Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gradient losowy  (Przeczytany 76232 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 14.09.2011, 18:40:03 »


PS. W Windows XP 32bit występuje drobny problem ze znikającą (pod gradientem) górną skalą (podziałką) – nie ma to jednak wpływu na funkcjonalność programu.


Nie mam jak nad tym popracować, ponieważ mój stary komputer, gdzie miałem XP niestety jest nieczynny. Szczerze pisząc, nie mam pojęcia z czym to się wiąże i musiałbym przeanalizować sytuację z kompilatorem zainstalowanym na systemie XP 32.

Fantastyczna „maszyna” do produkcji gradientów.

Właśnie o to mi chodziło, żeby szybko, łatwo i przyjemnie móc stworzyć gradient. A i jeszcze jedna sprawa, jeżeli ktoś chce zrobić gradient z kilku, czy kilkunastu kolorów wystarczy w gimpie stworzyć nową bitmapę odpowiedniej wielkości i na jednej linii namazać pędzlem te kolory a następnie zapisać na dysku jako jpg. Otworzyć w moim programie i dawaj stworzyć ścieżkę i dodać ręcznie punkty w miejscach zamalowanych wcześniej i gradient zrobiony.

Przyłączam się do podziękowań Beaty !


Cieszę się, że program się przydaje, to jest dla mnie największe wszak podziękowanie.

Mam wielką nadzieję, że teraz znajdziesz czas i chęci do projektu:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,52805.msg253099.html#msg253099


Teraz mam mieszane uczucia co do tego projektu, bo z jednej strony mają ludzie rację, że edytor już istnieje i wystarczy się nauczyć poprawnie nim posługiwać. Zaś z drugiej strony funkcjonalność tego edytora jest dla mnie nieco zastraszająca, to skakanie po menu trochę mnie irytuje i odstrasza, dlaczego nie dodać zwykłego okienka, gdzie wyświetlane były by kolory danego punktu kontrolnego, a po którego kliknięciu można by było wybrać sobie kolor jaki dusza zapragnie?


Kolejna sprawa zapomniałem podziękować Ziomiosławowi za przekompilowanie wcześniejszego programu pod Linuksa, za co przepraszam i dziękuję w tej chwili (mam nadzieję, że przysłowie lepiej późno niż wcale jest Jemu znane).

Ojej, to ja dziękuję za poświęcony czas i pracę nad programem. Oczywiście wypróbuję najnowszą wersję Uśmiech

Wykazałaś zainteresowanie o co w dzisiejszych czasach zwłaszcza w internecie nie jest wcale tak łatwo. Nie było by zainteresowania z Twojej strony nie było by po co przerabiać ten program i nie było by programu, w związku z czym dziękuję wydaje mi się w tym przypadku całkowicie uzasadnione.
Zapisane

Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 14.09.2011, 19:00:16 »

Sam go nie używam, ale wiem, że bardzo dużo się napracowałeś i podziwiam ludzi którzy wkładają dużo pracy na coś, za co tak naprawdę nie dostają pieniędzy. Mrugnięcie

Kawał dobrej roboty!
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : 15.09.2011, 06:40:53 »

Wcześniej wspomniany przez MareroQ błąd został jednak przeze mnie wykryty i naprawiony. Zapomniałem dodać, że są dwa sposoby otwierania plików: pierwszy za pośrednictwem menu, zaś drugi poprzez złapanie i upuszczenie na okno programu plików jpg lub bmp (w tym drugim okna poprawnie się wyświetlały). Program obsługuje jedynie 24 bitowe pliki, może dodam jeszcze obsługę 32 bitowych z przezroczystością ale kiedy to nastąpi, tego jeszcze nie wiem.

P.S.

Tutaj http://registry.gimp.org/node/10240 jest skrypt, który ponoć robi podobne rzeczy.

Sam go nie używam, ale wiem, że bardzo dużo się napracowałeś i podziwiam ludzi którzy wkładają dużo pracy na coś, za co tak naprawdę nie dostają pieniędzy. Mrugnięcie

Kawał dobrej roboty!

Żałuję, że pod Linuksa nie umiem pisać takich programów, ale cóż poradzić.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 16.09.2011, 11:55:14 »

Jeszcze ostania sprawa, dodałem obsługę 32 bitowych plików png, poprzednio jej nie było, więc od tej pory gradienty tworzone przez ten program mogą mieć przezroczystość (mam nadzieję, że poprawia to co nieco funkcjonalność programu).
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 16.09.2011, 19:22:43 »

Cześć!
Dzięki za program oraz aktualizacje.Mam nadzieje że projekt będzie rozwijany i ostatecznie wyląduje w GIMPie jako regularna wtyczka.Może nawet udało by się scalić ten program z Gradientem losowym,ale niestety to zależy tylko do autora programu. laugh Te dwa programy (no jeszcze edytor i przeglądarka) na pewno wzbogaciły by GIMPa i uczyniły prace łatwiejszą. laugh
Mam jeszcze pytanie czy możliwe jest dodanie do programu koła kolorów które było by wywoływane z menu.
Jeśli tak to proszę dodać. laugh

Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze.
Pogo. laugh

btw/ chyba są dwa błędy.Pierwszy to 2x.png w rozwijanym menu.
   Drugi, po przeciągnięciu obrazka na płótno brak ikon i suwaka,
   po kliknięciu Okna->np.Kaskada naprawia się. laugh
 





Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 16.09.2011, 19:48:23 »

Wypróbowałam Uśmiech Nowe funkcje są bardzo przydatne. Co do błędów, o których napisał POGO, to u mnie w rozwijanym menu jest wszystko w porządku, natomiast po przeciągnięciu obrazka na płótno rzeczywiście nie widać ikon i suwaka, ale pojawiają się po zmaksymalizowaniu lub rozciągnięciu okna.
« Ostatnia zmiana: 16.09.2011, 20:03:14 wysłane przez beata072 » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 17.09.2011, 14:48:51 »


btw/ chyba są dwa błędy.Pierwszy to 2x.png w rozwijanym menu.
   Drugi, po przeciągnięciu obrazka na płótno brak ikon i suwaka,
   po kliknięciu Okna->np.Kaskada naprawia się. laugh


Pierwszy błąd już zostałem poinformowany i został on bezwzględnie wyeliminowany.
Drugi błąd z tego co widzę, wynika z tego, że okno jest zbyt wąskie i ikon nie widać, trzeba zmaksymalizować okienko, a paski przewijania pojawiają się jak jest grafika większa od okienka (znaczy się sam obrazek) one nie są do przewijania całego okna razem z ikonkami.


Cześć!
Dzięki za program oraz aktualizacje.Mam nadzieje że projekt będzie rozwijany i ostatecznie wyląduje w GIMPie jako regularna wtyczka.Może nawet udało by się scalić ten program z Gradientem losowym,ale niestety to zależy tylko do autora programu. laugh Te dwa programy (no jeszcze edytor i przeglądarka) na pewno wzbogaciły by GIMPa i uczyniły prace łatwiejszą. laugh
Mam jeszcze pytanie czy możliwe jest dodanie do programu koła kolorów które było by wywoływane z menu.
Jeśli tak to proszę dodać. laugh

Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze.
Pogo. laugh


A to już grubsza sprawa, jak chcecie, to spróbuję to zrobić tak, że jak w lokalizacji programu będzie folder o nazwie np. standard png files a tam mogą być jeszcze podfoldery np. circle colors, triangle colors to się załadują odpowiednie odnośniki w menu plik->standardowe pliki->circle colors->nazwa pliku. Ale to nie teraz, teraz to ja parę swoich spraw mam na głowie, z którymi szybko się nie uporam.

A co do kółek z kolorami to możecie pomyśleć, jakie pliki by się przydały i wybrać te najlepsze np. stąd: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Colorwheels
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 17.09.2011, 22:57:48 »

W porządku.Pobrałem wersje 202 laugh i wszystko gra.

btw/też mam teraz mało czasu,coś więcej napisze w wolnej chwili.
Pogo.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 18.09.2011, 13:22:13 »

Miał być dzisiaj ciąg dalszy robót domowych, ale na szczęście na dzisiaj mam spokój więc dodałem to menu do programu, teraz każdy może wrzucać sobie grafiki (byle by z umiarem) do folderu Stadnard graphics file, a odnośniki do nich załadują się automatycznie w menu plik->standardowe pliki->....
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 18.09.2011, 14:41:28 »

Cytuj
Miał być dzisiaj ciąg dalszy robót domowych, ale na szczęście na dzisiaj mam spokój więc dodałem to menu do programu, teraz każdy może wrzucać sobie grafiki (byle by z umiarem) do folderu Stadnard graphics file, a odnośniki do nich załadują się automatycznie w menu plik->standardowe pliki->....

Huuuurrrrrraaaaaaaaa!!!!!!!!!!! laugh

DZIĘKI
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : 29.09.2011, 16:08:41 »

Już niedługo będzie można tworzyć gradienty na podstawie podanych przez użytkownika dowolnych punktów znajdujących się oczywiście na bitmapie. Dodatkowo będzie można oddzielnie w tym trybie definiować kolor po prawej stronie jak i po lewej stronie przedziału. Zresztą obraz jest ponoć warty więcej niż milion słów, więc załączam na dole podgląd programu działającego w tym trybie.
Najeżdżając kursorem myszy na jeden z punktów i klikając PPM można go przesuwać, zaś klikając LPM można zmienić położenie punktu, z którego pobierany jest kolor dla prawej strony przedziału. Punkty definiujące kolor po lewej i prawej stronie danego przedziału są symbolicznie połączone linią prostą.


* printscreen.jpg (58.88 KB, 814x600 - wyświetlony 389 razy.)
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 29.09.2011, 18:31:56 »

Dla używających bardzo często (tak jak ja) Twojego programu  (a dzięki któremu zainteresowałem się jak dużo zastosowań mają gradienty- np. http://www.gimpuj.info/index.php/topic,53297.msg254785.html#msg254785) mały plugin Pythona tylko do jego wygodnego wywołania z menu GIMPa (Edycja -> Gradient z obrazka). Gradient zapisać (w folderze zapisywalnym gradientów Gimpa - ustawionym w preferencjach) odświeżyć  gradienty i już można używać …
„Już niedługo” – choćby jutro - to za długo!

GradientfromImageSwitch.py
Kod:
#!/usr/bin/env python
# -*- coding: utf-8 -*-
# The idea taken from RobA Shellout http://registry.gimp.org/node/24977
# GradientfromImage by Krzysztof Zajączkowski  http://registry.gimp.org/node/25571

from gimpfu import *
import shlex
import subprocess
import os, sys

def plugin_main(img, drawable):
  command = "\"C:\\Program Files\\GradientfromImage\\ChangeImage.exe\""  #<<--EYTUJ ścieżkę do katalogu programu ChangeImage.exe
  args = shlex.split(command)
  child = subprocess.Popen(args, shell=True)

register(
        "python_fu_GradientfromImage",
        "Gradient from Image",
        "Gradient from Image",
        "www.gimpuj.info",
        "MareroQ for MałyszKZ",
        "2011",
        "<Image>/Edit/Edytor gradientów z obrazka",
        "*",
        [],
        [],
        plugin_main,
        )

main()


* Edytor gradientów z obrazka.png (188.38 KB, 1278x996 - wyświetlony 384 razy.)
* GradientfromImageSwitch.zip (0.6 KB - pobrany 183 razy.)
« Ostatnia zmiana: 29.09.2011, 18:50:19 wysłane przez MareroQ » Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : 04.10.2011, 11:51:55 »

Przepraszam za tak długi czas oczekiwania, ale niestety parę ważnych dla mnie spraw zajęło mój czas.

Tak czy inaczej dokończyłem tą część programu, której krótki opis wypada tutaj zamieścić, co też i niniejszym czynię.

Dodałem nowy tryb programu, umożliwiający tworzenie gradientów z kolorów znajdujących się w zadanych punktach bitmapy. Możliwe jest również definiowanie koloru po lewej, jak i prawej stronie segmentów. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na punkcie i poruszyć myszką aby zmienić kolor z prawej strony segmentu. Lewym przyciskiem myszy dodajemy punkty lub je przemieszczamy. Podwójne kliknięcie lewym przyciskiem myszy powoduje usunięcie punktu. Punkty krańcowe (ostatni i pierwszy) nie mogą mieć różnych kolorów po lewej i prawej stronie więc nie można im ustawić różnych punktów lewego i prawego.


Dla używających bardzo często (tak jak ja) Twojego programu  (a dzięki któremu zainteresowałem się jak dużo zastosowań mają gradienty- np. http://www.gimpuj.info/index.php/topic,53297.msg254785.html#msg254785) mały plugin Pythona tylko do jego wygodnego wywołania z menu GIMPa (Edycja -> Gradient z obrazka). Gradient zapisać (w folderze zapisywalnym gradientów Gimpa - ustawionym w preferencjach) odświeżyć  gradienty i już można używać …


Dziękuję bardzo za plugin i cieszę się niezmiernie, że program się przydaje.


„Już niedługo” – choćby jutro - to za długo!


Niestety moje możliwości czasowe są mocno ograniczone, ostatnio moją uwagę i czas zabrał remont dwóch pokojów. Nie obyło się bez małego wypadku przy zrywaniu starej podłogi, później musiałem kłaść gładź, zacierać ściany, malować, kłaść panele podłogowe itd. itp. Jak zapewne rozumiesz te czynności zajmują człowiekowi nieco czasu i są dość męczące i stąd tak długi czas oczekiwania na kolejne zmiany zachodzące w programie.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 07.10.2011, 20:24:57 »

Dzięki MalyszuKZ. Program wgląda coraz ładniej i poważniej.Super.
Pozdrawiam.Pogo laugh


btw.Teraz po remoncie trzeba kupić meble  laugh

Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Gradient losowy
Skocz do: