to wyjdą gładsze.
Może będę miał chwilę to spróbuję to ogarnąć. Z resztą jak trochę pokombinujesz to przynajmniej się czegoś nauczysz, na tym to właśnie polega.
Zapisane

Modes
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Modes


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 12.07.2011, 15:05:58 »

Rozumiem, mam nadzieję że wyjdzie mi podobny efekt  Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [ROZ] Prośba o tutorial falującym efektem tekstowym
Skocz do: