Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gradient losowy  (Przeczytany 76209 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 07.10.2011, 20:29:28 »

Ja również dziękuję. Program jest już naprawdę wypasiony Uśmiech
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : 07.10.2011, 21:25:28 »

Dzięki MalyszuKZ. Program wgląda coraz ładniej i poważniej.Super.
Pozdrawiam.Pogo laugh


btw.Teraz po remoncie trzeba kupić meble  laugh



Nie ma za co, a co do mebli to już kupione, przynajmniej dla dzieciaka a ja stary już jestem to na starych gratach mogę siedzieć nic mi nie będzie.

Ja również dziękuję. Program jest już naprawdę wypasiony Uśmiech

A ja naprawdę mówię, gdyby nie Ty nie byłoby programu, więc ludzie bierzcie przykład z Beaty072 i jak jest okazja to piszcie, ja nie gryzę (przynajmniej jeszcze mi się nie zdarzyło kogoś ugryźć). Myślę, że warto pisać ponieważ czasami z tego pisania coś pozytywnego może wyniknąć.

Co do programu to mam pewne plany, myślę o dodaniu jeszcze możliwości rozmieszczania punktów na samym gradiencie co da większą kontrolę użytkownikowi programu. Dlaczego do tego dążę, ponieważ jestem człowiekiem, który lubi wolność, nie lubię ograniczeń a jedyne ograniczenia jakie akceptuję to takie, które dotyczą czynności szkodzących drugiemu człowiekowi. Z tego względu uważam, że dobry programista myśli o tym, aby dać jak największą swobodę i kontrolę nad tym co się dzieje w programie użytkownikowi końcowemu. To Wam ma być wygodnie i przyjemnie używać programu a nie mnie, to Wy decydujecie o tym co tak naprawdę jest funkcjonalne a co nie. A ja powinienem się dostosować. Oczywiście tutaj jest jeszcze jeden czynnik, ja to robię za darmo więc nie wszystko jeszcze jest tak jak powinno być, no ale generalnie ja jak każdy z was mam trochę czasu wolnego, który chcę spędzić z rodziną, pójść gdzieś na spacer, pojeździć rowerem itd. itp. a czasami mam ochotę i czas żeby coś dopisać do tego programu.

Jeżeli macie jakiś genialny pomysł, to piszcie być może zdołam go zrealizować, ja raczej nie gryzę. Jak już zrobię to o czym wcześniej wspominałem, to postaram się umożliwić jeszcze ręczną zmianę kolorów indywidualnie dla każdego punktu. A później dołączę edytor gradientów, oraz eksporter gradientów z plików svg. Ale kiedy to nastąpi tego nie wiem. Przy okazji napiszę jeszcze moduł do przeglądania gradientów z podglądem i to już chyba będzie koniec mojej działalności jeżeli chodzi o ten program i gradienty.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 08.10.2011, 08:41:29 »

Przy okazji napiszę jeszcze moduł do przeglądania gradientów z podglądem i to już chyba będzie koniec mojej działalności jeżeli chodzi o ten program i gradienty.
Właśnie jeszcze tylko tego bardzo mi brakuje. Możliwości szybkiego podglądu gradientów w folderze, bez konieczności wrzucania ich do Gimpa.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #45 : 08.10.2011, 15:07:53 »

Nie wiem, czy dobrze objaśniłem nowe możliwości programu, więc w załączniku dodaję dwa gradienty stworzone właśnie z użyciem punktowego tworzenia gradientu. Drugi gradient jak widać to biało czerwona flaga naszego kraju, w zasadzie według tego co jest napisane na wikipedii powinna to być flaga szaro czerwona. Mam nadzieję, że wiecie jak się tworzy takie gradienty w tym programie. Jeżeli nie, to napiszcie a ja postaram się wytłumaczyć to w jak najlepszy sposób.

Właśnie jeszcze tylko tego bardzo mi brakuje. Możliwości szybkiego podglądu gradientów w folderze, bez konieczności wrzucania ich do Gimpa.

Postaram się coś z tym zrobić.

* gradienty2.rar (0.98 KB - pobrany 197 razy.)

* gradienty.png (61.84 KB, 640x400 - wyświetlony 392 razy.)
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 13.10.2011, 17:20:52 »

W oczekiwaniu na kolejną wersję Gradeint From Image jako ciekawostkę(do podglądu gradientów) można wypróbować bezpłatny Chasys Draw IES http://www.chachaslab.com/chasys_draw_ies.php


* Podgląd gradientu w Chasys Draw IES.png (46.12 KB, 563x603 - wyświetlony 400 razy.)
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #47 : 18.10.2011, 15:34:03 »

W oczekiwaniu na kolejną wersję Gradeint From Image jako ciekawostkę(do podglądu gradientów) można wypróbować bezpłatny Chasys Draw IES http://www.chachaslab.com/chasys_draw_ies.php

Fajny ten programik, dzięki za linka.

Co zaś się tyczy programu, to dodałem możliwość przemieszczania punktów oraz segmentów na samym gradiencie, a ponieważ bardzo zależy wam na podglądzie, to tymczasowo dodałem pozycję w menu plik->utwórz->Plik podglądu gradientów, w ten sposób można utworzyć plik Gradient.png, w którym znajdują się wygenerowane podglądy gradientów znajdujących się w wybranym przez użytkownika folderze. Plik generowany jest w folderze z gradientami. Jest to tymczasowe rozwiązanie ponieważ w przyszłości dodam do programu możliwość przeglądania gradientów z podglądem (być może uda mi się stworzyć taki podgląd również dla plików svg zawierających gradienty). Przykładowy plik z wygenerowanymi podglądami gradientów są dostępne w załączniku.


* Gradient2.png (29.94 KB, 1000x400 - wyświetlony 419 razy.)
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 18.10.2011, 16:44:05 »

Właśnie przed chwilą pobrałem nową wersję 1.0.0.7 - nie działa. Czyżbyś pomylił się przy przesyłaniu załącznika ?


PS. Ponieważ zmienił się załącznik trzeba było go uaktualnić.Jednak nie warto - ponieważ Autor obiecuje dalsze zmiany więc sprawdzajcie lepiej tutaj : http://registry.gimp.org/node/25571
« Ostatnia zmiana: 18.10.2011, 18:58:12 wysłane przez MareroQ » Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 18.10.2011, 17:36:55 »

Może to znowu tylko w XP 32 bit ?
Dodaje zrzut by wyjaśnić w czym problem:
Po wywołaniu z menu Plik -> Standardowe pliki - brak jakichkolwiek dalszych podmenu.
Każda druga komenda (klik myszką) zamyka program z komunikatem błędu.


* Error.png (219.52 KB, 1064x705 - wyświetlony 420 razy.)
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #50 : 18.10.2011, 17:40:14 »

Właśnie przed chwilą pobrałem nową wersję 1.0.0.7 - nie działa. Czyżbyś pomylił się przy przesyłaniu załącznika [http://registry.gimp.org/files/ChangeImage_5.zip] ?

Sprawdzałem na trzech komputerach z Wistą, XP i Win 7, wszędzie działa jak należy. Czy mógłbyś przybliżyć problemy z programem. Uruchamia się, czy może po starcie programu się dzieje coś złego, no i jeżeli to drugie to w jakich okolicznościach.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #51 : 18.10.2011, 17:49:11 »

Ok. Już wiem chyba w czym problem, zmieniłem nazwę folderu z grafikami, bo była literówka (już nie pamiętam jaka, ale prawidłowa nazwa powinna być: Stadnard graphics file), jeżeli nie masz pozycji w podmenu to najwyraźniej wypakowałeś jedynie sam program bez załączonego folderu, którego nazwa została przeze mnie już poprawiona i stąd problem z menu. Drugi kłopot nie występuje przynajmniej u mnie, tzn. jeżeli wyrzucę folder i uruchomię aplikację, to program działa stabilnie.
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 18.10.2011, 18:11:09 »

Pobranie jest kompletne tj. z folderem Stadnard graphics file (może Standard ?)
Jeżeli usunę ten folder to programu nie da się wcale uruchomić - od razu błąd.
W sprawie literówek - Gradient czy Gradeint (plansza startowa-może ciekawiej ?).
Krzysztofie - pasjonaci GIMP czekają - ale nauczyłeś mnie czegoś o Jasiu i niuniach .
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #53 : 18.10.2011, 18:22:57 »

A to w takim razie nie zmieniłem nazwy folderu, mój błąd, powinno być jak wcześniej pisałem Standard graphics file, u mnie na trzech komputerach uruchamia się bez tego folderu poprawnie.
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 18.10.2011, 18:39:58 »

Bardzo dziękuję za szybką reakcję.
Teraz mogę bezproblemowo uruchomić program.
Nowe funkcje są bardzo, bardzo interesujące ... więc zabieram się za testowanie...
Pozdrawiam i jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJĘ !
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #55 : 18.10.2011, 18:52:08 »

Nie ma sprawy, niedopatrzenie z mojej oczywiście strony. Dziwne, że u mnie na różnych systemach (xp, vista, oraz win 7) działa program stabilnie bez tego folderu, ale cóż nie wszystko jestem w stanie kontrolować, wiele zależy jeszcze od systemu i danego komputera.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Gradient losowy
Skocz do: