Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gradient losowy  (Przeczytany 76205 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #84 : 08.05.2012, 17:23:18 »

Miło cię znów tu widzieć MalyszuKZ.
Już pobieram i testuje.
Dzięki.


OOps coś nie chce się otworzyć kolorowe kółko.
Pobrałem otworzyłem na pulpicie klikam Plik->Standardowe pliki->Color maps/wheels-> we wszystkie pliki co tam mam i nic się nie dzieje. Zły
 
« Ostatnia zmiana: 08.05.2012, 17:54:25 wysłane przez POGO » Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #85 : 08.05.2012, 20:48:48 »

U mnie również pojawia się ten mały błąd (proste obejście skorzystać z Plik -> Otwórz i wyszukać Standard graphics file lub przeciągnąć plik na otwarte okno).
W oczekiwaniu na poprawkę zachęcam (zwłaszcza tych, którzy pierwszy raz zechcą poznać ten program) do odwiedzenia strony Krzysztofa i obejrzenia filmu z prezentacją:
https://sites.google.com/site/obliczeniowo/programowanie/projekty/program-do-tworzenia-gradientow-gimpa-inkscape-a-lub-css
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #86 : 08.05.2012, 21:31:42 »

Już naprawiłem błąd, chciałem coś poprawić w kodzie i wywaliłem coś, co jest potrzebne, ale teraz już wrzuciłem wersję działającą poprawnie, dziękuję za uwagę.

Przeglądarkę zrobię, ale do tego muszę poczuć więcej chęci, bo to robota niestety na dwa dni będzie, a ja strasznie programować takich rzeczy nie lubię bo dla mnie to nudne i dość oklepane jest, ale możecie być pewni, że zrobię. Poza tym mam jeszcze sporo pomysłów związanych z tym programem, jeden pomysł ktoś mi poddał w komentarzach tutaj http://registry.gimp.org/node/25571 także jak będę czuł chęć i będę miał czas to popracuję nad tym programem.
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #87 : 11.05.2012, 19:16:23 »

Skoro zobowiązałeś się - będę się przypominał o danym słowie !

W zupełnie innej kwestii - penetrując Twoją stronę bardzo spodobał mi się projekt
06. obracająca się Ziemia - czy miałbyś chęć wytłumaczyć (w "wolnym czasie" po realizacji PRZEGLĄDARKI ) jak z dowolnego obrazu uzyskać taką animację (i przybliżyć nam Direct Draw ?).
Zapisane
Myrevin
Gość
« Odpowiedz #88 : 18.05.2012, 14:45:41 »

Chichot
Kiedyś czegoś takiego szukałem, znalazłem coś co działa i w Linuxie.  Cool
 http://xoomer.virgilio.it/lwcon/gimp/python/make-gradient.htm
Co prawda gdy da się ponad 200 segmentów skrypt potrafi się wywalić, ale.. dostęp do source code jest, można poprawić. Mrugnięcie
Skrypt tworzy gradient z aktywnego właśnie obrazu, a jest tam napisane.  

A no i płytę lepiej zrobić przy pomocy szumu i rozmycia w ruchu. IMHO.  
« Ostatnia zmiana: 18.05.2012, 14:55:48 wysłane przez Myrevin » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #89 : 18.05.2012, 18:30:23 »

Dawno już tu nie pisałam, bo jakoś też od dłuższego czasu nie miałam okazji użyć programu. Ostatnio jednak potrzebowałam utworzyć sobie kilka gradientów z obrazka i pobrałam ostatnią, najnowszą wersję. Po utworzeniu gradientów w formacie ggr chciałam jeszcze wygenerować plik podglądu i niestety mi nie poszło. W załączniku plik, który chyba najlepiej zobrazuje problem. Dodam, że w Gimpie nazwy tych gradientów są normalnie wyświetlane i wszystko wydaje się być z nimi w porządku...


* Gradienty1.png (8.4 KB, 1000x250 - wyświetlony 579 razy.)
Zapisane
POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 18.05.2012, 22:15:40 »

Na moich komputerach jeden z win7 64bit drugi z ubuntu 32bit(WINE) wszystko działa poprawnie.Podgląd jest generowany i edytowany.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : 18.05.2012, 22:31:50 »

Dla gradientów, które mam na dysku od dawna, podgląd jest generowany prawidłowo. Tylko dla tych, które ostatnio utworzyłam w ChangeImage nie, bo niby brakuje nazwy wewnętrznej. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje Smutny

@Edit
Jednak się naprawiło Uśmiech Po pobraniu nowej wersji programu rozpakowałam go do folderu ze starą wersją, której wcześniej nie usunęłam, bo przecież podczas rozpakowywania stare pliki powinny zostać nadpisane. Najwyraźniej jednak nie był to dobry pomysł.
 Pousuwałam wszystkie pliki programu i przeczyściłam rejestr CCleanerem, a następnie ponownie pobrałam nową wersję i teraz już działa jak trzeba. Tak więc przepraszam za zamieszanie, wina była po mojej stronie.
« Ostatnia zmiana: 18.05.2012, 23:28:19 wysłane przez bea » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #92 : 20.05.2012, 13:43:46 »

Cóż, najnowsza wersja 1.0.1.2 ma już zaimplementowaną jako taką przeglądarkę gradientów. Program można pobrać (jak zwykle) tutaj: http://registry.gimp.org/node/25571
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : 20.05.2012, 18:33:23 »

Wspaniała sprawa – to jest więcej niż nam obiecałeś !
Zaskoczyłeś mnie bardzo dodaniem opcji : kopiuj, wytnij, wklej i zapisz jako: svg, css i png.
Teraz mam już opcję o którą prosiłem – możliwość dalszego edytowania gradientu poprzez jego wybór w przeglądarce, zapisanie do png  a następnie jego edycję poprzez otwarcie zapisanego pliku.
Bardzo dziękuję !
Czy masz jeszcze dalsze plany związane z tym programem ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : 20.05.2012, 19:53:35 »

Super, że pojawiła się wreszcie przeglądarka Uśmiech Bardzo podoba mi się możliwość kopiowania wybranych gradientów i wklejania ich do innego folderu z jej poziomu. Jednak pojawił się u mnie pewien mały problem. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę teraz usuwać punktów w czasie tworzenia nowego gradientu. Wszystkie inne funkcje (przynajmniej te, które mogłam sprawdzić, bo svg nie używam) wydają się działać prawidłowo.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #95 : 20.05.2012, 20:25:41 »

Już naprawiłem, musiałem definicję nowych okien dodać i styl obsługi podwójnego kliknięcia myszki nie był ustawiony dla okien, gdzie był on potrzebny. Dziękuję za pomoc.

Co do pomysłów - jest ich sporo, ale jak coś zrobię to się wtedy dowiecie (żeby nie było, że niesłowny drań ze mnie).
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : 21.05.2012, 16:14:01 »

Krzysztofie !
Jeżeli poczułeś się zbytnio ponaglany do stworzenia unikalnej i rewelacyjnej przeglądarki gradientów - to bardzo proszę o wybaczenie.
Wątek będę śledził dalej z wielką uwagą - lecz w tej sytuacji zmuszony jestem do powstrzymania się od "molestujących" komentarzy ....
Gdyby wszyscy byli tak "niesłownymi draniami" ....
Zapisane
adam09
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 73
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 26.08.2012, 03:48:16 »

MalyszKZ-witam Ciebie bardzo serdecznie
Dla mnie zwykłego zjadacza GIMP-owego chleba,Twój program do tworzenia gradientów zrobił takie wrażenie ,że teraz go testując jeszcze nie wyjechałem na ryby.
Pada deszcz,a jak ogólnie wiadomo,że "jak pada deszcz,to bierze leszcz".
"Przekopałem" zdrowo internet w poszukiwaniu w miarę prostego narzędzia do tworzenia "nieprostych" gradientów.
Czysty przypadek sprawił,że trafiłem na Twoją stronę  http://registry.gimp.org/node/25571 i z niej pobrałem program ChangeImage v.1.0.1.2_0 i będę się teraz w niego wgłębiał.
 Mam na Pulpicie drugą Twoją stronę: https://sites.google.com/site/obliczeniowo/programowanie/projekty/program-do-tworzenia-gradientow-gimpa-inkscape-a-lub-css i z nią mam do Ciebie prośbę.
Czy istnieje tak możliwość ,żebyś ją utworzył w formacie PDF?.
Po wydrukowaniu,lub zapisaniu na przenośnej pamięci,byłaby świetną pomocą.
A program robi na mnie pozytywne wrażenie.
Serdecznie pozdrawiam Uśmiech.

Edycja
Program super  Chichot
« Ostatnia zmiana: 27.08.2012, 03:52:30 wysłane przez adam09 » Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Gradient losowy
Skocz do: