Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gradient losowy  (Przeczytany 76221 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #70 : 11.11.2011, 13:03:04 »

Super sprawa. Jeśli pozwolisz zrobię o nim niedługo materiał na inkscape-tutorial.pl. Co ty na to?

No nie mogę. Ale ten programik jest super!!! Chłopaku bardzo dobra robota. Teraz poza tutorialem chciałbym napisać o nim notkę. Mogę?

D.
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #71 : 11.11.2011, 13:31:56 »

ad 1. U mnie, w trybie punktowym jakoś nic się nie dzieje z wciśnięty shiftem, ale punkt jest usuwany po dwukrotnym kliknięciu na niego (bez shifta).
ad 2. Dodawanie punktu z wciśniętym shiftem wygląda tak samo jak bez shifta. Chyba, że robię coś źle?
ad 3. Równomierne rozmieszczenie działa, ale nie wiem o co chodzi z tym pobraniem kolorów.
Inkscape niestety nie używam, więc pozostałych funkcji nie sprawdzałam.
« Ostatnia zmiana: 11.11.2011, 13:45:19 wysłane przez beata072 » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #72 : 11.11.2011, 13:41:55 »

Jeżeli wyrażasz taką chęć, to ja Ci pisania czegokolwiek na swojej własnej stronie nie mam prawa odmawiać. Masz prawo pisać co Ci się żywnie podoba na każdy temat - tak przynajmniej ja rozumiem wolność słowa. Oczywiście mi osobiście będzie bardzo miło jeżeli napiszesz tutorial czy chociażby notatkę na temat tego programu. Im więcej ludzi lubi, używa i wyraża swoje zainteresowanie tym programem tym chętniej i przyjemniej się go modyfikuje i rozwija, bo jest dla kogo to robić. Jak nikt się programem nie interesuje to nie ma po co go pisać.

U mnie jakoś nic się nie dzieje z wciśnięty shiftem, ale punkt jest usuwany po dwukrotnym kliknięciu na niego (bez shifta). Dodawanie punktu z wciśniętym shiftem wygląda tak samo jak bez shifta. Chyba, że robię coś źle?

Trudno to dokładnie wyjaśnić. Gdy shift jest wciśnięty to o ile zmieniłaś położenie punktów kontrolnych (tych pod podglądem gradientu) lub kolor któregoś z nich to te informacje zostaną zachowane, bez wciśniętego shifta program wczyta od nowa kolory z bitmapy oraz rozmieści punkty równomiernie (dotyczy to jedynie trybu ręcznego). Jeden z użytkowników forum, na którym umieściłem ten program zwrócił mi na to uwagę.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #73 : 11.11.2011, 13:48:31 »

W takim razie muszę to sprawdzić na innym komputerze z Win 7 bo u mnie działa.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : 11.11.2011, 14:01:50 »

Gdy shift jest wciśnięty to o ile zmieniłaś położenie punktów kontrolnych (tych pod podglądem gradientu) lub kolor któregoś z nich to te informacje zostaną zachowane, bez wciśniętego shifta program wczyta od nowa kolory z bitmapy oraz rozmieści punkty równomiernie (dotyczy to jedynie trybu ręcznego). Jeden z użytkowników forum, na którym umieściłem ten program zwrócił mi na to uwagę.
A to faktycznie, teraz już rozumiem i widzę różnicę. Dzięki za wyjaśnienie Uśmiech
@Edit
Chociaż różnica jest tylko w przypadku dodawania punktów. Podczas odejmowania punktów bez shifta, informacje o zmianach pozostają zachowane, czyli jest tak, jak powinno być z shiftem.
I wiem już o co chodzi z wczytywaniem kolorów z bitmapy, więc potwierdzam prawidłowe działanie tej funkcji.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #75 : 11.11.2011, 14:12:25 »

Sprawdziłem na innym komputerze, w win 7 niestety nie działa, chyba zmienili sposób przekazywania informacji o wciśniętym przycisku shift w win 7 i stąd te trudności. Postaram się wyeliminować ten problem ale nie będzie to łatwe bo komputer z win 7 nie należy do mnie tylko do dzieciaka, a ten dorwał się do gry Harrego Portfela i nie mogę z nim walczyć o przywilej korzystania z jego własnego komputera (przynajmniej na razie).
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : 11.11.2011, 14:18:10 »

W sumie, to chyba nie ma problemu, bo tak jak już pisałam, dodawanie z shiftem jednak działa prawidłowo (tylko wcześniej nie wiedziałam o co chodzi Zawstydzony), a przy odejmowaniu zarówno z shiftem jak i bez niego, wcześniej wprowadzone zmiany i tak zostają zachowane.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #77 : 11.11.2011, 14:36:08 »

Nie, dobrze mi zwróciłaś uwagę, wcześniej u mnie działało poprawnie, dopóki nie "poprawiłem" kodu przy okazji przerabiania czegoś innego i stąd ten błąd, zaraz wrzucę poprawioną wersję. Dziękuję za zwrócenie uwagi, bo naprawdę błąd istnieje tylko, że objawia się on dość losowo. Zaraz wrzucę poprawioną wersję.

Już poprawiona wersja jest dostępna tak jak zwykle tutaj: http://registry.gimp.org/node/25571
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #78 : 11.11.2011, 17:45:43 »

Wypróbowałam poprawioną wersję i nie znalazłam już żadnych błędów. I nie jestem pewna, czy gdzieś napisałeś, że po wciśnięciu i przytrzymaniu PPM na wybranym punkcie (w trybie punktowym i chodzi o punkt na obrazie a nie ten pod podglądem) można zmieniać kolory prawego i lewego punktu końcowego segmentu przeciągając je po mapie kolorów. W każdym razie nie wiedziałam o tym i tak przypadkowo odkryłam tą opcję. Jak gdzieś już podawałeś taką informację, to sorry ale ten wątek zrobił się już dość długi i mogłam przegapić, tudzież zapomnieć Język
« Ostatnia zmiana: 11.11.2011, 18:20:32 wysłane przez beata072 » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #79 : 12.11.2011, 09:00:57 »

Wypróbowałam poprawioną wersję i nie znalazłam już żadnych błędów. I nie jestem pewna, czy gdzieś napisałeś, że po wciśnięciu i przytrzymaniu PPM na wybranym punkcie (w trybie punktowym i chodzi o punkt na obrazie a nie ten pod podglądem) można zmieniać kolory prawego i lewego punktu końcowego segmentu przeciągając je po mapie kolorów. W każdym razie nie wiedziałam o tym i tak przypadkowo odkryłam tą opcję. Jak gdzieś już podawałeś taką informację, to sorry ale ten wątek zrobił się już dość długi i mogłam przegapić, tudzież zapomnieć Język

Nie ma problemu, ja również nie wiem czy dość dokładnie opisałem jak można tworzyć gradienty w ten sposób. Może kiedyś zrobię jakiś mały wideo tutotial o tym jak korzystać z tego programu.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #80 : 19.11.2011, 14:16:38 »

Teraz kiedy chyba wszystko działa poprawnie (nawet skrypt ShellOut który nie działał od wersji 2)  z uśmiechem na twarzy mogę powiedzieć dziękuje. laugh

btw\sorki za spóźniony post ale ostatnio czas cenniejszy od powietrze.lol

Dzięki.
Pogo
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #81 : 05.12.2011, 19:18:24 »

Czy będzie prezent od Mikołaja lub może pod choinkę?

Wszyscy użytkownicy Twojego programu wyrażają się o nim w komplementach.
Ja też – ale dałeś nam nadzieję na dodanie opcji otwarcia (lub bezpośredniego podglądu bez zapisu do *.png) pliku *.ggr do dalszej edycji – więc czekam z komplementami -  na kolejny prezent…

ps. Coś ciekawego w tym temacie SwatchBooker Editor
http://www.selapa.net/swatchbooker/
« Ostatnia zmiana: 08.12.2011, 17:41:04 wysłane przez MareroQ » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #82 : 29.03.2012, 10:27:42 »

No cóż, prezentu na Mikołaja nie będzie, może dlatego, że już wyrosłem z takich rzeczy. Na razie wrzuciłem wersję programu, która umożliwia zapisywanie gradientów w pliku css oraz eksport gradientów z plików ggr do css z automatycznym tworzeniem pliku html z podglądem owych gradientów. Gradienty są obsługiwane przez najnowsze wersje następujących przeglądarek: FireFox, Opera (te dwie sprawdziłem), IE, Chrome i jeszcze jakaś inna, ale za Chiny Ludowe sobie nie przypomnę jaka. Czy to się przyda - nie wiem, ale mam nadzieję, że tak. Jeżeli ktoś z Was chce sprawdzić jak te gradienty się wyświetlają w przeglądarce, to można przykładowy zestaw gradientów pobrać stąd:

http://registry.gimp.org/files/Example%20of%20css%20gradients%20stuff.zip

p.s. zapisywane gradienty obsługują przezroczystość.

program tradycyjnie można pobrać klikając tutaj:

http://registry.gimp.org/files/ChangeImage%20v.1.0.1.0.zip

Kiedy dodam opcję z możliwością podglądu, nie wiem, nie chcę tutaj obiecywać, ponieważ to zależy od no cóż moich chęci i tego czy mam czas.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #83 : 08.05.2012, 15:32:38 »

Dodałem do programu możliwość tworzenia gradientów po ścieżce eliptycznej lub kołowej, także jeżeli ktoś ma ochotę, to może sobie pobrać program stąd http://registry.gimp.org/node/25571
Zapisane

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Gradient losowy
Skocz do: