Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gradient losowy  (Przeczytany 76207 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 21.10.2011, 18:33:05 »

Jak dla mnie program teraz działa – lecz niestety, zupełnie przypadkowo (i zawsze na zamknięciu) dostaję komunikat błędu (myślę, że ten przypadek jest tylko dla XP 32 bit  – i też to się powtarza na różnych moich komputerach z XP) – mam pytanie czy dla działania programów utworzonych w WINAPI nie potrzeba instalacji jakiś dodatków ?.
Pomimo w/w błędu (wielokrotne uruchamianie czasami daje skutek) teraz potrafię sobie stworzyć  zaplanowany gradient …
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #57 : 23.10.2011, 07:20:14 »

Długo trwało, zanim u mnie wystąpił ten błąd na systemie Windows XP 32 bit, zainstalowanym na moim starym laptopie. Udało mi się znaleźć (przynajmniej mam taką nadzieję) błąd, który powodował wyłączanie programu. Zanim wrzucę zmodyfikowaną wersję tam gdzie zawsze, dodam go tutaj.

MareroQ - jeżeli możesz, przetestuj go dokładnie u siebie, czy wszystko już jest cacy, u mnie działa w systemie Windows XP 32-bit, ale u mnie działał stabilnie bardzo długo i nie miałem z nim problemów przez dłuższy odstęp czasu dopiero za którymś tam razem ów błąd wystąpił i mogłem coś zacząć robić. Przepraszam bardzo za wszelkie utrudnienia, mam nadzieję, że tym razem wszystko będzie działało jak należy.

Jeżeli chodzi o programy WINAPI, nie powinny one wymagać żadnych dodatkowych instalacji, jedynie biblioteki systemowe mogą się nieco różnić (np. jakieś wcześniej wykryte błędy mogą zostać wyeliminowane w nowszych wersjach systemu).
« Ostatnia zmiana: 23.10.2011, 17:29:09 wysłane przez MalyszKZ » Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 23.10.2011, 13:03:27 »

Z bardzo dużym zadowoleniem pragnę potwierdzić – teraz dla XP 32bit program działa bezbłędnie, zgodnie z opisem.
Niezmienne, serdeczne podziękowania za szybkie udoskonalanie programu.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #59 : 23.10.2011, 17:28:54 »

W takim razie nowa wersja jest dostępna już tam gdzie zawsze w związku z czym usuwam powyższy załącznik, ponieważ nie jest on już potrzebny i nie musi zajmować miejsca na forumowym serwerze.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 23.10.2011, 18:05:55 »

Sweet!!!  laugh Co więcej pisać.
Dzięki
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #61 : 03.11.2011, 14:37:44 »

Kolejną wersję programu do testowania umieszczam tutaj, tym razem klikając na punkcie gradientu prawym przyciskiem myszy wywołuje się okienko zmiany koloru, w którym można oczywiście zmieniać ręcznie kolory punktów po lewej i po prawej stronie punktu. Można ustawiać również poziom przezroczystości.

Dodałem poprawioną wersję, która powinna działać już na XP 32 bit

Usunąłem załączniki, bo program jest już dostępny tutaj: registry.gimp.org/node/25571
« Ostatnia zmiana: 05.11.2011, 10:45:16 wysłane przez MalyszKZ » Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 03.11.2011, 18:29:36 »

Witaj Krzysztofie,

Czy to już będzie regułą, że dla XP 32 bit są problemy ?

Jest kłopot  z wywołaniem okienka „Ustaw kolor ” – trzeba klikać kilkanaście razy zanim zostanie wywołane – a jeśli już to w takiej postaci jak na zrzucie 1. Poruszanie myszką nad okienkiem pozwala na uzyskanie okienka jak na zrzucie 2.

Mam ogromną nadzieję, że i tym razem znajdziesz rozwiązanie problemu.

Jedyne co sprawdziłem to to, że nie jest to związane z użyciem pamięci (procesora) – jest na poziomie 1 % oraz diagnoza użycia plików dll przez ChangeImage.exe wskazuje na niewłaściwą wersję pliku mpr.dll (lecz zainstalowana wersja jest taka sama jak te które można pobrać czyli o rozmiarze  59 904 bajtów).

W oczekiwaniu na cdn serdecznie pozdrawiam !


* ChangeImage - 1.png (32.68 KB, 1267x690 - wyświetlony 375 razy.)

* ChangeImage - 2.png (13.37 KB, 302x545 - wyświetlony 405 razy.)
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #63 : 03.11.2011, 20:02:23 »

Już naprawiłem problem, mam nadzieję że definitywnie. Win XP nie obsługuje najlepiej niektórych stylów wyświetlania okna przez co okienko do zmiany kolorów nie odświeżało się poprawnie. Drugi błąd związany z brakiem tekstu w kontrolkach został również rozwiązany.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 03.11.2011, 20:11:33 »

Zagrabiłem i idę testować. laugh

btw/Pisałeś gdzieś że nie masz PhotoShopa.Odnalazłem stare swoje linki może to się przyda http://www.colorzilla.com/gradient-editor/
Pozdrawiam i dziękuje Pogo. laugh
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #65 : 03.11.2011, 20:42:19 »

To już jest  inną regułą, że problemy rozwiązujesz od ręki !
Dla XP 32bit program teraz  działa bezbłędnie.
Niezmienne, serdeczne podziękowania za szybkie udoskonalanie programu.

PS. Wydaję mi się, że powinieneś na stronie
http://registry.gimp.org/node/25571
numerować kolejne wersje – bo wielu użytkowników nie wie, że program dynamicznie rozwija się ...
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : 03.11.2011, 21:13:19 »

To już jest  inną regułą, że problemy rozwiązujesz od ręki !
Dla XP 32bit program teraz  działa bezbłędnie.
Niezmienne, serdeczne podziękowania za szybkie udoskonalanie programu.

PS. Wydaję mi się, że powinieneś na stronie
http://registry.gimp.org/node/25571
numerować kolejne wersje – bo wielu użytkowników nie wie, że program dynamicznie rozwija się ...


Staram się jak mogę, ale jestem tylko człowiekiem i czasami coś przeoczę, albo jest coś, czego nie wiem a co powoduje, że program nie działa poprawnie na XP 32 bit. Generalnie niestety różnie to bywa, nie da się wszystkiego przewidzieć. U mnie działało bezproblemowo, a na XP 32 z nieznanych przyczyn już nie, no może nie z nieznanych, ale z niezrozumiałych to już na pewno.

Zrobię tak jak piszesz, tzn. będę numerować kolejne wersje tego programu, na razie jednak nie wrzucałem go na tą stronę, bo chciałem abyście potestowali trochę ten program u siebie. Postaram się to zrobić jutro.

Dziękuję za cierpliwość i zrozumienie.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Online Online

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : 04.11.2011, 00:52:57 »

Jejku, znów nowa wersja! Już przestałam nadążać Uśmiech Teraz tworzenie gradientów, to czysta frajda.
@Edit
Przetestowałam. U mnie (na Win7 64bit) wszystkie funkcje działają prawidłowo.
« Ostatnia zmiana: 04.11.2011, 10:02:00 wysłane przez beata072 » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : 05.11.2011, 11:01:31 »

Program jest już dostępny tutaj: registry.gimp.org/node/25571 więc usunąłem już załączniki.

Jejku, znów nowa wersja! Już przestałam nadążać Uśmiech Teraz tworzenie gradientów, to czysta frajda.
@Edit
Przetestowałam. U mnie (na Win7 64bit) wszystkie funkcje działają prawidłowo.

Bardzo się cieszę i dziękuję za informację.

Zagrabiłem i idę testować. laugh

btw/Pisałeś gdzieś że nie masz PhotoShopa.Odnalazłem stare swoje linki może to się przyda http://www.colorzilla.com/gradient-editor/
Pozdrawiam i dziękuje Pogo. laugh

Fajny ten edytor gradientów, ale on nie ma zbyt wiele z plikami gradientów PhotoShopa wspólnego (tak przynajmniej mi się wydaje). Zresztą tutaj zapis danych jest przejrzysty i czysty do tego stopnia, że od razu wiem jak napisać program tworzący taki plik css z gradientem. To jest tworzenie gradientu pod różne typy przeglądarek internetowych od FF, poprzez chrome, safari, operę a na IE skończywszy, jeżeli chcecie mogę dorobić taką funkcję do generowania kodu gradientów css-a, jeżeli to w ogóle komuś do szczęścia jest potrzebne.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #69 : 11.11.2011, 11:24:15 »

Więc nadeszła najwyższa pora na wersję 1.0.0.9, w której wprowadzone zostały następujące udogodnienia (przynajmniej mam taką nadzieję):
1) usuwanie punktów z wciśniętym shiftem umożliwa zachowanie kolorów i położenia pozostałych punktów (w trybie punktowym);
2) dodawanie punktów z wciśniętym shiftem umożliwia dodanie punktu z zachowaniem rozmieszczenia i kolorystyki pozostałych punktów (oczywiście z przesunięciem dla dodawanego punktu) również w trybie punktowym;
3) dodałem menu, które można wywołać klikając prawym przyciskiem myszy na podglądzie gradientu. Umożliwia ono równomierne rozmieszczenie punktów lub pobranie kolorów z bitmapy;
4) umożliwiłem zapisywanie utworzonego gradientu do pliku *.svg;
5) dodałem opcję w menu Plik->Utwórz->Plik svg z gradientami tak aby było możliwe wyeksportowanie gradientów z Gimp-a do Inkscape-a.

Na stronie http://registry.gimp.org/node/25571 już zamieściłem program. Mam nadzieję, że będzie działać poprawnie. Na podanej stronie dodałem plik z gradientami *.svg, są to gradienty wyeksportowane z folderu standardowych gradientów gimpa, a więc jeżeli ktoś z Was chce użyć jakiegoś gradientu Gimp-owego w Inkscap-ie to może sobie ściągnąć ten plik *.svg z gradientami.
Zapisane

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Gradient losowy
Skocz do: