Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gradient losowy  (Przeczytany 76204 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 13.07.2011, 20:57:57 »

Pozwoliłem sobie ciut zmodyfikować ten Twój program. Teraz może się kompilować bez większych komplikacji na systemach innych niż "post-DOS", chociaż na nich chyba też raczej by przeszedł.
Gdybyś chciał go rozwiać, to bacz, że praktycznie w ogóle nie sprawdzasz co użytkownik wprowadza do programu.
W załączniku zmodyfikowane źródła raz z binarką (Ubuntu, ale zadziała pewnie wszędzie).
PS. na Wine działa całkiem sprawnie.

* randomGradient.tar.gz (7.97 KB - pobrany 324 razy.)
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 13.07.2011, 21:51:33 »

Pozwoliłem sobie ciut zmodyfikować ten Twój program. Teraz może się kompilować bez większych komplikacji na systemach innych niż "post-DOS", chociaż na nich chyba też raczej by przeszedł.

No i świetnie, cieszę się że potrafiłeś to zrobić samemu.

Gdybyś chciał go rozwiać, to bacz, że praktycznie w ogóle nie sprawdzasz co użytkownik wprowadza do programu.

Ano kiedyś baczyłem, aż za bardzo i sprawdzałem każdy najmniejszy drobiazg ale teraz stałem się w tym względzie bardzo leniwy. Jeżeli chodzi o liczbę przedziałów to wprowadziłem automatyczną korektę w kodzie: rekordy = min(max(rekordy,2),500); dzięki czemu nie można wpisać mniejszej liczby od 2 ani większej od 500, a z resztą dałem sobie spokój bo jak ktoś umie czytać ze zrozumieniem to powinien sobie poradzić.
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 20.07.2011, 20:56:53 »

Dzięki za programik. Uśmiech Jeszcze nie testowałem ale zaraz to zrobię.Może nie złym pomysłem było by napisanie takiej wtyczki do Gimpa.  laugh

SUPER!!! Fruwa jak Małysz! Dzięki raz jeszcze! Wilber
« Ostatnia zmiana: 20.07.2011, 21:16:45 wysłane przez POGO » Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 21.07.2011, 14:10:53 »

SUPER!!! Fruwa jak Małysz! Dzięki raz jeszcze! Wilber

Nie no nie przesadzajmy, nic ani nikt nie fruwa tak jak Małysz. Cieszę się, że się przydało.

Zastanawiam się czy zrobić mały konsolowy program, który by konwertował gradient zapisany wewnętrznie w pliku .svg Inkscape-a na plik gradientu Gimpa *.ggr i na odwrót. Myślę, że było by to jakieś udogodnienie ponieważ w Inkscap-ie można łatwiej tworzyć własne gradienty niż w Gimpie, zaś nieraz chciałoby się użyć gradientu z Gimpa w Inkscap-ie co z kolei jest możliwe do zrealizowania w pośredni sposób.
Zapisane

E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 24.08.2011, 14:00:59 »

W swoim starym niedokończonym programie do modyfikacji zdjęć zrobiłem sobie automatyczną funkcję do tworzenia gradientów ze zdjęcia. Po prostu wczytuje się zdjęcie, klika lpm na zdjęciu przeciąga i puszcza w punkcie docelowym i program "zbiera" informacje o kolorach ze stu punktów rozłożonych równomiernie pomiędzy punktem kliknięcia a punktem zwolnienia przycisku myszy. Zebrane dane zapisywane są do pliku (na sztywno lokalizacja jest D:\file.ggr a nazwa wewnętrzna gradientu to "gradient").
Nie wiem czy się komuś coś takiego może przydać, ale żeby to udostępnić musiałbym jeszcze poprawić parę rzeczy, takich jak wprowadzenie możliwości określenia liczby przedziałów gradientów (od 2 do 100), podanie lokalizacji docelowej i nazwy pliku, no i oczywiście nazwy wewnętrznej samego gradientu. Pozostaje jeszcze kreślenie na bitmapie trasy, po której program będzie zbierał dane.

Załączam ten program w jeszcze nie dokończonej formie, ponieważ ktoś mnie o to poprosił. Plik z gradientem tworzy się w lokalizacji D:\file.ggr Zmniejszyłem liczbę punktów zbieranych przez program do 10, bo przy 100 tworzyły się nieciekawe wzorki związane z zaszumieniem zdjęć (przynajmniej u mnie, bo lustrzanki cyfrowej niestety nie mam). Zalecam również powiększyć za pomocą kółka myszki obszar zdjęcia, z którego będzie pobierany gradient.

Jak będę miał czas, to zajmę się tym programem na poważniej i postaram się poprawić jego funkcjonalność.

Podmieniłem program, teraz powinien się uruchamiać na wszystkich komputerach.

* ChangeImage.rar (107.54 KB - pobrany 248 razy.)
« Ostatnia zmiana: 28.08.2011, 08:34:55 wysłane przez MalyszKZ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 25.08.2011, 09:47:14 »

...Jak będę miał czas, to zajmę się tym programem na poważniej i postaram się poprawić jego funkcjonalność.
Wypróbowałam i moim zdaniem programik wart zachodu. Nawet nie sądziłam, że okaże się taki przydatny. Jeśli wybierze się odpowiednie zdjęcie czy obrazek, to można otrzymać naprawdę ładne gradienty.
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 27.08.2011, 21:10:48 »

Podmieniłem program na jego nowszą i poprawioną wersję, która również mniej waży. Jest podgląd gradientu, jest przycisk zapisywania gradientu do pliku, jest wyświetlana ścieżka, po której program zbiera dane do utworzenia gradientu.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 27.08.2011, 21:48:14 »

Super! W załączniku gradient ze zdjęcia jesiennych liści Uśmiech

* autumn.rar (2.18 KB - pobrany 250 razy.)
Zapisane
jagat
Nowicjusz

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 27.08.2011, 23:01:55 »

Działa świetnie - zmyślny programik - dzięki za udostępnienie  Uśmiech
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : 28.08.2011, 08:35:49 »

Ostania poprawka, dodałem możliwość sterowania liczbą punktów (zakres od 2 do 100).
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 28.08.2011, 09:42:30 »

Dzięki, wszystko działa. Teraz to już jest perfect Uśmiech
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 14.09.2011, 09:29:54 »

Najnowszą wersję programu do tworzenia gradientów wrzuciłem tutaj: http://registry.gimp.org/node/25571 Zmiany jakie wprowadziłem pozwalają na ręczne dodawanie i odejmowanie punktów na ścieżce poprzez wybranie trybu ręcznego (wciśnięty przycisk z ikonką ręki) i podwójne kliknięcie w pobliżu ścieżki.
Jeszcze jedna sprawa, program udostępniłem i przerobiłem do tej postaci ponieważ poprosiła mnie o to użytkowniczka beata072, w związku z czym również Jej należą się podziękowania za wykazane zainteresowanie, co też i w tej chwili czynię.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 403
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 14.09.2011, 09:55:30 »

Ojej, to ja dziękuję za poświęcony czas i pracę nad programem. Oczywiście wypróbuję najnowszą wersję Uśmiech
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 14.09.2011, 17:04:44 »

Fantastyczna „maszyna” do produkcji gradientów.
Przyłączam się do podziękowań Beaty !
Mam wielką nadzieję, że teraz znajdziesz czas i chęci do projektu:
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,52805.msg253099.html#msg253099

PS. W Windows XP 32bit występuje drobny problem ze znikającą (pod gradientem) górną skalą (podziałką) – nie ma to jednak wpływu na funkcjonalność programu.


* Gfi.png (439.26 KB, 1060x704 - wyświetlony 625 razy.)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPędzle, desenie, gradientyWątek: Gradient losowy
Skocz do: